یادداشت و تفسیر
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید مهدی محمدی
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور اختصاصی/
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور
آرشیو
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران لرستان؛ سرزمین جاذبه‌های ناشناخته و بکر/
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر گزارش/
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر
آرشیو
نماينده ولی ‌فقيه در استان:

لرس: نماينده ولی ‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: كميته امداد امام خمينی(ره) بايد نسبت به شناساندن مسئله تقليد، اجتهاد و معرفی مرجع تقليد به خانواده‌های تحت پوشش خود اقدام كند تا اين خانواده‌ها از نظر انتخاب مرجع تقليد با مشكل مواجه نشوند.

کد خبر: ۱۰۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۶

به  نقل از سفیر افلاک؛ حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادی، به‌مناسبت هفته احسان و نيكوكاری در جمع كاركنان كميته امداد امام خمينی(ره) با اشاره به فلسفه تشكيل كميته امداد امام خمينی(ره) بیان کرد: فلسفه تشكيل كميته امداد امام خمينی(ره) اين بود كه اميد در دل‌های مردم به‌ويژه قشر مستضعف و محروم جامعه ايجاد شود لذا كاركنان اين كميته بايد نهايت تلاش خود را در رفع مشكلات قشر محروم جامعه به‌كار بگيرند و سعی كنند در دل‌های آنها اميد به زندگی ايجاد كنند.

وی خانواده‌های محروم را يكی از آسيب‌پذيرترين اقشار جامعه از نظر آسيب‌های اجتماعي و اخلاقی دانست و افزود: بايد تلاش شود با ترويج مسائل دينی در بين خانواده‌های تحت پوشش كميته امداد آنها را از آسيب‌های اخلاقی و اجتماعی مصون نگه داشت.

حجت‌الاسلام ميرعمادی اضافه كرد: امروز ماهواره، فيلم‌های ضد اخلاقی و مستهجن، سی‌دی‌ها و تلفن همراه خانواده‌ها و به‌ويژه نسل نوجوان و جوان را در آسيب جدی قرار داده است اما اين آسيب‌ها در خانواده‌های محروم کرد و جلوه بيشتری دارد كه لازم است كميته امداد نسبت به ترويج مسائل دينی در درون خانواده‌های تحت حمايت خود اقدام كند.

نماينده ولی‌ فقيه در لرستان عدم آگاهی به مسائل دينی، رعايت نكردن مسائل شرعی، اهتمام نورزيدن به انجام تكاليف دينی را از جمله‌ مسائلی عنوان كرد كه در ايجاد آسيب و انحراف نقش اساسی دارد.

وی گفت: كميته امداد امام خمينی(ره) بايد همچنين نسبت به شناساندن مسئله تقليد، اجتهاد و معرفی مرجع تقليد به خانواده‌های تحت پوشش خود اقدام كند تا اين خانواده‌ها از نظر انتخاب مرجع تقليد با مشكل مواجه نشوند.

امام جمعه خرم‌آباد توجه به مستمندان و فقرای مناطق دور افتاده استان را خواستار شد و تصريح كرد: در روستاهای دور افتاده استان خانواده‌هايی وجود دارد كه در نهايت فقر و نداری آبرومندانه و با عزت زندگی می‌كنند لازم است اين خانواده‌ها توسط كميته امداد شناسايی و در جهت رفع محروميت آنها اقدام شود.

حجت‌الاسلام ميرعمادی همچنين احيای زكات و تلاش در جهت تقويت آن را خواستار شد و گفت: ستاد احيای زكات استان بايد تبليغ و نشر زكات، جمع‌آوری صحيح زكات، تشويق پرداخت‌كنندگان زكات و آموزش عاملان زكات را با جديت دنبال كند تا شاهد افزايش آمار زكات در استان باشيم چراكه هر اندازه زكات جمع‌آوری شده در استان بيشتر باشد عمران و آبادانی و ساخت مساجد و كمك به محرومان نيز بيشتر می‌شود.

نماينده ولی ‌فقيه در لرستان با تأكيد بر اينكه كميته امداد بايد تسهيلات لازم جهت خودكفايی خانواده‌هاي تحت پوشش را در اختيار آنها قرار دهد و تلاش كند آمار خانواده‌های تحت پوشش را از طريق خودكفايی پايين بياورد، تصريح كرد: بخش اعظمی از افراد تحت پوشش كميته امداد می‌توانند خودكفا و توانمند شوند و بايد در جهت خودكفا كردن آنها اقدام شود.

وی در ادامه به برگزاری جشن احسان و نيكوكاری اشاره و خاطرنشان كرد: كمك‌های مردمی بايد به موقع جمع‌آ‌وری شود و اين كمك‌های دريافت شده در اسرع وقت به دست نيازمندان برسد تا مايه اميد در دل آنها شود. 

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: