یادداشت و تفسیر
روشنگری رهبر انقلاب درباره کارشکنی جمعیتی مسئولان میانی صالح قاسمی
روشنگری رهبر انقلاب درباره کارشکنی جمعیتی مسئولان میانی
پایان سومین قصه و آغاز قصه چهارم! مهدی فضائلی
پایان سومین قصه و آغاز قصه چهارم!
20 نکته در باب گفتمان مقاومت محمدکاظم انبارلویی
20 نکته در باب گفتمان مقاومت
سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از دست بسته شورای نگهبان محمد صرفی
سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از دست بسته شورای نگهبان
ضرورت شتاب در تصویب طرح مالیات بر عواید سرمایه محمد عباسی
ضرورت شتاب در تصویب طرح مالیات بر عواید سرمایه
انتخابات؛ فرصت یا تهدید؟ علی دارابی
انتخابات؛ فرصت یا تهدید؟
برداشت سیاسی از دیدار رهبری با جهادی‌ها محسن مهدیان
برداشت سیاسی از دیدار رهبری با جهادی‌ها
ماجرای آشنایی شیخ‌زکزاکی با امام خمینی(ره) حجت‌الاسلام علی‌اکبر براتی
ماجرای آشنایی شیخ‌زکزاکی با امام خمینی(ره)
آرشیو
امام و رهبری
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است رهبر معظم انقلاب:
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است
کاهش تعهدات هسته‌ای فیلم/ بین سطورِ
کاهش تعهدات هسته‌ای
صفت‌های برجسته‌ اخلاقی شرح حدیث اخلاق
صفت‌های برجسته‌ اخلاقی
رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند طی احکام جداگانه صورت گرفت
رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند
آرشیو
حوادث
هشت مصدوم در برخورد سه دستگاه خودرو در جاده ونایی بروجرد تصادف رانندگی
هشت مصدوم در برخورد سه دستگاه خودرو در جاده ونایی بروجرد
غرق شدن دختر بچه 6 ساله در آبشار آب‌سفید الیگودرز حادثه
غرق شدن دختر بچه 6 ساله در آبشار آب‌سفید الیگودرز
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد فرمانده انتظامی بروجرد:
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد
آرشیو
گزارش
اجاره بهای خانه‌های من صلوات است بر محمد و آل محمد (ص) «صاحب‌خانه‌ صلواتی» ایران را بشناسید
اجاره بهای خانه‌های من صلوات است بر محمد و آل محمد (ص)
شکر خدا سرطان دارم من مهدی شادمانی‌ام!
شکر خدا سرطان دارم
 400 سال جنگ بر سر یک آبراهه باریک! داستان خبرسازترین تنگه دنیا
400 سال جنگ بر سر یک آبراهه باریک!
جمع‌آوری یک میلیارد ریال برای سیل‌زدگان مسجدی که ۵۰۰ نیازمند را زیر پوشش دارد/
جمع‌آوری یک میلیارد ریال برای سیل‌زدگان
برنامه‌ای که زندگی مشترک را آموزش می دهد بفرمائید کامتان را شیرین کنید!/
برنامه‌ای که زندگی مشترک را آموزش می دهد
در خانه‌تان بمانید و میلیونر شوید! جولان سودجویان؛
در خانه‌تان بمانید و میلیونر شوید!
آرشیو
اهالی کوی ارتش خرم آباد طی نامه ای مدعی شدند؛

برخی از اهالی کوی ارتش خرم آباد مدعی شدند: شركت مخابرات استان لرستان هزينه اينترنت بخشي از مشتركين شهر خرم آباد  را به 3.5 تا 4.5 برابر افزايش داده است.

کد خبر: ۱۱۱۳۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۹

به گزارش لرسو و به نقل از سفيرافلاك مشترکین خرم آبادی مدعی شدند که اداره کل مخابرات استان لرستان در اقدامی ناگهاني  و به بهانه جمع آوری مرکز مخابرات آیت الله کمالوند منطقه کوی ارتش خرم آباد  از دو هفته پیش و با مطرح نمودن بحث تکراری و همیشگی کابل برگردان!! اقدام به قطع همزمان خطوط تلفن و اينترنت مشترکین این منطقه با پيش شماره 3326 نمود.قطعی تلفن در بعضی نقاط بیشتر از 48 ساعت به طول کشید اما با وصل مجدد خطوط تلفن قطع شده هیچ خبری از اینترنت نبود !!

در حالیکه چند هزار مشترک این منطقه از شرکتهای  خصوصي معتبر عرضه كننده  اینترنت مانند :های وب ، پارس آنلاین ، بهينه پردازي و .... اشتراک گرفته بودند، بدون هیچگونه اطلاع رسانی از طرف شركت مخابرات و تنها از طریق نمایندگان شرکتهای مذکور متوجه شدند که از این پس تمامي مشترکین اینترنتی این منطقه تنها قادر به خرید اینترنت از شرکت مخابرات هستند!

اما می بایست ابتدا نامه تخليه پورت را شركتهاي قبلي دريافت و مبلغ 11 هزار تومان به عنوان ثبت نام اولیه به مخابرات پرداخت کنند.

اما متاسفانه اين تنها مشکل مشتركين اينترنت منطقه كوي ارتش نبود ، مشكل بزرگتر  انتخاب تعرفه از ميان تعرفه هاي های بسیار عجیب و غریب و غیر قابل قبول پیشنهادی به مشتریان بود.در حالیکه تنوع سرعت(پهناي باند) و حجم (گیگ) در شرکتهای قبلی و از همه مهمتر سرعت بسیار قابل قبول و مورد رضایت مشتركين به چشم می خورد ،شرکت مخابرات عملاً مشتریان  خويش سرگردان کرده را به انتخاب تعرفه هایی بسیار نامناسب با پهناي باند غير واقعي و ظاهراً  با حجم اضافه تر از نیاز مشترکین آن هم با قیمتهایی بسیار بیشتر از شرکتهای قبلی مجبور می سازد!!

علاوه بر گراني كه محاسبات آن را در ادامه نشان خواهيم داد  مشكل اساسی سرعت بسیار پایین و غير واقعي  تعرفه های واگذار شده است به گونه اي که سرعت دانلود در خوشبینانه ترین حالت ممکن تنها یک دهم سرعتهاي  ادعا شده است.به عنوان مثال سرعت دانلود 512 كيلوبيت بر ثانيه حداكثر به 50 كيلوبيت بر ثانيه و  2 مگابیت بر ثانیه حداکثر به 200 کیلوبیت بر ثانیه می رسد!

با یک حساب سر انگشتی ميتوان محاسبه نمود كه شرکت مخابرات استان لرستان یک دهم پهنای باندهای قبلی را 35 تا 45 درصد گرانتر به مشترکین می فروشد که این به معنی افزایش قیمت بيش از 576 درصدي (حداقل  5.76 تا 6.22  برابر است!)

به عنوان مثال سرعت 512 کیلوبیت با حجم 3 گیگ را که قبلاً شرکتهای دیگر با مبلغی حدود 9 هزار تومان در ماه عرضه می کردند به قیمت گزاف 13 هزار تومان ، یا پهنای باند 2 مگابیت با حجم ماهانه 5 گیگ که توسط شرکتهای قبلی ماهانه 17 هزار تومان به فروش می رسید را اکنون به قیمت 23 هزار تومان به فروش می رسانند!

در يك تناسب ساده ميتوان گفت اگر 0.1B را به مبلغ 13000 تومان مي فروشد يعني پهناي باند واقعي B را 130000 تومان به فروش مي رساند كه اگر با قيمت 9000 تومان شركتهاي قبلي(با فرض واقعي بودن پهناي باند به  فروش رسيده توسط شركتهاي قبلي) مقايسه شود حاكي از افزايش 9000 تومان به 130000 تومان يعني افزايش  13.5 برابري قيمت است!

ممكن است شركت مخابرات استان لرستان  ادعا كند كه پهناي باندهاي ارائه شده توسط شركتهايي نظير هاي وب يا پارس آنلاين نيز غير واقعي است اما به گواه تمامي مشتركين و كارشناسان فني سرعتهاي ارائه شده توسط شركتهاي خصوصي مذكور بسيار زياد به واقعيت نزديك است.اگر پهناي باند شركتهاي خصوصي را در بدبينانه ترين حالت ممكن 0.5B فرض كنيم(يعني فرض كنيم 0.5B را مثلاً به قيمت 9000 تومان به فروش رسانده اند يعني B را به قيمت 18000 تومان فروخته اند!) باز هم نشان از افزايش قيمت 18000  تومان به 130000 تومان دارد و اين يعني 6.22 برابر قيمت ارائه شده توسط شركتهاي خصوصي!

ملاحظه مي شود كه  افزایش قیمت به ظاهر  35 تا 45 درصد بوده ولي در باطن بيشتر از 622 درصد بوده است!!!!

امیدواریم نمایندگان شهر خرم آباد از مسئولین محترم شرکت مخابرات پاسخ  سئوالات زیر را درخواست نمایند :

1-در حالیکه مرکز مخابرات کمالوند تقريباً آخرين مرکز مخابراتی ايجاد شده در شهر خرم آباد محسوب می شود با اینهمه مشترک جدید در اين منطقه نوساز چه لزومی در جمع آوری تجهيزات گرانقيمت این مرکز وجود داشت؟اگر تجهيزات نصب شده قديمي و غيرقابل قبول در بسترهاي فعلي IT بوده اند چرا به هنگام افتتاح تجهیزات قدیمی و غیر قابل سرویس و بدون توجه به بررسیهای کارشناسی خریداری و نصب شده اند؟هزینه گزاف برکناری این مرکز تحت عنوان بستری نامناسب برای عرضه اینترنت را چه مدیری باید پاسخگو باشد؟ حالا بماند كه كارشناسان بخش اينترنت مدعي هستند كه سيستم فعلي كافو نوري در منطقه قابليت سارائه سرعت بالاتر را ندارد !اما آيا مسئولين محترم مخابرات را كسي مجبور كرده است كه دروغ به اين بزرگي را مرتكب شوند؟؟؟

2-چرا برکناری این مرکز و کابل برگردان بدون آماده سازی تجهیزات اتصال به اینترنت انجام شده و بابت سرگردانی 2 هفته ای مردم اين منطقه را چه كسي پاسخگوست؟ آيا در عصر حاضر كه تمامي فعاليتهاي كسب و كار و تحقيق و  درس و تحصيل اساتيد ،  دانشجويان و دانش آموزان به اينترنت وابسته است ميتوان در يك منطقه بدون آماده سازي بستري موقت براي اتصال به اينترنت 2 هفته مردم را از اينترنت محروم نمود؟

3-هزینه ثبت نام اولیه دریافتی (که رقم بسیار زیادی هم هست!) تحت عنوان کانفیگ کردن مودم مشترکین در حالیکه این تنظیمات توسط خود مشترکین انجام میشود چه توجیهی دارد؟براستی مگر مشترکین قبلاً این هزینه را به شرکتهای قبلی پرداخت نکرده اند؟اصولاً مشترکین چه تقصیری بابت قطع شدن اینترنت داشته اند که باید این هزینه تحمیل شده از جانب مخابرات را پرداخت کنند؟

4-چرا پهنای باندهای عرضه شده را به گزاف  10 برابر مقدار واقعي اعلام می کنند؟

چرا به جاي بيان پهنای باند 2 مگابیت بر ثانیه مقدار واقعی یعنی 200 کیلوبیت بر ثانیه را اعلام نمی کنند تا مشترکین برای انتخاب تعرفه با توجه به نيازهاي خود به اشتباه نیافتند؟

در پایان انتظار می رود مسؤولین محترم مخابرات هر چه سریعتی هزینه های ثبت نام اولیه را به تمامی مشترکین عودت و امکان انتخاب شرکت های خصوصي قبلی عرضه کننده اینترنت با سرعت بالاتر و کیفیت مناسبتر را فراهم نمایند.

والسلام جمعی از اهالی منطقه کوی ارتش خرم آباد

پایگاه اطلاع رسانی سفیرافلاک آمادگی انتشار جوابیه شرکت مخابرات استان را دارد و انتشار این نامه صرفا جهت اطلاع رسانی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مخابرات 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
رسپینا