امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان در خصوص روبات هاي تلگرام که اين روزها رشد قارچ گونه پيدا کرده اند، هشدار داد.

کد خبر: ۱۴۹۵۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲

به گزارش لرسو، سرهنگ " فرهادابدال چگني " گفت: تلگرام، اپليکيشن قدرتمندي که اخيرا وارد بازار شده توانسته تمام رقباي پيام رسان خود را از جمله وايبر را کنار بزند و قابليت بسيار منحصر به فرد اين برنامه وجود روبات هاي هوشمند است.
وي افزود: روبات هاي نرم افزاري به صورت اکانت هاي مجازي هستند که توسط کاربران به گروه ها اضافه مي شوند، همچنين اگر اين ربات ها در گروهي باشند و لينکي را در گروه معرفي کنند به طور مخفيانه نيز مي تواند به آن گروه نفوذ کنند.
"ابدال چگني" ادامه داد: اين روبات ها با پسوند نام Bot وارد تلگرام شده و اين احتمال قوي را مي توان داد که اين روبات‌ها قابليت جاسوسي را نيز داشته باشند.
رئيس پليس فتا لرستان بيان داشت: قابليت جديد اين روبات ها توليد و انتشار عکس هاي مستهجن و انتشار آن ها بين گروه ها است و اگر اين روبات ها توسط مدير گروه پاک نشود مي تواند روبات هاي بيشتري را به صورت اتوماتيک در گروه ها اضافه کند تا اعضاي گروه ها به دليل ديدن مطالب غير اخلاقي يا تصاوير مستهجن از گروه خارج شوند.
وي افزود: در برخي موارد افراد سودجو با شناسايي طعمه خود و ارسال پيامکي به نام شرکت تلگرام و يا با استفاده از ترفندهاي ديگري مبني بر اينکه (براي جلوگيري از هک شدن تلگرام و سرقت اطلاعات شخصي خود، پيامکي حاوي کد دستوري براي شما ارسال خواهد شد ، با ارسال اين کد دستوري براي ما از هک شدن تلگرام خود جلوگيري کنيد ) به محض ارسال کد براي شماره موردنظر تلگرام شخص قرباني هک شده و هکر به تمامي اطلاعات از جمله تصاوير، فيلم ها، مخاطبان، ليست دوستان و ... دسترسي پيدا مي کند.
" ابدال چگني" به کاربران توصيه کرد: براي پيشگيري از خطرات احتمالي، اين ربات ها را از گروه ها بيرون کرده و يا از گروه هايي که اين ربات ها در آن هستند خارج شوند و يا براي حفظ امنيت در شبکه تلگرام، مانند ديگر شبکه هاي اجتماعي از دريافت فايل هاي مشکوک از افراد ناشناس جدا" خودداري کنند.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی نیروی انتظامی استان لرستان


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: روبات تلگرام 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: