آسوبان
یادداشت و تفسیر
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید
پیرامون حوادث اخیر کشور یادداشت/ مهدی فضائلی
پیرامون حوادث اخیر کشور
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها
نقشه‌های بر باد رفته! یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای
نقشه‌های بر باد رفته!
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار واکاوی ابزارهای نوین مهار ایران اسلامی
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار
اقتصادی که سیاسی می‌شود یادداشت/محمدرضا ملکشاهی‌راد
اقتصادی که سیاسی می‌شود
آرشیو
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد! کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد!
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز گزارش/
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان! کمیت لنگ دولتمردان فرهنگی لرستان؛
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان!
آرشیو
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان در گفتگو با لرسو:

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با افتتاح سامانه مانیتورینگ سموم جهاد کشاورزی سلسله، فروش سموم کشاورزی بایستی با نسخه کارشناسان جهاد کشاورزی صورت پذیرد.

کد خبر: ۱۵۳۵۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲

با حضور مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سامانه مانیتورینگ سموم جهاد کشاورزی سلسله افتتاح شد.

دکتر «جوادی» در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار لرسو ضمن تأکید بر لزوم آگاهی بخشی عمومی در ارتباط با انواع آفات، بیماری‌ها، سموم کشاورزی و نیز زمان سم‌پاشی مزارع شهرستان گفت: بیماری‌های آفت زا مزارع کشاورزی را باید جدی گرفت و در این راستا بایستی اطلاع رسانی دقیق و علمی صورت گیرد.

وی در ارتباط با افتتاح طرح سامانه مانیتورینگ سموم کشاورزی گفت: با هدف ساماندهی توزیع سموم در شهرستان، بهینه کردن مصرف سم، ارتقاء امنیت غذایی و سلامت محیط زیست و نیز سلامت مصرف‌کنندگان سامانه مانیتورینگ سموم کشاورزی در سلسله راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: با افتتاح این سامانه، هیچ‌گونه توزیع سم بدون نسخه جهادکشاورزی صورت نخواهد گرفت.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: چنانچه کشاورزان درخصوص آفت‌زدایی از مزارع درخواست خرید سم داشته باشند، کارشناسان جهاد کشاورزی از مزارع بازدید بعمل خواهند آورد و با نیازسنجی توسط کارشناسان، سم مناسب مبارزه با آفت با نسخه به آنان تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گذشته سم‌فروش‌ها بدون نظر کارشناسان اقدام به فروش سم به کشاورزان می‌کردند ابراز داشت: از این پس فروش سم بدون مجوز و نسخه کارشناسان جهاد کشاورزی ممنوع می‌باشد چرا که اقدامات خودسرانه باعث ایجاد خسارات به مزارع و باغات کشاورزی می‌شود.

جوادی بیان داشت: این سامانه برای اولین بار در سطح کشور اجرایی شده و استان لرستان در راه‌اندازی سامانه مذکور پیشرو بوده است.

وی تأکید کرد: شهرستان سلسله پس از شهرستان‌های ازنا و بروجرد به‌عنوان سومین شهرستانی است که از سامانه مانیتورینگ سموم برخوردار می‌شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان به لزوم حضور کارشناسان کشاورزی در کنار کشاورزان اشاره و تصریح کرد: شناخت انواع آفت و روش‌های کنترلی و پیشگیری از جمله موضواعتی است که بر عهده کارشناسان جهاد کشاورزی است تا در مواقع ضروری جلوی خسارات احتمالی در بخش کشاورزی گرفته شود.

وی با بیان اینکه شرایط و وضعیت کشاورزی سلسله در حالت نرمال قرار دارد افزود: آمارها حاکی از آن است که سال جاری در بحث آفت‌زدگی، سال آرامی در پیش رو است اما مبارزه با آفت‌ها و پیشگیری همواره در دستور کار قرار دارد.

جوادی خاطرنشان ساخت: در خصوص خرید و فروش سموم کشاورزی، کشاورزان بایستی با مراجعه به کلینیک‌ها، روش‌های مختلف کنترل آفت را از کارشناسان طلب کنند و از مراجعه مستقیم به سم‌فروشی‌ها خودداری نمایند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: سم کشاورزی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
فلیم و کلیپ
لرستان خبر