یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
امام جمعه موقت الشتر گفتگو با لرسو:

امام جمعه موقت الشتر با اشاره به لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی گفت: سعی بر ورود افراد ناصالح در بدنه و پیکره نظام اسلامی، پروژه نهایی دشمنان است.

کد خبر: ۱۵۸۱۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۱

حجت الاسلام والمسلمین «صالحی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی لرسو با بیان اینکه شورای نگهبان دارای جایگاهی متقن و قانونی است اظهار داشت: فلسفه و دلیل ایجاد قانون اساسی، حراست از دین اسلام بود لذا شورای نگهبان که دارای جایگاه قانونی قوی است، برای جلوگیری از نفوذ فرد یا افرادی است که از صلاحیت لازم برای تکیه بر کرسی مسئولیت برخوردار نیستند.


وی افزود: فیلتر شورای نگهبان حافظ منافع و آرمان‌های انقلاب می‌باشد و طبیعی است هر شخصی که قصد حضور در عرصه‌هایی همچون انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس شورای اسلامی یا مجلس خبرگان رهبری را دارد بایستی از این فیلتر قانونی عبور کند.
امام جمعه موقت الشتر تصریح کرد: طی این مسیر و این فرایند به جهت این است که اطمینان حاصل شود کاندیداها برای تکیه بر کرسی‌های مسئولیت، از شرایط لازم برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشاتی که داشته‌اند، بر جایگاه والای شورای نگهبان در صیانت از ارزش‌های نظام مقدس اسلامی تأکید کرده‌اند.
حجت‌الاسلام صالحی ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که شورای نگهبان بر اساس قانون وظیفه دارد از ورود ناخالصی‌ها به ارکان نظام جلوگیری نماید.
وی افزود: اگر اینگونه نبود، کشور و نظام ما دچار مشکلات فراوان و جبران‌ناپذیری می‌شد.
وی با بیان اینکه با نزدیک شدن به هر انتخاباتی، دشمنان در صدد ضربه به نظام بر می‌آیند تأکید کرد: حضور پررنگ مردم در انتخابات موجب امنیت کشور خواهد شد لذا سعی دشمنان این است که در مرحله اول بتوانند حضور مردم را کم‌رنگ کنند.
حجت‌الاسلام صالحی افزود: دشمن می‌داند که مردم همواره در صحنه بوده و هستند لذا پروژه فوق را ناامیدانه دنبال می‌کند اما برای حضور نیافتن افراد صالح در بنده نظام، از هرگونه توهین و افترا و نشر اکاذیب دست بر نمی‌دارد.
وی با بیان اینکه تعبیر نفوذ موریانه‌ای در ارتباط با نفوذ در مراکز تصمیم‌گیر در کلام رهبر معظم انقلاب کاملاً دقیق است بیان داشت: سعی بر ورود افراد ناصالح در بدنه و پیکره نظام اسلامی، پروژه نهایی دشمنان است که البته همانگونه که اشاره کردم فیلتر شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها به خاطر همین موضوع است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال تغییر در محتوای نظام هستند بیان داشت: مشکلی که استکبار با نظام حاکمیتی در ایران دارد این است که قانون اساسی ما برگرفته از متون اسلامی و برخوردار از ساختارهای ارزشی است و آنچه که امروز ایران اسلامی به دنبال ترویج آن می‌باشد، نشر اسلام ناب است لذا دشمنان با این ساختار مبتنی بر اسلام ناب مشکل دارند و با هر ترفندی سعی بر مقابله با جمهوری اسلامی دارند.
امام جمعه موقت الشتر خاطرنشان ساخت: هرچند دشمنی دشمنان نظام کمرنگ نخواهد شد و هر بار پروژه‌ای تازه را طرح‌ریزی می‌کنند اما این انقلاب و این نظام مقدس با تکیه بر اسلام ناب و تبعیت ملت با بصیرت از ولایت فقیه به راه خود ادامه می‌دهد و سر سوزنی از آرمان‌های خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.
انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: نفوذ شورای نگهبان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: