امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

نظارت والدین برنحوه استفاده فرزندان خود از وسایل ارتباط جمعی از جمله تلفن همراه و رایانه، بسیار مهم است.

کد خبر: ۱۵۸۷۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۴
به گزارش لرسو و به نقل از باشگاه خبرنگاران، رقیه یاراحمدی جامعه شناس و آسیب شناس اظهار داشت:همان طور که استفاده مناسب از وسایل ارتباط جمعی موجب افزایش سطح آگاهی افراد و کودکان شده به طبع استفاده افراطی نیز موجب تاثیرات منفی بر روح و جسم فرزندان می‌شود.
 
وی در ادامه افزود: وابستگی کودک به تلفن همراه یا یارانه خود دارای علائمی بوده که نشانه زنگ خطر برای والدین است از جمله تقاضای زیاد از پدر و مادر برای دادن اجازه به استفاده از این وسایل،سردرد،لرزش دست،آشفتگی و دیرخوابیدن در شب‌ها از این موارد است.
 
یاراحمدی تصریح کرد:از دست دادن کنترل،پرخاشگری و دل زدگی از دیگر سرگرمی‌ها از نشانه‌هایی بوده بوده که باید بیشتر مورد توجه والدین قرار گرفته و باعث کاهش روابط اجتماعی،افسردگی،افت تحصیلی و گوشه گیری کودک یا نوجوان از اطرافیانش می‌شود.
 
این جامعه شناس در پایان اضافه کرد: نفش والدین در نظارت بر مدیریت زمان استفاده از این وسایل توسط نوجوان زیاد بوده و با تشویق آنها و بردن فرزند خود ب مسافرت،گردش،دورهمی های خانوادگی و مکان هایی که مورد پذیرش او است،کمک به کم رنگ تر شدن این ابزارها در زندگی فرزندان خواهد شد.
 
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تلفن همراه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: