یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با لرسو:

یک تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: شورای نگهبان پاسدار و مفسر قانون اساسی و مهم‌ترین حافظ انقلاب و ولایت فقیه است.

کد خبر: ۱۶۰۷۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۶

«علی یوسفوند» در گفتگو با خبرنگار سیاسی لرسو اظهار داشت: با مطالعه روند بررسی‌های شورای نگهبان در طول تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی به این نکته می‌رسیم که اعضای محترم این شورا ملاک و معیارشان فقط قانون بوده است و با هیچ کس غرض شخصی ندارند.

وی افزود: کسانی که با سخنان خود به شورای نگهبان حمله‌ور شده‌اند، به تاریخ انقلاب مراجعه نمایند که قبلاً در مورد این شورا چه دیدگاهی داشته‌اند و چه نظراتی اتخاذ نموده‌اند.

یوسفوند با تأکید بر جایگاه مهم شورای نگهبان در حراست از آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ادامه داد: وظیفه شورای نگهبان در قانون اساسی، نظارت بر تدوین قوانین مجلس شورای اسلامی و نظارت بر کلیه انتخابات‌ها و بررسی صلاحیت نامزدهای شرکت کننده در انتخابات است.

وی با بیان اینکه مجلس، عصاره ملت است و باید بهترین‌ها در آن حضور داشته باشند افزود: وجود شورای نگهبان، سدی در برابر پروژه نفوذ دشمن است چرا که هدف دشمن در نفوذ، گرفتن روح انقلاب اسلامی از کالبد نظام است لذا وجود شورای نگهبان یکی از مهم‌ترین موانع نفوذ است.

این تحلیلگر سیاسی شورای نگهبان را مهم‌ترین حافظ انقلاب و ولایت فقیه دانست و ادامه داد: تخریب شورای نگهبان، ناصواب و زشت است و با این کارها برای رسانه‌های بیگانه که با اصل نظام مخالف هستند، خوراک تبلیغاتی درست می‌شود و در داخل کشور نیز برای جامعه تشویش افکار ایجاد می‌شود و کسانی که به هر نحو از رد صلاحیت خود اعتراضی دارند باید از مجاری قانونی مطالبه خود را پیگیری نمایند.

وی با بیان اینکه معترضان به شروای نگهبان، مطامع دشمن را برآورده می‌سازند تصریح کرد: افرادی که در شورای نگهبان حضور دارند، بجز اسلام و دین و شرع مقدس و قانون، به چیز دیگری توجه نداشته و ندارند و افرادی که علیه این شورا صحبت می‌کنند، بهتر است که بیش از این به دشمنان اسلام که دندان تیز کرده‌اند و هر روز در حال فتنه‌گری در کشور هستند، میدان ندهند؛ البته دشمنان و معاندان نظام کاری از پیش نخواهند برد چرا که نظام مقدس جمهوری اسلامی محکم‌تر از گذشته سرجای خود ایستاده و قاطعانه به راه خود ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان از دستاوردهای مهم انقلاب و برکات آن در جامعه مشهود است بیان داشت: تضعیف جایگاه شورای نگهبان، نقشه دشمنان انقلاب را پیش خواهد برد و ایراد گرفتن به شورای نگهبان فقط لبخند به دشمنان انقلاب است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با تأکید بر اهمیت بیش از پیش انتخابات پیش رو نسبت به انتخابات سال‌های گذشته خاطرنشان ساخت: موج خروشان ملت با حضور انقلابی خود در هفتم اسفندماه در پای صندوق‌های رأی همچون گذشته وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به اثبات خواهند رساند و تیر زهرآلودی را بر چشمان دشمنان دیرینه اسلام خواهند زد.

وی ادامه داد: مطمئناً آحاد ملت با وحدت و انسجام و مشارکت حداکثری، با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری با حضور در انتخابات تجدید میثاق خواهند کرد اما تأکید این است که افراد اصلح انتخاب شوند تا شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش نظام مقدس اسلامی در عرصه جهانی باشیم.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: