امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان، در راستاي پيشگيري از سرقت منزل و خودرو در روزهاي پاياني سال هشدارهايي به شهروندان ارائه كرد.

کد خبر: ۱۶۹۳۲
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳

به گزارش لرسو، سرهنگ"رضا شيراوژن"در اين خصوص گفت:سارقان در بيشتر موارددرکمين خودروهايي مي نشينندکه صاحبان آن هادرکمال خونسردي وبي خيالي بدون رعايت نکات ايمني،خودروهاي خودرادرمکاني پارک مي کنندکه سارقان ازاين فرصت طلايي استفاده کرده وباشگردهاي خاص خودلوازم داخل خودروودرمواقعي خودخودروراسرقت مي کنند.
اکثرسرقت هامربوط به خودروهايي است که فاقدسيستم ضدسرقت مي باشند،هرچه ضريب ايمني خودروافزايش يابدبه همان ميزان ضريب سرقت آن کاهش خواهديافت.
راه هاي پيشگيري ازسرقت خودرو
تجهيزخودروبه لوازم ايمني و پارک خودرو درمحل هاي امن.
براي تعميرخودروآن رانزدتعميرگاه مطمئن ببريدو هرگزسوئيچ خودرورادراختيارافرادنامطمئن نگذاريد.
به جاي قراردادن اثاثيه روي بازبندآن هارادرون صندوق عقب خودروقراردهيد.
پيشگيري از سرقت منزل
تا حد امكان از خالي گذاشتن منزل خودداري نمائيدو براي اطمينان بيشتر ، بر روي ديوارها، كليه پنجره ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگير و ... حفاظ محكم و مقاوم نصب كنيد.
در پشت بام منزل خود را در اسرع وقت به حفاظ نرده اي و قفل آويز مطمئن مجهز نمائيد و در صورت تغيير محل سكونت يا مفقود شدن كليد يدك منزل، توپي قفل درهاي ورودي را تعويض نمائيد.
كليد منزل خود را در دسترس افراد غيرمطمئن قرار ندهيدو از قرار دادن كليد در زير جاكفشي، داخل كفش و ساير نقاط قابل دسترسي خودداري نمائيد.
براي جلوگيري از سرقت منزل خود به روش توپي زني، توپي قفل را با بدنه در همسطح نمائيد، در صورت عدم امكان لوله اي فلزي به دور آن جوش دهيد.
از قرار دادن چهار پايه و نردبان و نظاير آن در حياط منزل مخصوصاً در كنار ديوار خودداري نمائيد.
حتي الامكان درهاي ورودي و داخلي منزل خود را به سيستم هشدار دهنده مجهز نمائيد.14. از نگهداري وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زياد در منزل بپرهيزيد.
در مواقعي كه مجبور به نگهداري موقت وجوه نقد و اشياء قيمتي در داخل منزل هستيد، از پنهان نمودن آن بصورت يك جا خودداري نموده و حتي الامكان از گاوصندوق سالم و مطمئن استفاده نمائيد.
نزد افراد ناشناس و كساني كه اعتماد كافي به آنها نداريد از ميزان اموال و دارائي موجود خود در منزل صحبت نكنيدو از نوشتن نام و مشخصات خود بر روي زنگ منزل خودداري نمائيد.
اگردر اطراف محل زندگي شما خانه هاي خالي از سكنه و نيمه ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بيشتري به عمل آوريد.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی نیروی انتظامی استان لرستان


مطالب مرتبط:
برچسب ها: سرقت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
|
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۹
0
0
... روش پیشگیری از سرقتهای رایج اماکن، غیر ممکن نمودن ورود سارقین از طریق درب ورودی با نصب درب ضد دیلم که مجهز به قفل غیر قابل رمزگشایی و توپی زنی است در کنار غیر ممکن نمودن ورود از طریق دیگر مبادی ورودی از جمله بالکن، پنجره ها، کانال کولر، پارکینگ و ... میباشد. توضیح اینکه، با توجه به شگرد فروشندگان مبتنی بر چرب زبانی و پنهان نمودن عیوب سیستمها و تجهیزاتی که تحت عناوین متقلبانه ای از جمله ضد سرقت، ضد دیلم، ضد اسید، ضد برش و و و عرضه مینمایند، ضروری است، خریدارانی که به واقع در پی غیر ممکن نمودن ورود سارقین به اماکن خود هستند، حتما از فروشندگان، ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت را از طریق سیستمها و تجهیزاتی که به آنها معرفی مینمایند را درخواست نمایند تا اطمینان حاصل کنند که فروشنده به گفته های خود در مورد غیر ممکن شدن ورود سارقین پس از نصب سیستمها و تجهیزات پیشنهاد شده به خریداران باور دارد و با ارائه ضمانت معتبر پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت، آن را تضمین مینماید. www.Secupro.ir

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: