امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

اما سوالی که به وجود می‌آید این است که اگر این عکس‌ها متعلق به مینو خالقی است، چرا وی پس از انتشار، آن‌ها را تکذیب کرده و اگر این عکس‌ها متعلق به مینو خالقی نیست، مدیر کانال تلگرامی "قیچی" به چه دلیل بازداشت شده است؟

کد خبر: ۱۷۹۶۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

به گزارش لرسو و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چندی پیش بود که خبر ابطال آرا "مینو خالقی" کاندیدای منتخب مردم اصفهان سروصدای بسیاری در کشور به پا کرد و پای مسئولان مختلف را به پرونده او باز کرد.

اما پس از آنکه کش و قوس‌ها بین دولت و شورای نگهبان بالا گرفت، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان تلویحا از قطعی بودن معرفی منتخب اصفهان به مجلس برای بررسی اعتبارنامه حمایت کرد.

پس از حمایت روحانی از خالقی، تصاویری از کشف حجاب منتخب مردم اصفهان در فضای مجازی پخش شد که سروصدای زیادی به پا کرد و کار را به جایی کشاند که وزیر کشور دستور برخورد با منتشر کننده عکس‌های مینو خالقی را صادر کند.

اما پس از آنکه شورای حل اختلاف میان قوا نظر شورای نگهبان را در خصوص پرونده مینو خالقی تایید کرد، خبری مبنی بر دستگیری مدیر کانالی که عکس‌های مینو خالقی را منتشر کرده بود، منتشر شد که واکنش‌های گوناگونی را در بر داشت.

 

وقتی صدای سینه چاکان آزادی بیان خاموش می‌شود

مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت: ادمین کانالی که تصاویر اثبات کننده عدم صلاحیت مینو خالقی را منتشر کرد، بازداشت شده است. صدایی هم از سینه چاکان آزادی بیان درنیامده است. فرض کنیم او خطایی کرده باشد؛ سوال این است: به رفتار خالقی که مرتکب جرم مشهود شده، مردم را فریب داده و به نهادهای نظام افترا زده، و حامیان او که اعتبار و عزت نظام اسلامی و حرمت قانون را زیر پا گذاشتند، چه کسی رسیدگی خواهد کرد؟

 

چرا دستگاه امنیتی نمی‌خواهد با کسانی که علیه مقدسات ناسزا می‌گویند برخورد کند؟

 

سید یاسر جبرائیلی کارشناس مسائل سیاسی نیز با اشاره به دستگیری مدیر کانال "قیچی"، در کانال تلگرامی خود نوشت: در ماجرای احضار ادمین کانال قیچی پس از دستور وزیر کشور، که عکس های عمومی یک فرد لاقید(مینو خالقی) را به نقل از فیس بوک شخصی وی منتشر کرد، یک نکته بسیار مهم وجود دارد:
دستگاه امنیتی و انتظامی مسئول، نشان داد که "می تواند" ادمین یک کانال در تلگرام را به راحتی شناسایی و بازداشت کند، اما "نمی خواهد" با ادمین کانال های شناخته شده ای که بام تا شام علیه خدا و پیامبر و انقلاب و اخلاق و ارکان نظام ناسزا می گویند، برخورد کند. می تواند، لکن نمی خواهد...

 

خالقی: عکس‌های جعلی علیه من منتشر کردند

اما نکته‌ جالب این است که خالقی پس از انتشار تصاویرش در بیانه‌ای اعلام کرده بود که عکس‌ها متعلق به او نیست. در بیانیه‌ خالقی آمده است:

هو العادل
یا ایها الذین آمنو اجتنبوا کثیراً مِن الظّن انّ بَعْضَ الظّنِ اثمٌ
در کمال تأسف افرادی بی هویت و منفعت طلب که در رسیدن به منافع و مطامع سیاسی خود تمامی اصول شرعی و قانونی را زیر پا می‌گذارند ؛ اقدام به انتشار تصاویر جعلی و انتساب بی شرمانه آن‌ها به اینجانب در فضای مجازی نموده‌اند ؛ بدین وسیله ضمن تکذیب شدید هرگونه ارتباط این تصاویر جعلی به خود ، از کلیه مراجع ذی‌صلاح تقاضا می‌نمایم در جهت حفظ شئون جامعه اسلامی و حق خود به عنوان زنی مسلمان و پایبند به اصول شریعت اسلامی با جدیت کامل با بر هم زنندگان امنیت روانی جامعه و مرتکبین جرم افترا در این زمینه برخورد نمایند. ضمناً پی‌گیری قضایی این موضوع توسط اینجانب در حال انجام است. قطعاً مرتکبین این اعمال شنیع باید خود را آماده پاسخگویی در محضر عدل الهی و سپس قانون و ملت نمایند.

و العاقبه للمتقین مینو خالقی- ۹۵/۲/۱۳

 

اما سوالی که به وجود می‌آید این است که اگر این عکس‌ها متعلق به مینو خالقی است، چرا وی پس از انتشار، آن‌ها را تکذیب کرده و اگر این عکس‌ها متعلق به مینو خالقی نیست، مدیر کانال تلگرامی "قیچی" به چه دلیل بازداشت شده است؟

 

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: خالقی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: