یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
امام جمعه الشتر:

امام جمعه الشتر گفت: اینکه گفته شود ما می‌توانیم با آمریکا کنار بیاییم و روزی با هم از در دوستی سر یک میز قرار بگیریم، یک توهم است.

کد خبر: ۱۸۶۰۹
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸

به گزارش خبرنگار لرسو؛ حجت‌الاسلام موسوی ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: سیره و روش آن امام همام بایستی سرمشق زندگی ما قرار گیرد و ایثار و فداکاری‌های آن حضرت و نیز آنچه که آن امام بزرگوار به عنوان راه زندگی برای بشریت به ارمغان آورده‌اند را بایستی در زندگی مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به لزوم استفاده هرچه بیشتر از ایام ماه رمضان گفت: این ماه مبارک فرصت بسیار ارزشمندی برای انس گرفتن با قرآن و ولایت است.

امام جمعه الشتر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار ماه رمضان مسئولین و کارگزاران نظام اظهار داشت: در این دیدار، مقام معظم رهبری به نکته‌ای مهم اشاره کردند که نقشه دشمن برای از بین بردن توانمندی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: مسئولین نظام و همه آحاد جامعه مراقب حیله و مکر استکبار باشند چرا که به تعبیر مقام معظم رهبری امروز یک شبکه استکباری و یک شبکه صهیونیستی در دنیا ایجاد شده است.

وی افزود: شبکه‌های استکباری و صهیونیستی و در رأس این شبکه‌ها، آمریکا، از هر ابزاری از جمله تهدید نظامی، ترور و ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولین برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند لذا باید هم مردم و هم مسئولین مراقب توطئه‌های دشمنان باشند.

خطیب جمعه الشتر با بیان اینکه برخی کشورهای مسلمان با شبکه‌های استکباری و صهیونیستی همکاری می‌کنند تصریح کرد: در رأس شبکه استکباری، دولت آمریکا قرار دارد و متأسفانه برخی کشورهای منطقه گوش به فرمان این شبکه هستند و با دولت آمریکا همراهی می‌کنند.

وی ابراز داشت: وقتی علت برخی ناامنی‌های منطقه ریشه‌یابی می‌شود، می‌بینیم که متأسفانه برخی کشورهای منطقه با شبکه استکباری همکاری داشته و نقشه‌های آنان را در منطقه دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: مردم مظلوم یمن زیر آتش برخی کشورهای منطقه قتل عام می‌شوند چرا شبکه استکباری از آنها حمایت می‌کند و شبکه رژیم جعلی صهیونیستی نیز آنها را پوشش می‌دهند.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به تقابل دو جبهه کفر و وحدانیت یادآور شد: اسلام ناب محمدی(ص) نمی‌تواند با استکبار در یک‌جا گرد هم جمع بیایند و اینکه گفته شود ما می‌توانیم با آمریکا کنار بیاییم و روزی با هم از در دوستی سر یک میز قرار بگیریم، یک توهم است.

وی تأکید کرد: از ابتدای خلقت هستی دو جبهه کفر و وحدانیت در مقابل هم قرار داشته‌اند و با توجه به اینکه سیاست‌های آمریکا همان سیاست‌های شیطانی و در جبهه کفر است، لذا جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه با آمریکا کنار نخواهد آمد.

امام جمعه الشتر با اشاره به اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، خار چشم دشمنان است و باید توانمندی‌های کشور را بالا ببریم بیان داشت: افزایش توانمندی‌های اساسی باعث مصونیت و اقتدار ملت و کشور است و برنامه‌ریزی در جهت حل دو مشکل اساسی رکود و بیکاری نیز عامل افزون‌تر شدن شتاب حرکت برای تحقق اقتصاد مقاومتی می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به اول تیرماه و آغاز هفته قوه قضائیه گفت: آیت‌الله شهید بهشتی یک ملت بود و یارانش در راه خدمت به اسلام و مسلمین، جانشان را فدا کردند.

خطیب جمعه الشتر با بیان اینکه در سایه عدالت، می‌توان به همه چیز امیدوار بود افزود: اگر عدالت در جامعه جاری و ساری شد، زمینه رسیدن به کمالات مادی و معنوی محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: از مؤلفه‌های سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، فسادستیزی است.

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان ساخت: فساد مانند علف هرز است که به محصولات خسارت وارد می‌کند و مبارزه با فساد در جامعه نیز موجب مقابله با ناامنی‌ها و هرج و مرج اقتصادی و اجتماعی خواهد شد لذا قوه قضاییه می‌تواند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و نشر عدالت در جامعه نقش بسیار ویژه‌ای ایفا نماید.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: