یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: معادن استان با کمک سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاهها شناسایی شوند.

کد خبر: ۱۹۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷

به گزارش لرسو به نقل از سفیرافلاک حبیب‎الله دهمرده در کارگروه معادن استان افزود: با یک برنامه‎ریزی مشخص، فرمانداران باید مکلف شوند با متخلفین، دلالان و سودجویان معادن برخورد کنند و کسانی که پروانه دارند مشخص شود که تا چه زمانی حق برداشت از معادن را دارند.

وی با بیان اینکه باید مسافت 250 کیلومتری از درب‎گنبد تا سپیددشت که جز معادن استان است، اولویت‎بندی شود، تصریح کرد: در این راستا ناجا و دستگاه قضا با متخلفین برخورد کرده و همچنین شورای تأمین شهرستان‎ها نیز مشخص شود.

دهمرده با اشاره به اینکه با کمک سازمان نظام مهندسی، معادن شناسایی شود، اظهار کرد: هر جا به صورت جدی ورود پیدا کنیم اتفاقات قابل قبولی رخ می‎دهد.

وی بر تأمین نیروهای مورد نیاز تأکید کرد و گفت: اگر بخواهیم معادن استان را شناسایی و کاری را به سرانجام  برسانیم نیاز است از تخصص دستگاه‎های دیگر استفاده و بین نیروها تقسیم کار صورت گیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در راستای شناسایی معادن در استان دستگاه‎های مختلف باید همکاری و تعامل لازم را داشته باشند، متذکر شد: باید مقدار جریمه‎ها و عوامل بازدارنده برای افراد سودجو سنگین‎تر شود و هیچ‎گونه مماشاتی در این راستا وجود نخواهد داشت.

در ادامه این جلسه معاون برنامه‎ریزی استانداری لرستان بیان کرد: استانداری لرستان یک دستگاه نظارتی و پشتیبانی است و اگر ما در فاز اجرا وارد شویم بحث نظارت مخدوش می‎شود.

چگنی بیان کرد: در کارگروه کشاورزی نقاط ضعف شناسایی، آسیب‎شناسی و تقویت شد و به نتیجه رسیدیم در کارگروه معادن نیز باید اینگونه عمل شود.

وی بر فعال کردن ستاد معادن در شهرستان‎ها تأکید کرد و گفت: به فرمانداران ابلاغ شود که هر 10 روز یک‎بار گزارش‎هایی از مناطق ارسال کنند چراکه این مهم می‎تواند اهرمی برای جلوگیری از سودجویی دلالان باشد.

معاون برنامه‎ریزی استانداری لرستان گفت: ظرف 3 روز آینده 50 درصد نیروهای مرتبط با اکتشافات در دستگاه‎های اجرایی مختلف مشخص و از نیروهای  رسمی و پیمانی در این راستا استفاده شود.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: