یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
امام جمعه الشتر:

امام جمعه الشتر در جمع اعضاء و ناظران دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان سلسله گفت: شورای نگهبان، نهادی انقلابی و چشم تیزبین و ناظر در نظام اسلامی است.

کد خبر: ۱۹۰۵۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹

به گزارش خبرنگار لرسو؛ به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان؛ رئیس، اعضاء و ناظران دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان سلسله با حضور در گلزار شهدا ضمن عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهدا، نسبت به مقام شامخ این عزیران ادای احترام نمودند.

همچنین اعضاء و ناظران دفتر شورای نگهبان الشتر با امام جمعه الشتر دیدار نمودند.

در این دیدار، حجت‌الاسلام و المسلیمن موسوی، امام جمعه الشتر شورای نگهبان را یکی از برکات نظام برای صیانت از آن دانست و افزود: شورای نگهبان، چشم تیزبین و ناظر در نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ضرورت تأسیس چنین شورایی بر کسی پوشیده نیست، افزود: این شورا وظیفه دارد تا همه مصوبات مجلس را با موازین اسلامی و قانون اساسی به لحاظ مغایرت با آنها بررسی نماید تا اینگونه مصوبات، شکل قانونی به خود بگیرند.

امام جمعه الشتر با بیان اینکه شورای نگهبان ضامن اسلامی بودن و اسلامی ماندن حکومت است، ادامه داد: در نظام مقدس اسلامی ما، شوراي نگهبان از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است چرا که صیانت از قانون و اجرای قوانین کشور، از فلسفه‌های تشکیل این شوراست.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان نبض انقلاب و نظام اسلامی است، بیان داشت: شورای نگهبان، نهادی انقلابی است و عمل نظارت بر انتخابات‌ها و اجرای آنها را بر عهده دارد و مطابق قانون، در راستای حراست و صیانت از آراء مردم گام برمی‌دارد.

حجت‌الاسلام موسوی ابراز داشت: این شورا به عنوان بازویی مستحکم در انقلاب و در کنار رهبری، به تقویت و استحکام نظام اسلامی کمک کرده است.

«نورمحمدی»، رئیس دفتر نظارت شهرستان سلسله نیز در این دیدار گفت: 400 ناظر کارآمد و آگاه به قوانین و اصول در این شهرستان با این دفتر همکاری می‌نمایند.

وی افزود: این ناظران همواره در انتخابات به عنوان چشم بینای مردم بر روند برگزاری آن نظارت دارند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: