امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران به دلیل بیماری قلبی و منع پزشکان از کار سنگین از سمت خود استعفا کرد.

کد خبر: ۱۹۲۸۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
به گزارش لرسو و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران صبح امروز رسما از سمت خود استعفا کرد. 
 
وی علت این کناره گیری را عارضه قلبی و منع پزشکان از کار سنگین عنوان کرد. گفتنی است جلال پور 19 روز پیش و هنگام بازگشت از سفر كردستان دچار حمله قلبی شده بود.
 
وی در نامه ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده  چنین عنوان کرد: 
 

این عمرهای كوته و بی اعتبار

٢٤خرداد١٣٩٤مهم ترین روزو بزرگترین افتخار زندگی من است.روزی كه ازسوی كار آفرینان این كشوربه عنوان سخنگوی بخش خصوصی ایران برگزیده شدم. آن روزكرسی ریاست اتاق ایران به امانت به من سپرده شد و مأموریتی بس خطیر و بزرگ پیش رویم نهاد. می دانستم كار بس دشواری پیش رو دارم.تحریم های چندلایه، انباشت عظیم بیكاران و ركود مزمن كشوررا تهدید می‌كرد. نبرد سنگین با تورم درجریان بود. بنگاه ها ازنفس افتاده و حال اقتصاداصلا خوب نبودمسئولیت سنگینی پذیرفته بودم وعهد كردم هرچه دارم برسر این خدمت بنهم.

بر این عهد صادقانه ایستادم و كوتاهی نكردم.چه بسیار زنان و مردان پاك نهاد درهیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و سازمان اتاق كه دراین تلاش بیش از من كوشیدند. این مأموریت مهم، تمام ساعات عمر من،تمام نیروی بدنی و مهم ترازهمه، بسیج همه قوای عاطفی و روحی ام را می طلبید.

قلب من سابقه بیماری داشت اما گمان داشتم اشتیاق روحی خدمت به ایران عزیز این عضو بیمار را نیزهمراه خواهد كرد.در ابتدای سال جاری عارضه قلبی، چند روزی بستری ام كرد. پزشكان،كار سنگین و پرتنش را اكیدأ ممنوع كردند اما نمی‌توانستم كار را وانهم. به خود گفتم باز می كوشم اما اجازه نخواهم داد تنش كار مرا بیازارد اما نشد.

به باور من بنگاهها سرمایه اصلی اقتصادهر كشورند.من كه خود بارها بنگاه ساخته و برای توفیق آن جنگیده بودم نیك می‌دانستم هربنگاه موفق عصاره سرمایه گذاری و تلاش سالیان ده‌ها، صدها وهزاران ایرانی است. وقتی مرگ بنگاهی را می دیدم، هنگامی كه زانوزدن فعالان اقتصادی را ناظربودم، آن‌گاه كه درهرجا وهرسفر صدهاجوان لایق ایرانی از من تقاضای شغل داشتند چگونه می‌توانستم رنج نبرم؟!

مشاهده هجوم یكپارچه دشمنان خارجی ایران درعرصه بین الملل در كنار سنگ اندازی و كلوخ پرانی داخلی دائما قلبم را جریحه‌دار می‌كرد.

هرشب به خود نهیب می‌زدم كه تو ضامن همه آن چه می‌گذرد نیستی.حدیث بانفس می‌كردم كه در این ساختار بزرگ وعریض و طویل تو عضو كوچكی هستی كه باید تا می‌توانی درانجام وظیفه خود،خوب بكوشی.اما مگر قلب آدمیزاد زبان آدمی سرش می‌شود؟! می‌سوزد و كار دستت می‌دهد.

این قلب دمدمی مزاج و فرصت طلب.القصه،بامداد چهارشنبه دوهفته قبل پس ازبازگشت از سفركردستان آنچه پزشكان پیش‌بینی می‌كردند پیش آمد،مرگ را به چشم دیدم. تجربه‌ای است خنك و تسلی بخش.

گفتمش:

دیدارمی‌نمایی وپرهیزمی‌كنی

بازار خویش و آتش ما تیز می‌كنی

حال در بستر بیماری افتاده‌ام رمقی نمانده. پزشكان صریحا مرا از اشتغال سنگین و تنش‌زا تا پایان عمر نهی می‌كنند. می‌دانم در بحبوحه كارزار سخت، شما زنان ومردان كارآفرین ایرانی، برای نجات اقتصاد ملی نمی‌توان پذیرفت سخنگوی بخش خصوصی، ناقص و نیمه كاره درخدمتتان باشد.علیهذا امروز اقتضای خدمت به شما، استعفا از ریاست اتاق ایران است.

این استعفا قطعی ازسروظیفه‌شناسی و امانتداری و متكی برعقل و تدبیراست.

در كمال فروتنی ازتك تك شماعزیزان سپاسگزاری می كنم واز تقصیر و قصور خود عذر خواهم.از شما می‌خواهم این خدمتگزاركوچك را عفو و از دعا فراموش نكنید.

فرصت خدمت به این سرزمین جاودانه و این مردم خوب برای هركس بهاری زودگذراست. فرصت‌هایتان راغنیمت شمرید و قدر بدانید.

فردا بی شك از آن ایران است.

ارادتمند

محسن جلال پور

عارضه قلبی علت استعفای جلال پور

 

انتخابات ،رییس اتاق بازرگانی ایران را تعیین می کند

لازم به ذکر است رییس اتاق بازرگانی ایران بر اساس بیشترین اراء اعضای این اتاق تعیین می شود،گفتنی است داشتن کارت عضویت این اتاق و حداقل سه سال سابقه فعالیت اقتصادی از شرایط شرکت در انتخابات آن است.

در دور هفتم انتخابات ریاست اتاق بازرگانی در اسفند ۱۳۸۹، محمد نهاوندیان با کسب ۱۷۵ رای به ریاست این اتاق انتخاب شد. وی به دلیل طولانی شدن مدت حضورش در دولت از ریاست اتاق ایران استعفا کرد ، پس از آن غلامحسین شافعی جایگزین نهاوندیان و سپس در دوره هشتم اتاق ایران، محسن جلال پور جایگزین غلامحسین شافعی شد.
 
 
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: استعفا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: