یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
شعله های آتش همچنان در جان لرستان؛

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: 130 هکتار از مراتع بروجرد در آتش سوخت و حریق های گسترده بیشتر در مناطق صعب العبور وسعت داشته اند.

کد خبر: ۱۹۳۰۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸

به گزارش لرسو و به نقل از بازتاب بروجرد  "داریوش عباسی" رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجردگفت: بیشتر حریق ها به صورت غیر عمدی و توسط گردشگران رخ می دهد و به دلیل خاموش نکردن آتش، حریقی گسترده در مراتع رخ می دهد. 

 

وی با اشاره به این که در بروجرد جنگل وجود ندارد اضافه کرد: وسعت مراتع شهرستان 96 هزار هکتار است که از ابتدای سال جاری تا کنون 130 هکتار از مراتع در آتش سوخته اند. 

 

به گفته وی بیشتر آتش سوزی مراتع در مناطق صعب العبور رخ داده که تلاش شده تا در همان لحظه های نخست با کمک نیروهای امدادی حریق خاموش شود و از سرایت آن جلوگیری شود. 

 

عباسی اظهار داشت: البته در مناطق سطحی حریق هایی رخ می دهد که مردم خود اولین گروهی هستند که برای خاموش کردن آتش وارد عمل می شوند و این نشان دهنده علاقه مردم به حفاظت از منابع طبیعی است. 

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: سال گذشته 190 هکتار از مراتع بروجرد در آتش سوختند اما تا کنون 130 هکتار حریق به وقوع پیوسته که امیدواریم تا فصل پایان حریق، حریق های گسترده در شهرستان رخ ندهد. 

 

عباسی اظهار داشت: با توجه به فصل گرما و خشک بودن علف های هرز به محض کوچکترین جرقه،حریقی بزرگ به وجود می آید و نیاز است که تلاش شود تا حریقی رخ ندهد و مراتع از بین نروند. 

 

وی بیان کرد: تا پایان آبان ماه احتمال آتش سوزی در مراتع وجود دارد و نیروها آمادگی کامل را دارند تا در صورت حریق سریعا وارد عمل شوند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: آتش سوزی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: