یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید یادداشت
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید
آرشیو
ویژه‌ها
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند خسارت سرمازدگی به 30 درصد باغات لرستان
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
آرشیو
حوادث
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود رئیس مرکز اورژانس لرستان خبر داد
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود
آرشیو
گزارش
رئیس اداره جهاد کشاورزی سلسله در گفتگو با لرسو مطرح کرد:

رئیس اداره جهاد کشاورزی سلسله گفت: با بارش‌های خوبی که در سال زراعی جاری صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که بین 20 تا 33 هزار تن گندم در سلسله برداشت شود.

کد خبر: ۱۹۳۲۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴

«هادی‌پور» در گفتگو با خبرنگار لرسو اظهار داشت: شهرستان سلسله از جمله مناطق خوش آب و هوای کشور است که سهم ویژه‌ای در رونق تولید و رشد اقتصادی در حوزه تولید محصولات زراعی و باغی کشور دارد.

وی افزود: این شهرستان با برخورداری از 66 هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی و دیم حاصل‌خیز، یکی از قطب‌های تولیدی محصولات کشاورزی در این استان محسوب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی سلسله با اشار به تلاش این اداره در راستای تحقق شعار سال، گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، در این اداره اقدامات عملی مطلوبی را شاهد بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت بالای بخش کشاورزی سلسله، این بخش سهم بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، ادامه داد: برای کمک به رونق بخش کشاورزی سلسله و نیز رفع مشکلات و موانع پیش روی کشاورزان شهرستان، از همه توان و ظرفیت این اداره استفاده کرده‌ایم تا تولید محصولات کشاورزی با مشکل یا موانعی مواجه نشود.

هادی‌پور تصریح کرد: شهرستان سلسله ظرفیت آن را دارد تا در حوزه تولید محصولات کشاورزی و باغی، گام مهمی را عملی نمودن اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی ایفا نماید.

وی بیان داشت: چشم‌انداز اداره جهاد کشاورزی سلسله، حرکت در مسیر رونق‌بخشی به تولید محصولات بومی و شکوفایی اقتصاد منطقه است.

رییس جهاد کشاورزی سلسله ابراز داشت: طی چند سال گذشته کارهای زیربنایی و مهمی در حوزه کشاورزی و باغداری شهرستان سلسله صورت گرفته است که از جمله آنها می‌توان به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار در سطح بیش از 1260 هکتار اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: با بارش‌های خوبی که در سال زراعی جاری شاهد آن بودیم، پیش‌بینی می‌شود در زمینه محصولات کشاورزی شاهد برداشت بالایی باشیم.

وی افزود: بایستی تدابیر مناسبی جهت خرید محصولات کشاورزی اندیشیده شود.

رئیس جهاد کشاورزی سلسله تصریح کرد: در استان لرستان در مجموع، 400هزار تن محصول گندم پیش‌بینی شده است که سهم شهرستان سلسله از این مقدار، بین 20 تا 33 هزار تن می‌باشد.

وی خاطرنشان ساخت: در جلسه ستاد برداشت محصولات کشاورزی شهرستان سلسله که با حضور «ملکی»، مدیرکل ادراه غله استان برگزار شد، اداره غله استان برای همکاری با کشاورزان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با برداشت محصول اعلام آمادگی کرده است.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: