آسوبان
یادداشت و تفسیر
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید
پیرامون حوادث اخیر کشور یادداشت/ مهدی فضائلی
پیرامون حوادث اخیر کشور
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها
نقشه‌های بر باد رفته! یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای
نقشه‌های بر باد رفته!
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار واکاوی ابزارهای نوین مهار ایران اسلامی
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار
اقتصادی که سیاسی می‌شود یادداشت/محمدرضا ملکشاهی‌راد
اقتصادی که سیاسی می‌شود
آرشیو
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد! کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد!
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز گزارش/
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان! کمیت لنگ دولتمردان فرهنگی لرستان؛
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان!
آرشیو
رئیس اداره جهاد کشاورزی سلسله در گفتگو با لرسو مطرح کرد:

رئیس اداره جهاد کشاورزی سلسله گفت: با بارش‌های خوبی که در سال زراعی جاری صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که بین 20 تا 33 هزار تن گندم در سلسله برداشت شود.

کد خبر: ۱۹۳۲۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸

«هادی‌پور» در گفتگو با خبرنگار لرسو اظهار داشت: شهرستان سلسله از جمله مناطق خوش آب و هوای کشور است که سهم ویژه‌ای در رونق تولید و رشد اقتصادی در حوزه تولید محصولات زراعی و باغی کشور دارد.

وی افزود: این شهرستان با برخورداری از 66 هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی و دیم حاصل‌خیز، یکی از قطب‌های تولیدی محصولات کشاورزی در این استان محسوب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی سلسله با اشار به تلاش این اداره در راستای تحقق شعار سال، گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، در این اداره اقدامات عملی مطلوبی را شاهد بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت بالای بخش کشاورزی سلسله، این بخش سهم بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، ادامه داد: برای کمک به رونق بخش کشاورزی سلسله و نیز رفع مشکلات و موانع پیش روی کشاورزان شهرستان، از همه توان و ظرفیت این اداره استفاده کرده‌ایم تا تولید محصولات کشاورزی با مشکل یا موانعی مواجه نشود.

هادی‌پور تصریح کرد: شهرستان سلسله ظرفیت آن را دارد تا در حوزه تولید محصولات کشاورزی و باغی، گام مهمی را عملی نمودن اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی ایفا نماید.

وی بیان داشت: چشم‌انداز اداره جهاد کشاورزی سلسله، حرکت در مسیر رونق‌بخشی به تولید محصولات بومی و شکوفایی اقتصاد منطقه است.

رییس جهاد کشاورزی سلسله ابراز داشت: طی چند سال گذشته کارهای زیربنایی و مهمی در حوزه کشاورزی و باغداری شهرستان سلسله صورت گرفته است که از جمله آنها می‌توان به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار در سطح بیش از 1260 هکتار اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: با بارش‌های خوبی که در سال زراعی جاری شاهد آن بودیم، پیش‌بینی می‌شود در زمینه محصولات کشاورزی شاهد برداشت بالایی باشیم.

وی افزود: بایستی تدابیر مناسبی جهت خرید محصولات کشاورزی اندیشیده شود.

رئیس جهاد کشاورزی سلسله تصریح کرد: در استان لرستان در مجموع، 400هزار تن محصول گندم پیش‌بینی شده است که سهم شهرستان سلسله از این مقدار، بین 20 تا 33 هزار تن می‌باشد.

وی خاطرنشان ساخت: در جلسه ستاد برداشت محصولات کشاورزی شهرستان سلسله که با حضور «ملکی»، مدیرکل ادراه غله استان برگزار شد، اداره غله استان برای همکاری با کشاورزان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با برداشت محصول اعلام آمادگی کرده است.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
فلیم و کلیپ
لرستان خبر