امروز: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو

همه ساله تعداد زيادي از هموطنان به عنوان عابر پياده در اثر برخورد خودرو کشته و يا مجروح مي‌شوند.

کد خبر: ۱۹۳۳۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸

به گزارش لرسو؛ سرهنگ "مرادي " گفت: بيش از 50 درصد از فوت شدگان  تصادفات درون شهري استان در سال 94 را عابران پياده تشکيل داده اند. وي ادامه داد : افراد سالمند و کودکان بيش از سايرين در معرض خطرند، به طوري كه  آمارها نشان مي دهد بيشتر افرادي که به عنوان عابر پياده تصادف مي كنند از بين کودکان و سالمندان مي باشد.

 رئيس پليس راهور لرستان گفت: کودکان به لحاظ شرايط جسماني از قبيل کوتاهي قد، ميدان ديد ، ناتواني در حرکت به علاوه بي قراري ، بازي گوشي و شيطنت و سالمندان نيز به علت کهولت سن، بيماري ، افت ديد چشم ، کم شنوايي  و آرام حرکت کردن نمي توانند به هنگام حرکت در خيابان بر اساس شرايط زمان و مکان تصميم مناسبي بگيرند.

 مرادي ادامه داد: بعضي از جوانان، نوجوانان و يا افراد ميانسال  به علت عدم آگاهي، عدم رعايت مقررات و عجله نمودن به هنگام عبور از خيابان با وسيله نقليه برخورد و آسيب مي ببينند و  از طرفي ضعف مبلمان شهري و نبود امکانات مناسب مخصوص عابران از قبيل عدم وجود پل عابر پياده استاندارد و داراي پله برقي، عدم وجود زيرگذر مناسب، کم عرض بودن و ناهموار بودن پياده روها، خط کشي هاي نامناسب خيابان ها و رعايت نكردن مقررات راهنمايي و رانندگي توسط بعضي از رانندگان نيز مي توان به عوامل بروز تصادفات عابرين پياده افزود.

 رئيس پليس راهور لرستان گفت: نياز است ارگان ها و سازمان هاي مرتبط بيش از گذشته تلاش کنند و شهرداري ها نسبت به برطرف كردن مشکلات و معضلات شهري و فراهم نمودن امکانات تردد عابران و نصب سرعت گاه جهت کاهش سرعت خودروها  و نيز سازمان ها و ارگان هاي مرتبط ديگر به ويژه صدا و سيما با فرهنگ سازي و اطلاع رساني ، اقشار مختلف جامعه به ويژه کودکان و نوجوانان را در خصوص استفاده از پل هوايي مخصوص عابر ، عبور از گذرگاه عابر پياده، نحوه عبور از تقاطع ها و عرض خيابان آموزش دهند.

منبع: روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: