امروز: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
لرسو گزارش می‌دهد؛

شهرستان سلسله از جمله مناطق محروم لرستان به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی است به گونه‌ای که فضای مورد نیاز برای ورزشکاران با کثرت تعداد علاقمندان به ورزش در این شهرستان همخوانی ندارد.

کد خبر: ۱۹۵۸۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۰

شهرستان سلسله، شهرستانی نخبه‌پرور در زمینه ورزش‌ در سطوح حرفه‌ای است. جوانان و نوجوانان بسیاری طی سالیان مختلف مقام‌های برتر مسابقات ورزشی استانی، کشوری و حتی جهانی را از آن خود کرده‌اند. در حال حاضر بیش از 20 نفر از ورزشکاران الشتری در تیم‌های ملی حضور دارند که نشان از وجود ظرفیت بالای این شهرستان در حوزه‌های مختلف ورزشی است. رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، کاراته، بوکس و جودو، از جمله رشته‌های پرطرفدار در بین جوانان و نوجوانان این دیار محسوب می‌شوند. بیش از 10 سال است که رشته ورزش زورخانه‌ای نیز به همت و تلاش جوانان علاقمند، در الشتر خودی نشان داده و با استقبال کم‌نظیر روبرو شده است.

*امکانات ورزشی الشتر با تعداد علاقمندان به ورزش همخوانی ندارد!

آنچه امروز به عنوان سدی در برابر پیشرفت جوانان علاقمند به ورزش در الشتر شناخته شده، کمبود امکانات ورزشی در رشته‌های مختلف است. این شهرستان از جمله مناطق محروم لرستان به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی است به گونه‌ای که فضای مورد نیاز برای ورزشکاران با کثرت تعداد علاقمندان به ورزش در این شهرستان همخوانی ندارد.

مشکلات ورزشی الشتر

شهرستان سلسله با جمعیتی بیش از 70 هزار نفر، فقط دارای یک زمین فوتبال چمن است که آن هم بر اثر فرسایش در طول زمان و از دست رفتن عمر مفید چمن، مشکلاتی را پیش روی علاقمندان به فوتبال قرار داده است. در برخی نقاط این زمین فوتبال، چمن آن کاملاً از بین رفته و خطر مصدومیت ورزشکاران را به دنبال دارد.

مشکلات ورزشی الشتر

*تمرین در پیست دو خاکی!

یکی از جوانان الشتری با اشاره به زمین خاکی پیست دو اطراف زمین فوتبال، می‌گوید: ما برای گرم کردن و آماده شدن برای انجام مسابقات فوتبال، از این پیست خاکی استفاده می‌کنیم.

وی می‌افزاید: شرایط تمرین و آمادگی با وجود چنین فضایی واقعاً سخت است و لازم است تا پیست دو اطراف زمین فوتبال ترمیم و بهسازی شود.

مشکلات ورزشی الشتر 

*زمین فوتبالی که خاک می‌خورد!

در کنار همین زمین فوتبال با چمنِ نه تقریباً مناسب، زمینی مملو از خار و خاشاک وجود دارد که به زمین شماره 2 فوتبال الشتر معروف است!

یکی از علاقمندان به ورزش فوتبال می‌گوید: حدود 10 سال از حصارکشی اطراف زمین برای ایجاد زمین چمن فوتبال شماره ۲ می‌گذرد اما صرفاً به محلی برای رشد انواع خار و خاشاک تبدیل شده و برای تکمیل آن، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

دیگر ورزشکار الشتری می‌گوید: سال‌هاست که قرار بود تا این زمین به عنوان دومین زمین چمن برای علاقمندان به فوتبال در الشتر ساخته شود، اما متأسفانه بر اثر بی‌توجهی، این زمین مدت‌هاست که بلااستفاده مانده است.

جوان دیگری با انتقاد از عدم توجه به نیاز جوانان علاقمند به فوتبال، می‌گوید: اگر شما نگاهی به تعداد جوانانی که برای بازی فوتبال حضور پیدا کرده‌اند بیاندازید، می‌بینید که یک زمین فوتبال، جوابگوی نیاز این کثرت جمعیت نیست و لازم است تا مسئولان و متولیان فکری به حال زمین شماره 2 فوتبال این شهرستان بکنند.

*ساختمان زورخانه در حسرت افتتاح!

ورزش زورخانه‌ای در میان سایر ورزش‌ها با آداب و قوانین خاص خود همراه است. این ورزش، هم تحرک و پویایی دارد و هم آمیخته با مضامین دینی همچون دوری از کبر و داشتن تواضع و فروتنی به همراه نام مبارک ائمه معصوم(ع) است از این رو استقبال جوانان و نوجوانان این دیار از ورزش زورخانه‌ای مورد تحسین است.

ساختمان زورخانه الشتر در ضلع شمال‌غربی زمین فوتبال واقع شده و نزدیک به 5 سال از کلنگ‌زنی آن می‌گذرد. در جلساتی که مسئولان و متولیان طی سال گذشته داشتند، قرار بر آن شد که این پروژه تا پایان سال 94 به اتمام برسد اما سال جدید نیز به نیمه رسید و خبری از افتتاح زورخانه الشتر نشد!

جوانان الشتری با علاقه وافر پیگیر ساخت و تکمیل ساختمان زورخانه در این شهر مذهبی بوده و هستند اما گاهی به طول انجامیدن تکمیل ساختمان نیمه‌تمام زورخانه الشتر، آنها را از ادامه دادن ورزش زورخانه‌ای مأیوس می‌کند.

ساختمان زورخانه الشتر پیشرفت فیزیکی نه چندان مطلوبی دارد و شاید بتوان گفت که ورزش زورخانه‌ای در الشتر حال و روز خوشی ندارد! به طول انجامیدن روند ساخت و تکمیل طرح مذکور باعث شده تا ورزشکاران و علاقمندان به ورزش زورخانه‌ای، ناامیدانه پیگیر تکمیل این پروژه مهم باشند.

مشکلات ورزشی الشتر

*ورزش و جوانان را دریابیم

رهبر معظم انقلاب که خود به صورت مرتب و مستمر ورزش می‌کنند، همواره آحاد جامعه را به ورزش تشویق کرده اند. ایشان در توصیه‌ای مهم، جوانان را به تحصیل، تهذیب و ورزش فراخوانده‌اند. مقام معظم رهبری تأکید کرده‌اند که ورزش برای جوانان، لازم و برای بزرگسالان، واجب است که همین دو مطلب نشان از اهمیت بالای ورزش در بین اقشار مختلف جامعه است.

با توجه به اهمیت و جایگاه ورزش و نیز کمبود امکانات شهرستان سلسله در زمینه زیرساخت‌های ورزشی، انتظار می‌رود تا وضعیت ورزش الشتر توسط مسئولان و متولیان امر ارزیابی و تصمیمات درخور شأن جوانان این دیار اتخاذ گردد. تصمیماتی که در مدت‌زمان مشخص‌شده، به ثمر بنشینند و علاقمندان به ورزش شاهد اجرایی شدن این تصمیمات باشند.

قریب به یک ماه دیگر تا روز تربيت بدني و آغاز هفته‌اي با همين نام فرصت است. امیدواریم با تصمیم‌گیری‌هایی که مسئولان در ارتباط با مشکلات پیش پای ورزشکاران الشتری اتخاذ می‌کنند، شاهد تخصیص اعتبارات لازم و کافی به ورزش سلسله و نشر اخباری خوش در خصوص بهسازی زیرساخت‌های ورزشی شهرستان برای مردم این دیار باشیم.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: