امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان:

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: فرمانداران 4 شهرستان ازنا، دلفان، سلسله و پلدختر اعلام کردند که فاقد متکدی هستند.

کد خبر: ۱۹۶۲۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱

به گزارش لرسو و به نقل از سفیر افلاک غلامرضا آقا میرزایی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: 27 سال است ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور تشکیل شده است، که ماموریت آن در ابتدا برای مقطع کوتاهی بود، اما به دلیل طولانی شدن بحث جمع آوری معتادان  این ستاد فعالیتش 27 سال طول کشیده است.

 

وی به برنامه های شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان اشاره کرد و بیان داشت: آموزش معلمین  دانش آموزان و والدین دانش آموزان را در برنامه خود داریم که این کار در سال تحصیلی 95-96 با مشارکت آموزش و پرورش برگزار می شود که در آن  157 هزار و 500 نفر آموزش پیشگری از اعتیاد را طی خواهند کرد.

 

 دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان بیان کرد: در سال گذشته 700 معتاد متجاهر آقا و نزدیک 100 معتاد متجاهر خانم را در سطح شهرهای استان جمع آوری کرده ایم.

 

 آقا میرزایی به مرکز نگهداری معتادان باباعباس خرم آباد اشاره کرد و ابراز داشت: این مرکز هم اکنون در حال بهسازی است و با تعمیرات و لوازمی که برای ان تهییه شده است ظرف 3 ماه آینده به یکی از مراکز برتر ماده 16 کشور تبدیل خواهد شد.

 

وی افزود: در دنیا 500 نوع مواد مخدر داریم که در این میان  شیشه حرف اول را در کشور می زند و درصد قابل توجهی از معتادان ما این ماده صنعتی و مضرر را مصرف می کنند.

 

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان تصریح کرد: موفقیت در حوزه پیشگیری به مراتب هزار برابر درمان است و تلاش ما عمدتاً در این حوزه است چرا که هزینه های کمتری را نیز در پی دارد.

 

آقا میرزایی همچنین به حوزه اشتغالزایی بهبود یافتگان اشاره کرد و بیان داشت: اگر فرد کار آفرینی بخواهد از افراد بهبود یافته استفاده کند و آنان را استخدام نماید ما به ازای هر نفر 10 میلیون وام بانکی با کارمزد 4درصد ذر اختیار شان قرار خواهیم داد.

 

وی گفت: یکی از مهم ترین مشکلات ما در بحث مبارزه با مواد مخدر استفاده مردم از درمان های غلط است  و خواستاریم اگر مردم خواستند فرد معتاد را تحت درمان قرار دهند ابتدا به مراکز ترک اعتیاد داری مجوز و سپس به مرکز تی سی بروجرد ببرند و حتماً از دوره های مشاوره ای نیز استفاده کنند تا مراحل درمانی به صورت کامل طی شود.

 

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان اظهار کرد: انتظار داریم افراد خیر نیز در این حوزه ورود پیدا کنند  چرا که فرزندان افراد معتاد با مشکلات مالی و معنوی زیادی موجه هستند که جای خیرین در این بین محسوس است.

 

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: موادمخدر لرستان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: