یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
فرماندار سلسله خبر داد

فرماندار سلسله گفت: در خصوص نقاط حادثه خیز شهرستان و بهسازی این نقاط با مشکل تأمین اعتبار مواجه هستیم که انتظار می‌رود اعتبار کافی برای این امر در نظرگرفته شود.

کد خبر: ۲۰۰۰۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

«فلاح‌نژاد»، رئیس ستاد مدیریت بحران سلسله در گفتگو با لرسو فلسفه وجودی این ستاد را برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی در زمان وقوع حوادث طبیعی برشمرد و اظهار داشت: حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و ما باید با تمهیدات لازم و با برگزاری جلسات ستاد قبل از وقوع خسارت‌ها پیشگیری نماییم.

وی افزود: شهرستان سلسله در سال گذشته از نظر میزان بارندگی‌ها در رده سوم استان قرار داشت و با تلاش و زحمت‌های اعضای ستاد مدیریت بحران و با پیش‌بینی و پیشگیری توانستیم از بروز خسارت‌های جدی در شهرستان جلوگیری به عمل آوریم.

وی با اشاره به آتش سوزی‌های تابستان بیان داشت: خوشبختانه شهرستان سلسله رتبه اول را در جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی‌ها دارد و شاهد کمترین آتش‌سوزی در مراتع و مزارع شهرستان بوده‌ایم که این مهم باتلاش و همدلی و هماهنگی اعضای ستاد بحران به دست آمده است.

وی خواستار تأمین اعتبار لازم جهت تجهیزات اطفای حریق در شهرستان شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: در شهرستان سلسله در بحث گازرسانی اقدامات اساسی و خوبی انجام شده است و در مجموع 174روستا از نعمت گاز برخوردارند و پیش بینی می‌شود تا پایان سال این تعداد روستا به 197برسد.

وی افزود: اما باید توجه داشت که شهرستان سلسله در انتهای خط گاز استان قرار دارد و با توجه به سردسیربودن منطقه، اولین شهرستانی که با مشکل قطعی و افت فشار گاز مواجه می‌شود شهرستان سلسله است و از هم اکنون باید برنامهها و اقدامات لازم صورت پذیرد و شاهد قطعی گاز در شهرستان نباشیم.

فلاح‌نژاد در ادامه به برخی از نقاط حادثه‌خیز شهرستان اشاره و بیان داشت: در خصوص نقاط حادثه خیز شهرستان و بهسازی این نقاط با مشکل تأمین اعتبار مواجه هستیم که انتظار می‌رود اعتبار کافی برای این امر در نظرگرفته شود.

وی تأکید کرد: با تأمین اعتبارات مورد نظر، دستگاه‌های مرتبط قادر خواهند بود تا نسبت به بهسازی و تعمیر برخی نقاط حادثه خیز مانند کانال‌های خروجی آب شهرستان مانند کانال امیر و کانال پیرکه، کانال شهر فیروزآباد، احداث کانال انتقال خروجی آب‌های جنوب شهر الشتر به رودخانه زز و تعمیر پل‌های موجود در شهرستان اقدام به عمل آورند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: