امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
سردار کوثری در خرم آباد:

نماینده اسبق تهران گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باعث بیداری ملت ها شده است و دشمن از آن می ترسد و قصد دارد از در مذاکره وارد شود؛ مذاکره خوب است اما به شرطی که مقتدرانه باشد نه ملتمسانه.

کد خبر: ۲۰۰۱۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵

به گزارش لرسو و به نقل از سفیر افلاک سردار اسماعیل کوثری؛ نماینده اسبق تهران و ازفرماندهان لشکر 27حضرت رسول(ص) درهشت سال دفاع مقدس در یادواره شهدای دهه کرامت سپاه استان لرستان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت یعنی عشق بازی کردن  با خداوند، شهید یعنی کسی که همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و جان شیرین خود را خالصانه با خداوند معامله کرده است.

 

وی الگوی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را ایثارو ایستادگی شهدای دشت کربلا دانست و افزود: تا زمانی که فرهنگ و بصیرت عاشورایی در ذهن مردم ولایت مدار این سرزمین وجود دارد دشمن قادر به شکست آنها نخواهد بود.

 

کوثری با بیان اینکه در دکترین نظام جمهوری اسلامی ایران تعدی و تجاوز جایگاهی ندارد گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی فکر می کردند می توانند مواضع الهی امام خمینی (ره) را به عنوان یک رهبر سیاسی پایین آورند لذا بعد از پیروزی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی همه توطئه هایشان را عملی کردند از جمله جنگ تحمیلی که موضع ما در مقابل این جنگ یک دفاع همه جانبه بود و انسانهایی با انگیزه های متعالی و با داشتن کمترین امکانات این دفاع را مقدس کردند.

 

نماینده اسبق تهران ادامه داد: ابر قدرتمندان جهان تحمل یک ملت آگاه و با بصیرت با الگویی عاشورایی را ندارند وهمواره با ایجاد نشست ها و همایشهایی سعی در آسیب رساندن به این فرهنگ را داشته اند ولی در نهایت به این نتیجه رسیده اند تا زمانی که ایران از راهنمایی های مرجعی عالی قدر و مردمی ولایت مدار بهره می برد هیچ گاه نمی توان فکر تجاوزبه خاکش را به سر زد.

 

کوثری در خصوص اینکه امروزه جبهه مقاومت در آن سوی مرزهای ایران وجود دارد افزود: امروز اگر دفاع از حرم آل الله این چنین سربلند است به دلیل تاثیر گرفتن از فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایستادگی شهداست. شهدا به ما نشان دادند که در مقابل تمام  قدرت ها نبایست یک لحظه دچار لغزش شد و با اقتدار از میهن اسلامی دفاع کرد.

 

وی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باعث بیداری ملت ها شده و لذا دشمن از آن می ترسد و قصد دارد از باب مذاکره وارد شود مذاکره خوب است اما به شرطی که مقتدرانه باشد نه ملتمسانه.

 

کوثری با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت طلبی را می توان در مذاکرات سیاسی به دشمن نشان داد افزود: مسئولین بایستی فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ جبهه مقاومت را الگو قرار داده و در برابر دشمن ایستادگی کنند. همان طور که شهدا ایستادند تا امروز ما امنیت داشته باشیم، ایستادند تا امروز ایران با اقتدار در مقابل کشورهای ابر قدرت صاحب نظر باشد.

 خبرنگار: پریسا قربانی نژاد

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مذاکره اقتدار 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
محمدامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۹
0
0
باسلام این عکس زارعی نه کوثری

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: