یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

ما داشتیم بیرانوند را می گرفتیم. کار تمام شده بود و حتی کا رمی‌رفت تا همه چیز رسمی شود و قرارداد امضاکند اما باشگاه نفت رضایتنامه نداد تا موضوع منتفی شود.

کد خبر: ۲۰۰۸۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۹

به گزارش لرسو، پرویز مظلومی این روزها اتفاقات فوتبال ایران را از دور نظاره گر است. این مربی که گهگاه نامش به عنوان آلترناتیو دیگر مربیان مطرح می شود ضمن تکذیب مذاکره با باشگاهی اعلام می کند که حاضر نیست به هر روشی صاحب تیم شود.

سرمربی سابق استقلال درباره موضوعات مختلف فوتبال کشور با خبرنگار کاپ، گفت وگویی را انجام داده که متن آن را در زیر می خوانید:

* وزیر ورزش رفت و بالاخره شما نتوانستید ناگفته هایتان را او مطرح کنید.

به نظر من آقای گودرزی زحمات زیادی کشید و نتایج خوبی را هم کسب کرد. بنده اگر موفق نشدم با ایشان دیدار کنم شاید کوتاهی از خودم بود. در آخرین روزها قرار بود تا بنده وقتی بگیرم و به وزارتخانه بروم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و خیلی حرف ها درباره استقلال در دلم ماند. البته پیش از آن عده ای نمی گذاشتند تا من با وزیر ارتباط برقرار کنم. شاید هم منافع شان به خطر می افتاد.

* نمی خواهید از این افراد نامی ببرید؟

خیر. مردم خودشان همه چیز را می دانند و از همه ما باهوش تر هستند. 

* با این حساب از محمود گودرزی دلخوری ای ندارید؟

خیر. در دوره ایشان از استقلال حمایت های خوبی صورت گرفت اما یکی از مشکلات وزارت ورزش و جوانان اداره همین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است. به نظر من این دو باشگاه باید هرچه سریع تر از حیطه وزارت ورزش و جوانان خارج شوند. استقلال و پرسپولیس هرکدام به تنهایی وزارتخانه ای هستند و مشکلات فراوانی دارند. امیدوارم دولت محترم برنامه ریزی ای کند تا این دو باشگاه مثل گذشته برای وزارت ورزش و جوانان دست و پاگیر نباشند. آقای گودرزی بخش مهمی از تمرکز خود را روی این دو باشگاه گذاشته بود در حالی که وزارت ورزش و جوانان بخش جوانان را هم دارد. 

* البته گفته می شد که وزیر پرسپولیسی است.

من این موضوع را قبول ندارم. اینها تهمت هایی بود که به آقای گودرزی می زدند. به نظر من آقای گودرزی هر دو باشگاه را دوست داشت و وقتی با ایشان صحبت می کردم متوجه می شدم که جانبداری نمی کند و افکارش بیشتر ملی است اما روی هم رفته همانطور که گفتم وزیر ورزش و جوانان نباید همه فکرش این دو باشگاه باشد. باید این وظیفه از روی دوش وزیر برداشته شود. 

* درباره مسعود سلطانی فرد وزیر پیشنهادی چه نظری دارید؟

جا دارد به آقای روحانی تبریک بگویم. به نظر من وزیر پیشنهادی آدم کارکشته ای است که هم مدیر است، هم ورزشی و هم سیاسی. اینها می تواند به پیشرفت ورزش کمک کند. 

* بعد از آنکه در بهشت زهرا (س) به مزار برادرتان توهین شد، حالا روی سکوهای ورزشگاه ها شاهد اتفاقات ناخوشایندی هستیم. یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که همان هایی که به سنگ مزار مرحوم مظلومی و دیگر پیشکسوتان توهین می کنند در ورزشگاه ها نیز با سنگ بر سر و صورت تماشاگران می کوبند. 

دقیقا همین است. این کارها آنقدر زشت است که نمی دانم چه اسمی روی این افراد بگذارم. اینها عده ای بی فرهنگ هستند. کاری هم نمی توان کرد فقط امیدوارم آنها را شناسایی و دستگیر کنند. مطمئن باشید اگر با چند نفرشان برخورد محکم قانونی شود بقیه حساب کار دست شان می آید. شما تماشاگر واقعی فوتبال را آنهایی بدانید که روز بازی با کره جنوبی به ورزشگاه آزادی رفتند و عزاداری کردند. به نظر من خود هواداران واقعی فوتبال باید این افراد را از جمع خودشان بیرون کنند.باور کنید روز بازی ایران و کره جنوبی که در شب عاشورا برگزار شد شخصا خیلی ترسیده بودم با خودم می گفتم مبادا عده ای به ورزشگاه بروند و سوءاستفاده کنند اما همه ما دیدیم که تماشاگران مان چقدر هوشیار عمل کردند. مگر می شود یک فرد اسم خودش را هوادار فوتبال بگذارد و در بهشت زهرا(س) آن توهین را به قهرمانان ملی کشورش بکند. دنیا از فوتبال لذت می برد و ما اینجا با چنین مشکلاتی روبه رو هستیم. به نظر من شاید اصلا عده ای ماموریت دارند که نگذارند مردم از فوتبال لذت ببرند. 

* شب دربی حضور علیرضا منصوریان در منزل شما اتفاق مهمی بود، خیلی ها دوست دارند بدانند آیا بعد از آن بازی باز هم با این مربی ارتباطی داشته اید؟

خیر. خوشبختانه آنها نتیجه می گیرند و دیگر نیازی به من ندارند. از روزی که به منزل من آمد استقلال نباخته است و روی دور نتیجه گیری افتاده است. 

* اخیرا برخی مدعی شده اند که در دوره شما علیرضا بیرانوند دروازه بان کنونی پرسپولیس در آستانه عقد قرارداد با استقلال قرار گرفت.

ما داشتیم بیرانوند را می گرفتیم. کار تمام شده بود و حتی این دروازه بان به وزارت ورزش رفت تا همه چیز رسمی شود و قرارداد امضاکند اما باشگاه نفت رضایتنامه نداد تا موضوع منتفی شود. 

* یعنی قصد داشتید به جای رحمتی او را جذب کنید؟

در آن مقطع که ما با بیرانوند صحبت کردیم هنوز رحمتی جواب نهایی اش را به باشگاه نداده بود. 

* طی روزهای اخیر صحبت هایی مبنی بر مذاکره چند باشگاه مثل ماشین سازی و سیاه جامگان با شما به گوش رسیده است. آیا با جایی مذاکره کرده اید؟

خیر. روحم از مذاکره با ماشین سازی خبردار نیست. دیگر باشگاه ها هم با بنده صحبتی نداشته اند. 

* دوری تان از فوتبال سخت نیست؟

چه کار کنم؟ بروم کانال بزنم و یا به دنبال دلال ها بدوم؟ تا الان هم هر پیشنهادی بوده فقط در رسانه ها بوده است. 

* درباره سیاه جامگان صحبت  نکردید.

همانطور که  گفتم با هیچ باشگاهی صحبت نکرده ام اما حالا که بحث سیاه جامگان شد باید برای این تیم و خانواده عباسی آرزوی موفقیت کنم. آنها با دشواری فراوان از جیب خودشان خرج می کنند. به نظر من مسوولان استان باید به این تیم که در واقع همان ابومسلم است کمک کنند. نمی دانم چرا شرکت های صنعتی که در مشهد تعدادشان زیاد است به کمک این تیم نمی آیند. واقعا سخت است کته در این فوتبال شما از جیب تان خرج کنید و حمایت نشوید.

منبع: فرتاک ورزشی

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: علیرضا بیرانوند 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: