امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش

اصلاح طلبان استان یک روز بر سر جانشینی بازوند؛ یک روز بر سر معاونت سیاسی استانداری و یک روز بر سر آموزش و پرورش جدل می کنند و این بار نوبت معاونت جهاد کشاورزی استان شده است.

کد خبر: ۲۰۱۰۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۴

به گزارش لرسو، پس از پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گروههای مختلفی جهت سهم خواهی از دل اصلاح طلبان لرستان بیرون آمده اند . این اصلاح طلبان پس از سالها دوری از مناصب اداری و اجرایی عزمشان را برای ورود به عرصه های مدیریتی و مشاوره ای استان جزم کرده اند .

 

اصلاح طلبی در قاموس بعضی از این افراد فقط راهی برای رسیدن به پست یا رانت بوده و بسیاری از اصلاح طلبان لرستان اعتقاد چندانی به تفکر اصلاح طلبی ندارند بلکه تنها به دنبال تصاحب مناصب قدرت در استان هستند . منیت و انحصارطلبی در میان برخی از اصلاح طلبان استان موج میزند و همه گروههای اصلاح طلب خود را محق در انتصابات می دانند و در این راه حتی به تقابل با دیگر گروههای اصلاح طلب روی می آورند . 

 

اصلاح طلبان استان یکروز بر سر جانشینی بازوند ، یکروز بر سر پست معاونت سیاسی استانداری جدل میکنند یکروز بر سر آموزش و پرورش ، یکروز ... امروز هم دعوا بر سر معاونت جهاد کشاورزی استان شروع شده ، یک گروه طرفدار سیدحمید شاهرخی! و گروهی دیگر طرفدار میرزایی! سالیزیون هم که همیشه گزینه ای روی میز دارند و همچنین غیرانتفاعی داران ، شمالیون ، انجمن اسلامی معلمان و ....

 و هر روزه شاهد بیانیه های پدرخوانده ها و چهره های شاخص اصلاح طلب و تحلیلهای آنها در سایتها و کانالهای تلگرامی وابسته به آنها هستیم که این تعقیب و گریزهای مجازی و صدور بیانیه های متعدد بی شک با هدف امتیاز گیری و سهم خواهی است.

  این افراد هروقت هم کم می آورند و به بن بست می رسند یا استاندار را مقصر جلوه می دهند یا دیگر گروههای رقیب اصلاح طلب را مقصر می دانند یا برخی از نمایندگان شاخص استان را !

 در حالی که بازوند استاندار می توانست با تدبیر گره گشای امور باشد اما متاسفانه استاندار این گره را کورتر کرده و در برخی از اوقات در انتصاب مدیران تسلیم فشارهای اصلاح طلبان شده و نیروهای ناکارآمد مدنظر آنها را منصوب کرده و یا با سوءاستفاده از اختلاف اصلاح طلبان نیروهای مدنظر خود را که افرادی نه چندان توانمند و کارآمد هستند را در برخی از مدیریتهای اجرایی استان گمارده!

  بازوند استاندار از یک طرف نباید تسلیم فشارها و سهم خواهی های برخی از گروههای اصلاح طلب برای تغییر مدیران استان شود و از سوی دیگر لازم است شایسته سالاری را در انتصاب مدیران مدنظر قرار دهد چرا که یکی از دلایل تاخیر در توسعه استان عدم استفاده از نیروهای کارآمد و توانمند است ولی اگر کار بر همین منوال پیش رود این فرصت بازهم از دست می رود و امیدی به اصلاح امور در آینده نزدیک نیست .

اصلاح طلبان و پدرخوانده های این جریان در استان بدانند که تا حالا نتوانسته اند نسخه شفابخشی برای بسیاری از دردها و مشکلات استان تجویز کنند و اکنون نیز این سهم خواهی ها و کشمکش ها جز ضرر و زیان برای مردم و توسعه استان هیچ فایده و سودی نداشته و نخواهد داشت . 

محمدرضا گودرزی

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: