یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
نماینده سلسله و دلفان در مجلس گفتگوی تفصیلی با لرسو:

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات صورت گرفته در جابجایی برخی مدیران گفت: وظیفه نماینده مجلس شورای اسلامی عزل و نصب نیست اما مگر خود منتقدین از یاد برده‌اند که در مدت تصدی کرسی نمایندگی مجلس، از بخشدار تا کارمند و مسئول و مدیر مدرسه را هم جابجا کردند؟

کد خبر: ۲۰۲۱۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵

«رستمیان» در گفتگو با خبرنگار لرسو با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در رونق اقتصادی شهرستان‌های سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از بدو شروع به کار در مجلس شورای اسلامی، اقداماتی را در دستور کار قرار داده‌ام که لازم می‌دانم بخشی از آنها را جهت استحضار مردم شریف عرض کنم.

وی افزود: سازماندهی سیستم ده‌گردشی، یکی از مهم‌ترین اقدامات بنده در مناطق محروم شهرستان الشتر است که در این طرح، کادر پزشکی متشکل از نیروهای پزشک متخصص، آمبولانس و دارو در مناطق محروم شهرستان حضور پیدا کرده و خدمات بهداشتی و درمانی را به صورت رایگان به بیماران ارائه می‌دهند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سومین ده‌گردشی و بازدید از مناطق محروم دو شهرستان سلسله و دلفان، تصریح کرد: مسئولینی که متولی امور روستاها هستند، از جمله جهاد کشاورزی، کمیته امداد امام(ره)، بهزیستی، دامپزشکی و بخشداران محترم مرکزی و فیروزآباد در این طرح با بنده همراهی می‌کنند و در مرحله اول مشکلات روستاها را با حضور مسئولین شهرستانی رسیدگی می‌کنیم و در مراحل بعد، اگر مشکلات روستاییان حل نشود، پیگیر رفع مشکلات آنان از طریق مسئولین استانی و کشوری خواهیم بود.

وی ادامه داد: در طرح ده‌گردشی و پیگیری مشکلات روستاییان، بیش از 1000 نفر از بیماران مناطق محروم شهرستان سلسله از جمله منطقه محروم قلایی، ویزیت رایگان و اقدامات اساسی درمانی برای این عزیزان صورت گرفته است.

رستمیان ابراز داشت: شهرستان‌های دلفان و سلسله کمتر در کشور شناخته شده بود و در راستای رفع این نقیصه، با همکاری مسئولین استانی اقدام به دعوت از هیئت دولت جهت بازدید از سلسله و دلفان کردیم و تا کنون چهار نفر از وزرای دولت در این دو شهرستان حضور پیدا کرده و تا پایان سال نیز تلاش خواهیم کرد تعداد دیگری از وزرای دولت را جهت بررسی مشکلات و رفع دغدغه‌های مردم به سلسله و دلفان دعوت نمائیم.

وی با اشاره به بازدید وزیر راه از پروژه ساخت تونل اسپژ، گفت: پروژه تونل اسپژ که در محور الشتر به بروجرد قرار دارد، اعتبارات قطره چکانی داشت و با طرح سؤال از وزیر راه، درخواست کردیم که مشکل تأمین اعتبار این تونل حل شود و طبق آخرین گزارش‌های رسیده، اعتبار کافی برای ساخت تونل تأمین شده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت جاده الشتر-فیروزآباد، بیان داشت: در ارتباط با لزوم تکمیل پروژه چهارخطه الشتر-فیروزآباد و ضرورت تأمین اعتبار این طرح، با وزیر راه دیدار و گفتگو داشته‌ام، البته در جریان تکمیل این پروژه، لازم هست تا مالکان زمین‌های کنار این جاده با مسئولین همکاری بیشتری داشته باشند تا بهره‌برداری از آن به تأخیر نیفتد.

وی تأکید کرد: بیشتر دغدغه بنده، ساخت جاده در منطقه محروم قلایی است و در این رابطه پیگیر رفع مشکلات این منطقه هستم.

رستمیان با اشاره به لزوم بهبود بیش از پیش وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سلسله، گفت: جهت زیباسازی بخش‌هایی از بیمارستان امام خمینی(ره) و نیز جهت رفع مشکلات اورژانس و بخش‌ آی سی یو اعتبارات خوبی جذب شد.

وی با بیان اینکه در موضوع پیگیری مطالبات مردم، با هیچ فردی پیمان اخوت ندارم، بیان داشت: نورآباد و الشتر، دیگر حیات‌خلوت هیچ مدیری نخواهد بود و بایستی حق و حقوق این دو شهرستان مظلوم و محروم را به طور کامل و شفاف در اختیار مردم شهرستان‌ها بگذارند.

وی افزود: اگر حتی یک ریال در ادوار گذشته از مردم قصر شده و یا به شهرستان‌ها اختصاص نیافته، بدانند آن را از حلقوم آنها بیرون خواهیم کشید.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هیچ جایی از حقوق حقه مردم عقب‌نشینی نکرده‌ام و مردم شهرستان‌های سلسله ودلفان در آینده نزدیک خواهند دید که همچون سایر شهرستان‌های کشور از حقوقی برابر برخوردار خواهند بود.

وی با اشاره به گازرسانی 25 درصدی شهرستان دلفان و منطقه قلایی سلسله، گفت: این در حالی است که میانگین گازرسانی سایر شهرستان‌های استان، بالای 80 درصد می‌باشد.

وی ادامه داد: با پیگیری که از طریق وزارت نفت صورت گرفته شده، امسال را فرصت داده‌ایم که میانگین گازرسانی در شهرستان‌های سلسله و نورآباد به میانگین استانی برسد.

رستمیان، دو قطبی کردن جامعه را کار خائنین به نظام دانست و ابراز داشت: از دو قطبی کردن جامعه که کار دشمنان خارجی و ایادی داخلی است، به طور کلی جلوگیری کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مسئولین استانی مستحضر هستند که بنده برای رفع مشکلات مردم، روز و شب پیگیر هستم و تلاش می‌کنم، اضافه کرد: بعضی از دوستان اظهاراتی داشته‌اند که بنده بین دو شهرستان سلسله و دلفان تبعیض قائل شده‌ام، در حالی که این امر کذب محض بوده و بنده کوچکترین تبعیضی بین دو شهرستان دلفان و سلسله قائل نبوده‌ و نخواهم بود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات صورت‌گرفته در نحوه اجرای برخی پروژه‌ها، گفت: پروژه گاوداری نورآباد، قبل از شروع به کار بنده در مجلس شورای اسلامی آغاز شده بود و قرار بر این بود که این طرح در الشتر اجرایی شود که متأسفانه زمین ساخت آن واگذار نشد و لذا این طرح در نورآباد اجرایی شد.

وی با بیان اینکه فیش و قبوض گاز در سلسله و دلفان همچون شهرستان‌های گرمسیر طراحی شده است، اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم، تأکید کرده‌ایم که در دو شهرستان سلسله و دلفان بایستی قبوض گاز با نرم شهرهای سردسیر محاسبه شود.

رستمیان با اشاره به انتقادات صورت گرفته در برخی عزل و نصب‌ها، تأکید کرد: وظیفه نماینده مجلس شورای اسلامی عزل و نصب نیست اما در جواب برخی انتقاداتی که به بنده شده باید بگویم، مگر خودشان در مدت تصدی کرسی نمایندگی مجلس یادشان رفته که از بخشدار تا کارمند و مسئول و مدیر مدرسه را هم جابجا کردند؟ ما هنوز تغییر مدیر یا مسئولی را انجام نداده‌ایم و تغییرات مدیریتی که صورت گرفته به خاطر بازنشسته شدن برخی مدیران بوده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: در آینده‌ای نزدیک، جابجایی‌های وسیعی در پست‌های مدیریتی خواهیم داشت؛ مدیران ناتوان که مدیریت جهادی ندارند باید جابجا شوند و هیچ مدیری حق ندارد بر مردم سروری کند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 3
اسدمیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
0
23
آینده ای نزدیک حد اکثر یک ماه می باشدچشمم آب نمی خورد اتفاق خاصی بیفتد و به قول ایشان جا بجا یی وسیعی اتفاق بیفتد مثلی معروف است با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شود
میرزایی- حامی نماینده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
1
26
ضمن تشکر از هم استانی و همسایه عزیز متا سفانه این اتفاق در کمال نا با وری وتعجب در ادارات کمیته امداد امام (ره) واداره صنعت معدن وتجارت رخ داد که به شدت مورد نارضایتی مردم خصوصا" حامیان نماینده گردید چنانچه نماینده محترم به این مهم بی توجه باشد خواهی نخواهی باعث ریزش طرفدارات ایشان خواهد شد.
امیر حسنوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
0
29
طی یک ودو ماه قبل شاهد انتصاب نیروهای غیر بومی ( کوهدشتی) بر مسند ادارات دلفان بودیم در حالی که نیروهای قوی وبومی وطرفدار نماینده سراغ داریم که مورد کم لطفی شدید قر ار گرفتند که اصلا" وابدا" با شعارهای نمایند ه فاصله زیاد دارد وهم سر نا سازگاری در صورتیکه سلسله ودلفان هر دو یک حوزه انتخاباتی می باشند اما ما اعتقاد داریم نیروهای بومی الشتر برای خود ادارات الشتر ونیروهای بومی دلفان به همین سبک.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: