امروز: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
تحلیلگر سیاسی در گفتگو با لرسو:

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به این گفته که دوران ریاست جمهوری اوباما، دوران طلایی برای کاهش تنش با آمریکا بود، می‌گوید: هر دو حزب آمریکا سیاست‌هایی خصمانه علیه ایران دارند و اگر فرضاً، در دوران ریاست جمهوری اوباما، دل را به او خوش می‌کردیم، با ترامپ و جمهوری‌خواهان جنگ‌طلب چگونه باید رفتار کنیم؟

کد خبر: ۲۰۲۵۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸

علی یوسفوند«علی یوسفوند» در گفتگو با لرسو با اشاره به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: احزاب مختلف در آمریکا طی بیش از سه دهه گذشته، نه تنها هیچ نشانه‌ای از تلاش برای تنش‌زدایی با جمهوری اسلامی ایران نداشته‌اند بلکه هر کدام از احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات به نحوی در تلاش برای صدمه زدن به ایران بوده‌اند.

وی آمریکا را عامل تنش‌افزایی در منطقه و جهان خواند و افزود: اینکه گفته شده دوران ریاست جمهوری اوباما، دورانی برای کاهش تنش با آمریکا بود، حرف کاملاً غلطی است چرا که آمریکا همواره به دنبال تأمین منافع خود هست و در راستای منفعت‌طلبی‌های استکباری خود، دست به هر جنایتی می‌زند که نمونه بارز آن، ایجاد گروهک داعش و حمایت از آنان است.

یوسفوند ادامه داد: در دوران ریاست جمهوری اوباما، هیچ تلاشی برای مبارزه با تروریسم در منطقه و علیه گروهک‌های تروریستی امثال داعش صورت نگرفت، بلکه از این گروه‌ها برای مقابله با نظام اسلامی ایران حمایت شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه سیاست‌های آمریکا طی چهار دهه گذشته بر محور حمایت از رژیم جعلی صهیونیستی بوده و اسرائیل را خط قرمز خود می‌خواند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حامی فلسطین و جبهه مقاومت است و این موضوع در مقابل خط قرمز قرار گرفتن اسرائیل برای آمریکاست.

وی با اشاره به کشتار وسیع رژیم صهیونیستی در فلسطین و جنگ‌های نابرابر و وحشیانه علیه مردم مظلوم غزه، ادامه داد: حال چگونه برخی چشمان خود را بر روی جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین می‌بندند و حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا از رژیم صهیونیستی را عامدانه به فراموشی می‌سپرند؟ آیا از سیاستمداران آمریکایی که دستشان به خون مردم مظلوم منطقه آلوده است، می‌توان انتظار رفتار انسانی بر مدار منطق و عقل داشت؟

یوسفوند با بیان اینکه در نظام سیاسی آمریکا، اوباما و ترامپ دو روی یک سکه‌اند، ابراز داشت: رؤسای جمهور آمریکا مجبورند که بر محور سیاست‌های رژیم صهیونیستی تصمیم‌گیری نمایند و از آنها حرف‌شنوی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سياست خصمانه آمريكا علیه ملت ایران هیچ‌گاه کاهش نیافته است، گفت: جای شگفتی است که برخی سخن از، از دست رفتن فرصت طلایی برای کاهش تنش با آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما به میان می‌آورند در حالی که تحریم‌ها و تهدیدات و سخنان سخیف رؤسای جمهور گذشته آمریکا در ارتباط با ایران اسلامی و ملت ایران را نادیده می‌گیرند.

یوسفوند با بیان اینکه کشور آمریکا ثبات سیاسی ندارد، و حزب دموکرات آمریکا به همان اندازه با ملت ایران دشمنی دارد که جمهوری‌خواهان دارند، افزود: اگر بر طبق خیال عده‌ای خوش‌خیال، در دوران ریاست جمهوری اوباما، دل را به او خوش می‌کردیم، با ترامپ و جمهوری‌خواهان جنگ‌طلب چگونه باید رفتار کنیم؟ آیا وقت آن نیست که این عده اندک که در توهم کاهش تنش در رابطه با آمریکا بسر می‌برند، به خود بیایند و واقعیت را بپذیرند که سردمداران کاخ سفید دشمن آشکار ملت ایران هستند؟

تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان ساخت: تصمیماتی که در آمریکا، چه در کنگره یا در مجلس سنا یا توسط رؤسای جمهوری مختلف این کشور گرفته می‌شود، کاملاً ضد ایرانی بوده و همچنانکه رهبر معظم انقلاب نیز اشاره داشته‌اند، عدم پایبندی در اجرای تعهدات در قبال ایران، عامل بی‌اعتمادی مطلق ملت ایران به آمریکاست.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
0
1
امریکا بد عهد است و جای بسی تاسف است که هنوز بعضی از سیاستمداران امریکا را نشناخته اند البته می دانند اما خود را به خواب زده اند

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: