امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
گزارش لرسو از سفر یک روزه وزیر ارتباطات به سلسله

وزیر ارتباطات در سفر یک روزه به الشتر از اتصال 206 روستاي سلسله به اينترنت نسل 4 خبر داد و گفت: پوشش اينترنت 3G درشهرستان سلسله و رفع مشكلات تلفن ثابت و همراه  اين شهرستان از جمله مصوبات سفر به شهرستان سلسله می‌باشد و بخش عمده مشكلات حوزه ارتباطات در سلسله تا پايان سال برطرف خواهند شد.

کد خبر: ۲۰۳۶۳
تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵

به گزارش لرسو؛ در جريان سفر وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات به شهرستان سلسله، شوراي اداري اين شهرستان  با حضور دكتر واعظي تشكيل جلسه داد.

*سلسله از داشتن زيرساخت‌هاي مطلوب ارتباطي محروم است

در ابتداي جلسه فلاح‌ن‍ژاد، فرماندار سلسله با اشاره به توانمندي‌هاي سلسله در حوزه كشاورزي و گردشگري گفت: وجود زيرساخت‌هاي ارتباطي، زمينه‌ساز حضور گردشگر و سرمايه‌گذار است كه سلسه عليرغم داشتن پتانسيل‌هاي خوب در اين زمينه از داشتن زيرساخت‌هاي مطلوب ارتباطي محروم است.

*سلسله جزء 11 شهرستان محروم كشور است

استاندار لرستان نيز در اين جلسه گفت: سلسله جزء 11 شهرستان محروم كشور است كه دولت عزم جدي براي محروميت‌زدايي آنان دارد.

بازوند  گفت: سلسله داراي سرمايه‌هاي انساني دانشگاهي و گردشگري بسيار خوبي است كه توسعه زير ساخت‌هاي ارتباطي را در اين شهرستان مي‌طلبد.

استاندار لرستان همچنين خواستار نگاه ويژه وزارت ارتباطات به ايجاد زيرساخت‌هاي ارتباطي در مناطق گردشگري شهرستان سلسله شد.

*سلسله و دلفان از محروم‌ترين شهرستان‌هاي كشور هستند

رستميان نماينده سلسله و دلفان هدف از دعوت وزرا به عنوان نمايندگان عالي دولت به سلسله و دلفان را معرفي محروميت اين مناطق و انتقال فقر و محروميت سلسله و دلفان به رييس جمهور دانست و افزود: سلسله و دلفان پس از روستاي قلعه گنجي كرمان، محروم‌ترين شهرستان‌هاي كشور هستند.

نماينده سلسله و دلفان در ادامه با مثبت ارزيابي كردن مصوبات سفر وزير ارتباطات به سلسله گفت: تمامي پيشنهادات و نيازمندي‌هاي شهرستان سلسله در حوزه تلفن ثابت و همراه، اينترنت شهري و روستايي به تصويب و تائيد وزير محترم رسيد و به زودي اجرايي مي‌شوند.

*اتصال 206 روستاي سلسله به اينترنت نسل 4

در خاتمه جلسه شوراي اداري سلسله پس از بررسي مشكلات وكمبودهاي  اين شهرستان  در حوزه  ارتباطي، وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات، از سلسله به عنوان يك شهرستان آينده‌دار نام برد و گفت‌: در اين شهرستان مشكلات زيادي وجود دارد كه ما به عنوان دولت بايد نسبت به رفع آنها اقدام نمائيم.

واعظي اتصال 206 روستاي سلسله به اينترنت نسل 4،  پوشش اينترنت 3G درشهرستان سلسله و رفع مشكلات تلفن ثابت و همراه  اين شهرستان را از جمله مصوبات سفر خود برشمرد و افزود: بخش عمده اين مشكلات تا پايان سال برطرف خواهند شد و در صورت نبود رديف بودجه و اعتبارات  با اختیارات وزارتي و تأمين و جابجايي بودجه به مبلغ 12 ميليارد تومان تمام مشكلات مطرح شده در حوزه ارتباطي سلسله را برطرف خواهيم نمود.

وزير ارتباطات همچنين درادامه گفت: دولت از توليد محتواهاي بومي و اپليكيشن‌هاي بوي با پرداخت تسهيلات حمايت مي‌كند.

وزير ارتباطات در خاتمه از پيگيري‌هاي نماينده مردم سلسله و دلفان و استاندار لرستان در جهت رفع مشكلات استان لرستان تقدير نمود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: