یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
امام جمعه الشتر:

امام جمعه الشتر با اشاره به سالروز حماسه نهم دی‌ماه، گفت: در 9 دی، مردم با خروش میلیونی خود، چشم نفاق و فتنه را کور کردند و در سایه ولایت فقیه، اجازه عرض اندام به فتنه‌گران در داخل و فتنه‌سازان در خارج را ندادند.

کد خبر: ۲۰۴۶۰
تاریخ انتشار: جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۹

به گزارش خبرنگار لرسو؛ حجت‌الاسلام والمسلمین «سید سجاد موسوی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به سالروز ولادت حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: این پیامبر الهی، دین را به امر پروردگار در راستای تکمیل دین اکمل عرضه کردند و مژده ظهور پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) را به پیروان خود دادند.

وی افزود: تا زمانی که دین مسیحیت دچار دست‌خوش منفعت‌طلبی‌های حاکمان جور نبود، آن رحمانیت و محبتی که همه ادیان الهی دارند را در خود داشت.

خطیب جمعه الشتر با اشاره به سوء استفاده سران استکبار از نام دین، تصریح کرد: سران آمریکا، انسان‌ها را به نام دین از بین می‌برند در حالی که هیچ اعتقادی به مبانی دینی و حتی انسانی ندارند و فقط منافع خود را تأمین می‌کنند.

وی با بیان اینکه همه پیامبران الهی در راستای ترویج معارف وحیانی و کرامت انسانی تلاش کرده‌اند، گفت: اگر حقیقت رحمانیت حضرت موسی(ع) امروز فراموش نمی‌شد، عده‌ای به نام صهیونیست پدید نمی‌آمدند که شیطان‌صفتانه انسان‌های بی‌گناه را قتل عام نمایند لذا امروز می‌بینیم که عده‌ای در دنیا به اسم دین و انبیای الهی فقط منافع خود را دنبال می‌کنند در حالی که این رفتارهای مستکبرانه، هیچ ارتباطی با دین ندارد.

حجت‌الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به دیدار مسئولین نظام با مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز ولادت باسعادت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص)، گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به نکات بسیار ارزشمندی از جمله لزوم اتحاد امت اسلامی در برابر جبهه استکبار جهانی اشاره کردند و بر این مهم تأکید کردند که دنیا اسلام دچار محنت‌های بزرگی است و راه حل آن محنت‌ها، اتحاد امت اسلامی است.

وی، اتحاد را لازمه پیشرفت جامعه در همه عرصه‌ها عنوان و بیان داشت: از روزی که غرب و آمریکا به خود ترسید که زیبایی‌های دین مبین اسلام در حال گسترش است و دنیای پوچ‌گرای آنان را متزلزل می‌کند، سیاست اختلاف بیفکن و حکومت کن را دنبال کردند تا از این اختلافات و تفرقه‌افکنی‌ها به نفع منافع استکباری خود بهره ببرد.

امام جمعه الشتر با بیان اینکه آمریکا و انگلیس سردمداران اختلاف افکنی بین امت اسلامی هستند، ادامه داد: اگر امت اسلامی با هم اتحاد داشته باشند، نه شیعه انگلیسی رشد می‌کند و نه سنی آمریکایی؛ چرا که در سایه تفرقه و اختلاف است که اینگونه جریانات پدید می‌آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حماسه نهم دیماه سال 88 اشاره و ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران در طول حیات خود همواره مورد طمع استکبار جهانی بوده و مستکبرین به هر نحوی تلاش داشته‌اند تا این نظام مقدس به بن‌بست برسد.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: جبهه استکبار با ابزار تحریم و تهدید نظامی در صدد وارد کردن خسارت به کشور بودند و فتنه 88 نیز در همین راستا شکل گرفت.

وی با اشاره به حضور با بصیرت ملت ایران در 9 دی سال 88 در دفاع از نظام و رهبری، به اهمیت بصیرت اشاره و تصریح کرد: اگر بصیرت نباشد، جزء خواص هم باشی، لغزش خواهی کرد و راه را از بیراهه تشخیص نخواهی داد دشمن سوء استفاده خواهد کرد.

امام جمعه الشتر ادامه داد: فتنه 88 مسأله کوچکی نبود چرا که هزینه کلانی برای نظام در بر داشت.

وی گفت: آنچه زمینه‌ساز این فتنه شد، افتادن در دام بی‌بصیرتی و فراموش کردن خط و مشی انقلاب و امام(ره) و رهبری و قرار دادن خطی در مقابل خط رهبری بود.

خطیب جمعه الشتر تأکید کرد: اگر به دنبال خط امام(ره) هستیم، باید گوش به فرمان خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای مد‌ظله‌العالی باشیم تا در دام فتنه‌ها و حیله‌های دشمنان قرار نگیریم.

وی خاطرنشان ساخت: مردم با بصیرت ایران اسلامی وقتی دیدند که آتش فتنه‌ها شعله‌ور شده، در حمایت از انقلاب و آرمان‌های والای آن و در حفاظت از راه بنیان‌گذار کبیر انقلاب و نیز در حمایت از رهبر معظم انقلاب به میدان آمدند و چشم فتنه را کور کردند.

حجت‌الاسلام موسوی یادآور شد: این فتنه تلنگری بود که اگر به اندازه سر سوزنی از ولایت فاصله گرفته شود، دشمنان به همان اندازه به کشور ضربه خواهند زد.

وی در پایان تصریح کرد: در 9 دی، مردم با خروش میلیونی خود، چشم نفاق و فتنه را کور کردند و در سایه ولایت فقیه، اجازه عرض اندام به فتنه‌گران در داخل و فتنه‌سازان در خارج را ندادند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: