یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
امام جمعه موقت الشتر:

امام جمعه موقت الشتر با اشاره به حماسه مردمی 9 دی، گفت: مسئولین از خدمات این نظام مقدس استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود که همچون مردم در دفاع از آرمان‌های انقلاب در صحنه باشند و آن دسته از مسئولینی که در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی شرکت نکردند باید جوابگوی نظام باشند.

کد خبر: ۲۰۴۹۴
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

به گزارش خبرنگار لرسو؛ حجت‌الاسلام صالحی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به حضور گسترده مردم سلسله در سالروز حماسه 9 دی، گفت: حماسه 9 دی، دفاع از آرمان‌های والای انقلاب و دفاع از ولایت فقیه بود.

وی حادثه‌ی بی‌نظیر ۹ دی را از نمونه‌های قدرت جمهوری اسلامی دانست و افزود: مردم همواره پیشتاز دفاع از انقلاب و راه امام راحل بوده‌اند و امروز می‌بینیم که با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، مردم پرشورتر از گذشته در صف دفاع از این نظام مقدس هستند.

خطیب جمعه الشتر از مسئولینی که در مراسم بزرگداشت یوم‌الله 9 دی شرکت نکرده‌اند، انتقاد کرد و اظهار داشت: حماسه 9 دی را مردم خلق کردند لذا جا دارد که مسئولین هم پا به پای مردم در دفاع از آرمان‌های والای این نظام مقدس حرکت کنند اما می‌بینیم گاهی مواقع بعضی از مسئولین خواب هستند و از مردم جا می‌مانند.

وی با بیان اینکه در سال 88، دشمن کمر به نابودی انقلاب بسته بود و حماسه 9 دی با حضور آگاهانه و با بصیرت مردم، نقشه شوم استکبار را نقش بر آب کرد، ادامه داد: مسئولینی که از خدمات این نظام مقدس بهره‌مند هستند و در صحنه حضور ندارند، باید در مقابل مردم و نظام جوابگو باشند.

امام جمعه موقت الشتر با بیان اینکه هر مسئولی که در این نظام مدیریت می‌کند باید دارای تخصص و تعهد باشد، افزود: هر مسئولی که نسبت به این نظام مقدس تعهد نداشته باشد باید با پُستش خداحافظی کند و برود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام(ره) به گورباچف، رهبر شوری سابق اظهار داشت: آن روزگاری که مارکسیسم و کمونیسم خود را یکه‌تاز دنیای سیاست می‌دانستند و کسی تصور نمی‌کرد که روزی مارکسیسم و کمونیسم از میان بروند، حضرت امام(ره) با ارسال پیام به گورباچف فرمودند برای همه روشن است که از این پس کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو کرد.

حجت‌الاسلام صالحی ادامه داد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با بصیرت الهی خود، سقوط حتمی مارکسیسم و کمونیسم را به خود کمونیست‌ها یادآور شدند و همگان مشاهده کردند که پس از مدتی کوتاه، شوری با آن همه ابهت و قدرت، از هم پاشید.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: حماسه 9 دی فتنه 88 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: