سفیرافلاک
ازناخبر
آسوبان
یادداشت و تفسیر
مسجد؛ سرچشمه فیوضات معنوی یادداشت/
مسجد؛ سرچشمه فیوضات معنوی
زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی با استفاده نامناسب از فضای مجازی/ فرهنگ‌سازی؛ راه‌کار اصلی مقابله با آسیب‌های فضای مجازی یادداشت/عبدالرحیم خرم‌آبادی
زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی با استفاده نامناسب از فضای مجازی/ فرهنگ‌سازی؛ راه‌کار اصلی مقابله با آسیب‌های فضای مجازی
سردرگمی ترامپ در چگونکی مقابله با قدرت ایران تحلیل لرسو/
سردرگمی ترامپ در چگونکی مقابله با قدرت ایران
یکسالگی برجام و عملی نشدن وعده‌هایی که دولت در سایه اعتماد به طرف مقابل به مردم داد
یکسالگی برجام و عملی نشدن وعده‌هایی که دولت در سایه اعتماد به طرف مقابل به مردم داد
نقش و تاثیر صنعت گردشگری بر اشتغال ملی و منطقه‌ای یادداشت/
نقش و تاثیر صنعت گردشگری بر اشتغال ملی و منطقه‌ای
 آقای "روحانی" آزادی مسئولانه یا افسار گسیخته! به بهانه کشیده شدن کاریکاتور رئیس جمهور اسبق کشور؛
آقای "روحانی" آزادی مسئولانه یا افسار گسیخته!
مزایای گردشگری برای صنایع دستی بومی لرستان یاداشت/
مزایای گردشگری برای صنایع دستی بومی لرستان
برجام؛ نقشی بر روی آب! سفیرافلاک/
برجام؛ نقشی بر روی آب!
آرشیو
ویژه‌ها
اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسائل دشوار خوزستان راحت بماند در ابتدای جلسه خارج فقه مطرح شد؛
اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسائل دشوار خوزستان راحت بماند
ملت با کسانی که در روز عاشورا جوان بسیجی را کتک زدند آشتی نمی‌کنند رهبر معظم انقلاب در ديدار مردم آذربايجان شرقی:
ملت با کسانی که در روز عاشورا جوان بسیجی را کتک زدند آشتی نمی‌کنند
به دنبال فعال کردن شهرک های صنعتی پلدختر، بروجرد و الشتر هستیم مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان:
به دنبال فعال کردن شهرک های صنعتی پلدختر، بروجرد و الشتر هستیم
لرستان همچنان از بیکاری رنج می‌برد/کمتر خانواده‌ای یک فرد بیکار ندارد اذعان استاندار لرستان در ماه های پایانی دولت یازدهم:
لرستان همچنان از بیکاری رنج می‌برد/کمتر خانواده‌ای یک فرد بیکار ندارد
آرشیو
حوادث
نشت گاز منو اکسید کربن جان پدر و دختر اشترینانی را گرفت رئیس آتش نشانی اشترینان:
نشت گاز منو اکسید کربن جان پدر و دختر اشترینانی را گرفت
دو زورگیر مسافر نما در الیگودرز دستگیر شدند کمتر از 24 ساعت ؛
دو زورگیر مسافر نما در الیگودرز دستگیر شدند
تصادف در گاوزرده معمولان دونفر کشته و مجروح برجای گذاشت
تصادف در گاوزرده معمولان دونفر کشته و مجروح برجای گذاشت
دو کشته در حادثه مرگبار ازنا به اراک
دو کشته در حادثه مرگبار ازنا به اراک
آرشیو
گزارش
هوره؛ راز ماندگاری آواز هزارساله‌ لک‌زبانان چیست فیلم/ لرسو گزارش می‌دهد
هوره؛ راز ماندگاری آواز هزارساله‌ لک‌زبانان چیست
صنعت گردشگری؛ ظرفیتی که جدی گرفته نمی‌شود لرسو گزارش می‌دهد
صنعت گردشگری؛ ظرفیتی که جدی گرفته نمی‌شود
مسئولین از درد هنرمندان بی‌خبرند/ برای کسب رتبه‌های هنری‌ام هیچ مسئولی به من تبریک نگفت فیلم/ دارنده دیپلم افتخار چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت:
مسئولین از درد هنرمندان بی‌خبرند/ برای کسب رتبه‌های هنری‌ام هیچ مسئولی به من تبریک نگفت
یک برف و این همه مکافات! لرسو گزارش می‌دهد
یک برف و این همه مکافات!
رفع معضل بیکاری مهم‌ترین مطالبه بحق مردم انقلابی سلسله یادداشت/
رفع معضل بیکاری مهم‌ترین مطالبه بحق مردم انقلابی سلسله
پاسخ دندان‌شکن مردم الشتر به رییس جمهور آمریکا در یوم‌الله 22 بهمن+عکس لرسو گزارش می دهد
پاسخ دندان‌شکن مردم الشتر به رییس جمهور آمریکا در یوم‌الله 22 بهمن+عکس
"الشتر" نگین سبز لرستان در انتظار گرمای محبت مسئولان استانی یخ زد گزارش/
"الشتر" نگین سبز لرستان در انتظار گرمای محبت مسئولان استانی یخ زد
فرشتگان سفیدپوش جان دو مادر در جاده‌های کوهستانی را نجات دادند لرسو گزارش می‌دهد
فرشتگان سفیدپوش جان دو مادر در جاده‌های کوهستانی را نجات دادند
زایمان یک زن الشتری در بین جاده الشتر و خرم‌آباد کمبود امکانات یا سوء مدیریت؛
زایمان یک زن الشتری در بین جاده الشتر و خرم‌آباد
برف در ارتفاعات سلسله تا یک متر قد کشید /ارتباط صدوپنجاه روستای سلسله با مرکز شهرستان قطع شد لرسو گزارش می‌دهد
برف در ارتفاعات سلسله تا یک متر قد کشید /ارتباط صدوپنجاه روستای سلسله با مرکز شهرستان قطع شد
آرشیو
روحانی مراسم جایزه کتاب سال:

رئیس جمهور گفت: مگر چقدر انتخابات ارزش دارد که از حالا شروع کنیم به معصیت خدا، معصیت خدا یک لحظه هم نباید انجام شود، بگذاریم جامعه آرامی داشته باشیم.

کد خبر: ۲۰۷۵۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵

به گزارش لرسو، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز سه‌شنبه در مراسم جایزه کتاب سال که در تالار وحدت تهران برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر و روزهای خاطره انگیز آن گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت منطق، بیان، استدلال، قلم، کتابت، علم و عهد استوار مردم با راهبری امام راحل در برابر قدرت انواع ابزار نظامی و امنیتی و در برابر پشتیبانی همه ابر قدرت‌ها و قدرت‌های بزرگ از رژیم استبداد بود.

وی تصریح کرد: اینکه حق بر باطل و انقلاب اسلامی پیروز می‌شود این واقعیت را برای ما آشکار کرد که هرچه هم راه سخت، مشکل و طولانی باشد پایا آن پیروزی حق بر باطل است  و این امر امید بزرگ حرکت عدالت خواهانه همه انسان‌ها در طول تاریخ خواهد بود.

رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه کتاب مظهر و آینه‌ای از اندیشه و فکر یک عالم و اندیشمند، هنرمند و صاحب قلم است افزود: کتاب همان فکر است، فکری که خداوند بزرگ هنرمند توانسته به ما عنایت کند تا آنچه در ذهن ما پرورش می‌یابد با اشاره قلم و حرکت آن به دیگران اعلام و تفهیم کرده تا ماندگار شود.

رئیس جمهور تأکید کرد: این چه نعمتی است که خداوند بزرگ به بشر عنایت کرده، اگر این راه پیش راه بشر نبود و اگر بیان، قلم، سمع، ابصار، افئده نبود چگونه میان بشر اتصال برقرار می‌شد؟ چگونه بین قرن‌های گذشته، امروز و فردا ارتباط برقرار می‌شد؟

روحانی ادامه داد: در قرون گذشته چه اندیشمندان و چه نظراتی بود و چگونه می‌توانست این اندیشه‌ها به ما برسد زمانی که ضبط یا نواری وجود نداشت و تنها راه انتقال به دیگران از طریق سینه به سینه که امری ناقص و غیردقیق بود انجام می‌شد البته راه کتابت نیز وجود داشت.

وی با بیان اینکه معجزه آسمانی اسلام گاهی قرآن و گاهی کتاب نامیده می‌شود، گفت: قرآن گاهی در بُعد نوشتاری آن و زمانی دیگر بر بُعد تلاوت و تشریح آن تأکید می‌شود.

رئیس قوه مجریه اظهار داشت: همه معجزه پیامبر اسلام قرآن، کتاب، نوشتن، گفتن و تلاوت کردن است و همین معجزه بود که توانست بر همه قدرت‌های آن زمان اعم از کفر، بت و استبداد پیروز شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه چه چیزی در انقلاب اسلامی توانست موجب پیروزی ما شود، بیان داشت: هرچه در یک کتاب، نوشتار، بیان، حرف، سخن، راه، تعبیر و نظریه نو باشد؛ جاذبه‌ای بیشتر داشته و اثرش ماندگارتر خواهد بود.

روحانی تصریح کرد: بسیاری کتاب نوشته‌اند و سخن‌ها گفته‌اند اما کتاب‌هایشان ماندگار نشد، برخی از کتاب‌ها در کتابخانه‌های مردم و در اتاق‌های زندگی آنها گاهی در کنار قرآن مجید و نهج‌البلاغه قرار گرفته‌ است.
 
وی در ادامه افزود: دیوان حافظ، سعدی، گلستان سعدی و اشعار مولانا در بسیاری از منازل در کنار کتاب آسمانی ما یا نهج‌البلاغه مولایمان علی(ع) قرار دارد و این نشانگر آن است که کتابت ماندگار و جاودانه در تاریخ داریم.

رئیس قوه مجریه بیان داشت: کتاب‌های بوعلی، فارابی، شیخ مفید و شیخ طوسی از قفسه‌های ما حذف نمی‌شود، ما کتاب جاودانه، ماندگار و سخن ماندگار داریم و هر میزان که از فکر و اندیشه‌مان بهتر بهره ببریم کتاب‌ها ماندگارتر خواهد شد.

رئیس جمهور تأکید کرد: چگونه امام راحل توانست انقلاب را رهبری و پیروز کند؟ امام راحل چگونه توانست حتی نیروهای مسلح رژیم گذشته را در روز 19 بهمن ماه به دامان ملت و انقلاب کشانده و جذب کند؟ ایشان همه را جذب کرد و این چه جاذبه‌ای بود که افسران نیروی هوایی شاه که در میان نیروهای سه گانه عزیزترین، نزدیکترین و پرافتخارترین بودند به مدرسه رفاه جذب شده آن هم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی.

روحانی ادامه داد: در زمانی که هنوز مشخص نبود انقلاب چه مسیری را طی کرده و پایان آن شکست خواهد بود و یا پیروزی، چگونه این افسران در برابر امام راحل با دل و جان و افتخار احترام نظامی گذاشتند. هیچگاه در عمرشان در برابر چنین بزرگمرد تاریخ با چنان احترام نظامی افتخار نکرده بودند.

وی اظهار داشت: همه مردم، پیر و جوان، شهری و روستایی را امام راحل جذب کرد. چگونه در پاریس زمانی که امام خمینی(ره) سخنی را بیان می‌فرمود سریع به قم و تهران آمده و پشت تریبون‌های مساجد کل کشور پخش می‌شد؟ آن هم در زمانی که رادیو و تلویزیونی در اختیار ایشان نبود و تنها با یک نوار ضبط صوت معمولی پیام خود را به همه جهانیان می‌رساند.

رئیس قوه مجریه اذعان داشت: امام راحل با قلم، اعلامیه و کلام جامعه‌ای را به حرکت درآورد لذا عامل پیروزی انقلاب اسلامی اندیشه، قلم و بیان بود.

رئیس جمهور گفت: امام در آغاز انقلاب اسلامی دونظریه داشتند که برخی با آن خیلی موافق نبودند اما ایشان با همین دونظریه انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

روحانی با اشاره به نظریه اول امام خمینی(ره) اظهار داشت: دین از سیاست جدا نیست، امتزاج دین با سیاست، عدم جدایی سیاست از دین و یا به تعبیر مدرس دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ما نظریه‌ای بود که برخی آن را نمی‌پسندیدند و فکر می‌کردند که عمدتا دین و اسلام برای معنویت، ارتباط انسان با خدا، جلای روح و ساختن آخرت وجود دارد.

وی تأکید کرد: اما آخرتی وجود ندارد مگر آنکه ابتدا دنیا را بسازیم، آخرت محصول دنیا بوده و اگر اعمال ما نباشد بهشت و جهنمی وجود نخواهد داشت لذا این دنیاست که آخرت را می‌سازد.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: برخی معتقد بودند که  جنس سیاست با دین سازگار نیست و دین اساسش بر صداقت، معنویت و وفای به عهد است و در مقابل سیاست جنسی از بازیگری‌های مختلف، فریب، کلاه گذاشتن برسر یکدیگر، دروغ و دروغ‌گویی‌هاست.

رئیس جمهور گفت: اما باید اذعان کرد که سیاست به معنای اداره جامعه، ارتباط دوستانه کشور، ملت‌ها و دولت‌ها با یکدیگر و سیاستی به معنای حفظ منافع و امنیت ملی و حفظ مصالح ملی عین دیانت است.

روحانی بیان داشت: آیا پیامبر اسلام با دیگران معاهده صلح و پیمان نداشت؟ آیا چارچوبی برای اداره شهر مدینه و دنیای اسلام نداشت؟ مگر در چارچوب مسلمان و غیرمسلمانی در مدینه مردم زندگی نمی‌کردند؟

وی تأکید کرد: معنای قدرت اسلام این نیست که ادیان و اندیشه دیگر در جامعه حذف شود و الا پیامبر ما به اهل کتاب و دین، راه و فکر آنها احترام نمی‌گذاشت؛ شکل‌ها و زبان‌های متفاوتی از دین وجود دارد اگرچه اسلام کمال یافته تمامی دین‌هاست اما هر کدام از دین‌های آسمانی در جای خود قابل احترام هستند.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: آیا مگر زمانی که ابراهیم(ع) آمد کتاب و سخن نوح(ع) از بین رفت؟

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مگر چقدر انتخابات ارزش دارد که از حالا شروع کنیم به معصیت خدا، معصیت خدا یک لحظه هم نباید انجام شود، بگذاریم جامعه آرامی داشته باشیم و به کشورمان، انقلاب صندوق آراء و اسلام عشق بورزیم.

روحانی افزود: برخی‌ها می‌گفتند چرا ما رفتیم کنار قدرت‌های بزرگ؟ آنها می گفتند ما اصلاً نباید با آنان حرف بزنیم و نزدیک شویم؛ تا نشستیم آنها یک کلاه گشادی را سرمان می کنند، ما گفتیم عمامه داریم، کلاه سرمان نمی رود، اما می گفتند که کلاه گشادی دارند فوق عمامه؛ برخی ها مخالف بودند و می‌گفتند نباید مذاکره کنیم.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب با نرمش قهرمانانه راه را باز کردند و ما زیر سایه این فتوا توانستیم با یک قدرت بزرگ سیاسی ملی و با منطق استدلال و  عزت در مذاکرات هسته ای به جایی رسیدیم که امروز ترامپ دیگر نمی تواند این توافق هسته ای را تحمل کند.
انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر
نرم افزار سلام