یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان:

غلامرضا سلیمانی گفت: با تعامل خوبی که با فرماندهان سپاه و ارتش  صورت گرفته است و تلاش مسئولین استان گام های خوبی برای ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک برداشته شده است.

کد خبر: ۲۰۸۰۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

به گزارش لرسو، "غلامرضا سلیمانی" مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در چهارمین کنگره  تاریخ  معماری و شهرسازی ایران گفت: اولین کنگره استانی و چهارمین کنگره کشوری تاریخ معماری و شهرسازی ایرانی با استقبال خوب پژوهشگران  و محققان مواجه شده و مقالات کم نظیری به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

 

وی گفت: استان لرستان به گواه تاریخ یکی از غنی ترین استان های کشور است که مورد توجه ایلامی ها، آریایی ها، کاسی ها و تمدن دوران اسلامی بوده است.

 

سلیمانی افزود: استان لرستان دارای 5هزار اثرتاریخی، طبیعی و فرهنگی است که دوهزار و 500 اثر از آن ها ثبت ملی شده است.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان تصریح کرد: وجود 100 پل تاریخی در استان که 96 پل به ثبت ملی رسیده است لرستان را به پایگاه پل های تاریخی کشور تبدیل کرده است به طوری که پل کشکان با 30 متر ارتفاع و گاومیشان با دهانه 30 متر نمونه هایی از این آثار عظیم هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به سایر آثار تاریخی در لرستان افزود: وجود 280 هکتار اثر تاریخی در شهرستان بروجرد و 55 هکتار در شهرستان خرم آباد باعث شده است که احیای بناهای تاریخی را از طریق صندوق با کمک بخش خصوصی و در راستای عمل به شعار اقتصاد مقاومتی انجام دهیم.

 

سلیمانی افزود: احیای هشت اثر تاریخی از طریق مزایده انعقاد قرار داد شده است.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از پیگیری برای ثبت جهانی قلعه فبک الافلاک خبر داد و اظهار کرد: با تعامل خوبی که با فرماندهان سپاه و ارتش  صورت گرفته است و تلاش مسئولین استان گام های خوبی برای ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک برداشته شده است.

 

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: