آسوبان
یادداشت و تفسیر
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید
پیرامون حوادث اخیر کشور یادداشت/ مهدی فضائلی
پیرامون حوادث اخیر کشور
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها
نقشه‌های بر باد رفته! یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای
نقشه‌های بر باد رفته!
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار واکاوی ابزارهای نوین مهار ایران اسلامی
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار
اقتصادی که سیاسی می‌شود یادداشت/محمدرضا ملکشاهی‌راد
اقتصادی که سیاسی می‌شود
آرشیو
ویژه‌ها
آیا فرهنگ «یک‌جانشینی» به رأس مدیریت اجرایی کشور بازگشته است؟ گزارشی از شاخص «تحرّک» روحانی در 100 روز اول دولت دوازدهم
آیا فرهنگ «یک‌جانشینی» به رأس مدیریت اجرایی کشور بازگشته است؟
رد صلاحیت‌شدگان از قانون ایراد می‌گیرند آیت‌الله جنتی:
رد صلاحیت‌شدگان از قانون ایراد می‌گیرند
مردم نقص دولت را در زلزله به خوبی جبران کردند/ مشکل بانک‌ها فقط برجام نیست/ مبنای کار ما افزایش یارانه نقدی نیست/ مشکل عربستان شکست‌هایش در منطقه و مسائل داخلی است روحانی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی:
مردم نقص دولت را در زلزله به خوبی جبران کردند/ مشکل بانک‌ها فقط برجام نیست/ مبنای کار ما افزایش یارانه نقدی نیست/ مشکل عربستان شکست‌هایش در منطقه و مسائل داخلی است
هیچ خطری قلعه "فلک الافلاک" لرستان را تهدید نمی‌کند مدیرکل میراث فرهنگی لرستان:
هیچ خطری قلعه "فلک الافلاک" لرستان را تهدید نمی‌کند
آرشیو
حوادث
جزئیات مفقود شدن کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +تصاویر گزارش/
جزئیات مفقود شدن کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +تصاویر
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت صبح امروز؛
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت
آرشیو
گزارش
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد! کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد!
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز گزارش/
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان! کمیت لنگ دولتمردان فرهنگی لرستان؛
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان!
کارکنان عاریتی و اجرای کنسرت های کلیشه ای ماحصل عملکرد مدیرکل پرحاشیه هیاهوهای پر از هیچ یک دستگاه فرهنگی؛
کارکنان عاریتی و اجرای کنسرت های کلیشه ای ماحصل عملکرد مدیرکل پرحاشیه
پشت پرده هجمه های اخیر علیه سنگربان لرستانی تیم ملی فوتبال چرا علیرضا بیرانوند؟
پشت پرده هجمه های اخیر علیه سنگربان لرستانی تیم ملی فوتبال
ضعف مدیریت کمر «فولاد لرستان» را خم کرد/ استاندار ضرب‌الاجل داد زخمی دیگر بر پیکر صنعت لرستان؛
ضعف مدیریت کمر «فولاد لرستان» را خم کرد/ استاندار ضرب‌الاجل داد
نان گران شد/ سفره ها در انتظار نان با کیفیت گزارش/
نان گران شد/ سفره ها در انتظار نان با کیفیت
آرشیو
امام جمعه الشتر:

امام جمعه الشتر گفت: پرداخت زکات از راهبردهای تحقق اقتصاد اسلامی است و این امر مهم، کمک قابل توجهی به تحقق اقتصاد اسلامی مورد نظر ائمه معصومین(ع) خواهد کرد.

کد خبر: ۲۱۳۲۴
تاریخ انتشار: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸

همایش زکات در الشتربه گزارش خبرنگار لرسو؛ به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) الشتر، همایش زکات با حضور امام جمعه الشتر، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان و تنی چند از مسئولان در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین «سید سجاد موسوی» در حاشیه همایش زکات این شهرستان در گفتگو با خبرنگار لرسو با بیان اینکه موضوع احسان و نیکوکاری ازجمله امور بسیار مهمی می‌باشد که در آموزه‌های دینی مسلمانان آمده و در سیره و روش معصومین(ع) بارها بر آن تأکید شده و در روایات وارد شده است.

وی فرهنگ نیکوکاری و انفاق در دین مبین اسلام را  فرهنگی متعالی ذکر و تصریح کرد: ترویج سنت‌های حسنه الهی بویژه نهادینه‌کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری کار بسیار ارزشمندی است که همگان باید در آن سهیم باشند و کمیته امداد نیز این مهم را به خوبی پیگیری می‌کند.

حجت‌الاسلام موسوی آحاد جامعه را به پاسداشت فرهنگ احسان و نیکوکاری دعوت و بیان داشت: انفاق و نیکوکاری حرکتی در جهت عدالت اجتماعی است و باید جامعه را به سمت و سوی فرهنگ احسان و نیکوکاری تشویق و ترغیب نماییم.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای موضوع زکات اهمیت زیادی قائل است و در قرآن کریم نیز هر جا صحبت از نماز بوده، در مورد زکات نیز توصیه شده است، اضافه کرد: پرداخت زکات از راهبردهای تحقق اقتصاد اسلامی است و این امر مهم، کمک قابل توجهی به تحقق اقتصاد اسلامی مورد نظر ائمه معصومین(ع) خواهد کرد.

وی ادامه داد: پرداخت زکات نشانه تقوا، صداقت و ایمان انسان پرهیزگار است و انقاق باید بی‌منت و به صورت مخفی و از سر ریا نباشد و آبروی فرد نیازمند حفظ شود زیرا انفاق بامنت باطل می‌شود.

امام جمعه الشتر انقاق را موجب آمرزش و مغفرت، تسهیل در کارها، برکت و افزایش اموال و طول عمر ذکر و تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند در کارهای خیر بر دیگران سبقت بگیرند باید این فرصت را غنیمت بشمارند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی به آثار و برکات زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: کاهش معضلات اجتماعی، زدوده‌شدن چهره فقر از جامعه و کم‌شدن فاصله طبقاتی از آثار مثبت پرداخت زکات در جامعه است.

وی با بیان اینکه عدم پرداخت زکات سبب ایجاد مشکلات دنیوی و اخروی می‌شود، افزود: اگر همه‌ی مؤمنان در زمینه زکات بر اساس توصیه‌های اسلام و قرآن عمل کنند و زکات مال خود را پرداخت نمایند هیچ فرد مستمندی در جامعه اسلامی پیدا نخواهد شد.

امام جمعه الشتر با اشاره به اینکه هیچ مالی با پرداخت زکات ضایع نمی‌شود، گفت: پرداخت زکات وفور نعمت را به همراه دارد و عدم پرداخت زکات موجب کم‌شدن نعمات می‌شود.

وی عملکرد کمیته امداد در زدودن فقر از سیمای مناطق کمتر توسعه‌یافته را بسیار ارزنده توصیف و ابراز داشت: یکی از نهادهایی که بعد از پیروزی انقلاب، شکل گرفت و در زدودن محرومیت از جامعه نقش اساسی داشته و دارد، نهاد مقدس امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) ازعنایات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که رویکرد اصلی آن حمایت از اقشار آسیب‌دیده است، ابراز داشت: طی قریب به چهار دهه گذشته این نهاد تلاشگر با اقدامات ویژه خود در خدمت‌رسانی به اقشار محروم و بی‌بضاعت جامعه، در جهت زدودن غبار فقر و محرومیت نقشی محوری و اساسی داشته است و در همه عرصه‌ها به خدمت‌رسانی و مدد رساندن به محرومین، حتی در دورترین روستاها و مناطق، به نحو مطلوب انجام وظیفه می‌نمایند.

حجت‌الاسلام موسوی با ابراز تقدیر از زحمات مجموعه کمیته امداد تصریح کرد: فراموش نکنیم که آحاد مردم و بخصوص کسانی که استطاعت مالی دارند، می‌توانند نهاد کمیته امداد را در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به محرومین یاری رسانند.

وی با بیان اینکه برخی از کشورها با الگو گرفتن از روش کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدام به تشکیل نهادهای حمایتی کرده‌اند، این امر را نشانه  موفقیت عملکرد کمیته امداد دانست و ابراز داشت: هدف این نهاد مقدس در راستای خودتوانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش باشد و اگر توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در حوزه کار و اشتغال‌ تعریف شود، این موضوع در رونق اقتصادی خانواده مددجویان و رفع محرومیت، اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در پایان با بیان اینکه رسیدگی به محرومین مسئله حاشیه‌ای نیست متن انقلاب است، خاطرنشان ساخت: نظام ما مبتنی به مشارکت‌های مردمی است و همه باید در حل مشکلات شریک باشیم و در راستای ارتقا سطح زندگی مردم و توسعه جامعه اسلامی گام برداریم.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر