ازناخبر
آسوبان
یادداشت و تفسیر
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان نیازمند توجه ویژه استاندار/دومین استان آسیب دیده از جنگ را دریابید یادداشت/سعید سرشار
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان نیازمند توجه ویژه استاندار/دومین استان آسیب دیده از جنگ را دریابید
شانه خالی کردن ترامپ از وعده‌های انتخاباتی / آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست علی حیدرامیری/ کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی
شانه خالی کردن ترامپ از وعده‌های انتخاباتی / آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست
آرشیو
ویژه‌ها
موقوفاتی در دست موقوفه خواران/ تشکیل 75 پرونده موقوفه خواری بروجرد در مراجع قضایی
گزارش؛
موقوفاتی در دست موقوفه خواران/ تشکیل 75 پرونده موقوفه خواری بروجرد در مراجع قضایی
نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد رئیس خانه احزاب ایران:
نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد
آرشیو
حوادث
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت صبح امروز؛
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت
۵ تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی لرستان به کرمانشاه اعزام شد
۵ تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی لرستان به کرمانشاه اعزام شد
نزاع و درگیری مسلحانه در دلفان حوادث/فرماندار دلفان خبر داد؛
نزاع و درگیری مسلحانه در دلفان
آرشیو
گزارش
تبلیغات بی‌شمار کالاهای خارجی تلاش برای افزایش بیکاری! گزارش/
تبلیغات بی‌شمار کالاهای خارجی تلاش برای افزایش بیکاری!
آرشیو
امام جمعه الشتر:

امام جمعه الشتر گفت: پرداخت زکات از راهبردهای تحقق اقتصاد اسلامی است و این امر مهم، کمک قابل توجهی به تحقق اقتصاد اسلامی مورد نظر ائمه معصومین(ع) خواهد کرد.

کد خبر: ۲۱۳۲۴
تاریخ انتشار: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸

همایش زکات در الشتربه گزارش خبرنگار لرسو؛ به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) الشتر، همایش زکات با حضور امام جمعه الشتر، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان و تنی چند از مسئولان در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین «سید سجاد موسوی» در حاشیه همایش زکات این شهرستان در گفتگو با خبرنگار لرسو با بیان اینکه موضوع احسان و نیکوکاری ازجمله امور بسیار مهمی می‌باشد که در آموزه‌های دینی مسلمانان آمده و در سیره و روش معصومین(ع) بارها بر آن تأکید شده و در روایات وارد شده است.

وی فرهنگ نیکوکاری و انفاق در دین مبین اسلام را  فرهنگی متعالی ذکر و تصریح کرد: ترویج سنت‌های حسنه الهی بویژه نهادینه‌کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری کار بسیار ارزشمندی است که همگان باید در آن سهیم باشند و کمیته امداد نیز این مهم را به خوبی پیگیری می‌کند.

حجت‌الاسلام موسوی آحاد جامعه را به پاسداشت فرهنگ احسان و نیکوکاری دعوت و بیان داشت: انفاق و نیکوکاری حرکتی در جهت عدالت اجتماعی است و باید جامعه را به سمت و سوی فرهنگ احسان و نیکوکاری تشویق و ترغیب نماییم.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای موضوع زکات اهمیت زیادی قائل است و در قرآن کریم نیز هر جا صحبت از نماز بوده، در مورد زکات نیز توصیه شده است، اضافه کرد: پرداخت زکات از راهبردهای تحقق اقتصاد اسلامی است و این امر مهم، کمک قابل توجهی به تحقق اقتصاد اسلامی مورد نظر ائمه معصومین(ع) خواهد کرد.

وی ادامه داد: پرداخت زکات نشانه تقوا، صداقت و ایمان انسان پرهیزگار است و انقاق باید بی‌منت و به صورت مخفی و از سر ریا نباشد و آبروی فرد نیازمند حفظ شود زیرا انفاق بامنت باطل می‌شود.

امام جمعه الشتر انقاق را موجب آمرزش و مغفرت، تسهیل در کارها، برکت و افزایش اموال و طول عمر ذکر و تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند در کارهای خیر بر دیگران سبقت بگیرند باید این فرصت را غنیمت بشمارند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی به آثار و برکات زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: کاهش معضلات اجتماعی، زدوده‌شدن چهره فقر از جامعه و کم‌شدن فاصله طبقاتی از آثار مثبت پرداخت زکات در جامعه است.

وی با بیان اینکه عدم پرداخت زکات سبب ایجاد مشکلات دنیوی و اخروی می‌شود، افزود: اگر همه‌ی مؤمنان در زمینه زکات بر اساس توصیه‌های اسلام و قرآن عمل کنند و زکات مال خود را پرداخت نمایند هیچ فرد مستمندی در جامعه اسلامی پیدا نخواهد شد.

امام جمعه الشتر با اشاره به اینکه هیچ مالی با پرداخت زکات ضایع نمی‌شود، گفت: پرداخت زکات وفور نعمت را به همراه دارد و عدم پرداخت زکات موجب کم‌شدن نعمات می‌شود.

وی عملکرد کمیته امداد در زدودن فقر از سیمای مناطق کمتر توسعه‌یافته را بسیار ارزنده توصیف و ابراز داشت: یکی از نهادهایی که بعد از پیروزی انقلاب، شکل گرفت و در زدودن محرومیت از جامعه نقش اساسی داشته و دارد، نهاد مقدس امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) ازعنایات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که رویکرد اصلی آن حمایت از اقشار آسیب‌دیده است، ابراز داشت: طی قریب به چهار دهه گذشته این نهاد تلاشگر با اقدامات ویژه خود در خدمت‌رسانی به اقشار محروم و بی‌بضاعت جامعه، در جهت زدودن غبار فقر و محرومیت نقشی محوری و اساسی داشته است و در همه عرصه‌ها به خدمت‌رسانی و مدد رساندن به محرومین، حتی در دورترین روستاها و مناطق، به نحو مطلوب انجام وظیفه می‌نمایند.

حجت‌الاسلام موسوی با ابراز تقدیر از زحمات مجموعه کمیته امداد تصریح کرد: فراموش نکنیم که آحاد مردم و بخصوص کسانی که استطاعت مالی دارند، می‌توانند نهاد کمیته امداد را در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به محرومین یاری رسانند.

وی با بیان اینکه برخی از کشورها با الگو گرفتن از روش کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدام به تشکیل نهادهای حمایتی کرده‌اند، این امر را نشانه  موفقیت عملکرد کمیته امداد دانست و ابراز داشت: هدف این نهاد مقدس در راستای خودتوانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش باشد و اگر توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در حوزه کار و اشتغال‌ تعریف شود، این موضوع در رونق اقتصادی خانواده مددجویان و رفع محرومیت، اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در پایان با بیان اینکه رسیدگی به محرومین مسئله حاشیه‌ای نیست متن انقلاب است، خاطرنشان ساخت: نظام ما مبتنی به مشارکت‌های مردمی است و همه باید در حل مشکلات شریک باشیم و در راستای ارتقا سطح زندگی مردم و توسعه جامعه اسلامی گام برداریم.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر