آسوبان
یادداشت و تفسیر
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید
پیرامون حوادث اخیر کشور یادداشت/ مهدی فضائلی
پیرامون حوادث اخیر کشور
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها
نقشه‌های بر باد رفته! یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای
نقشه‌های بر باد رفته!
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار واکاوی ابزارهای نوین مهار ایران اسلامی
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار
اقتصادی که سیاسی می‌شود یادداشت/محمدرضا ملکشاهی‌راد
اقتصادی که سیاسی می‌شود
آرشیو
ویژه‌ها
آیا فرهنگ «یک‌جانشینی» به رأس مدیریت اجرایی کشور بازگشته است؟ گزارشی از شاخص «تحرّک» روحانی در 100 روز اول دولت دوازدهم
آیا فرهنگ «یک‌جانشینی» به رأس مدیریت اجرایی کشور بازگشته است؟
رد صلاحیت‌شدگان از قانون ایراد می‌گیرند آیت‌الله جنتی:
رد صلاحیت‌شدگان از قانون ایراد می‌گیرند
مردم نقص دولت را در زلزله به خوبی جبران کردند/ مشکل بانک‌ها فقط برجام نیست/ مبنای کار ما افزایش یارانه نقدی نیست/ مشکل عربستان شکست‌هایش در منطقه و مسائل داخلی است روحانی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی:
مردم نقص دولت را در زلزله به خوبی جبران کردند/ مشکل بانک‌ها فقط برجام نیست/ مبنای کار ما افزایش یارانه نقدی نیست/ مشکل عربستان شکست‌هایش در منطقه و مسائل داخلی است
هیچ خطری قلعه "فلک الافلاک" لرستان را تهدید نمی‌کند مدیرکل میراث فرهنگی لرستان:
هیچ خطری قلعه "فلک الافلاک" لرستان را تهدید نمی‌کند
آرشیو
حوادث
جزئیات مفقود شدن کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +تصاویر گزارش/
جزئیات مفقود شدن کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +تصاویر
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت صبح امروز؛
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت
آرشیو
گزارش
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد! کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد!
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز گزارش/
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان! کمیت لنگ دولتمردان فرهنگی لرستان؛
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان!
کارکنان عاریتی و اجرای کنسرت های کلیشه ای ماحصل عملکرد مدیرکل پرحاشیه هیاهوهای پر از هیچ یک دستگاه فرهنگی؛
کارکنان عاریتی و اجرای کنسرت های کلیشه ای ماحصل عملکرد مدیرکل پرحاشیه
پشت پرده هجمه های اخیر علیه سنگربان لرستانی تیم ملی فوتبال چرا علیرضا بیرانوند؟
پشت پرده هجمه های اخیر علیه سنگربان لرستانی تیم ملی فوتبال
ضعف مدیریت کمر «فولاد لرستان» را خم کرد/ استاندار ضرب‌الاجل داد زخمی دیگر بر پیکر صنعت لرستان؛
ضعف مدیریت کمر «فولاد لرستان» را خم کرد/ استاندار ضرب‌الاجل داد
نان گران شد/ سفره ها در انتظار نان با کیفیت گزارش/
نان گران شد/ سفره ها در انتظار نان با کیفیت
آرشیو
امام جمعه موقت الشتر در گفتگو با لرسو:

امام جمعه موقت الشتر گفت: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان و ایام 14 و 15 خرداد، مراسم گرامی‌داشت ارتحال امام خمینی(ره) و یوم‌الله 15 خرداد در شهرستان سلسله با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار خواهد شد.

کد خبر: ۲۱۳۴۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵

جلسه هماهنگی ارتحال امام(ره) و پانزده خرداد در الشترحجت‌الاسلام «صالحی» در حاشیه جلسه هماهنگی ارتحال حضرت امام(ره) و پانزده خرداد در گفتگو با خبرنگار لرسو ضمن اشاره به اهمیت 14 خرداد و سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، ابراز داشت: مراسم ارتحال امام فرصتی است تا ما بتوانیم بیشتر و بهتر حضرت امام(ره) و راه ایشان را به نسل جوان کشورمان و مردم دنیا معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه این نظام مقدس و انقلاب از برکت امام خمینی(ره) و خون شهداء است، ادامه داد: شناخت و حراست از دستاوردهای امام(ره) و وفاداری به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی وظیفه همگانی است.

امام جمعه موقت الشتر با بیان اینکه برای شناخت راه باید امام (ره)را همچون قطب‌نما و شاخص در زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهیم، تصریح کرد: شناخت راه امام(ره)، روشنی‌بخش دل‌ها و چراغ هدایت خواهد بود لذا برای تشخیص راه و موضع‌گیری مناسب در حوادث و تحولات و همچنین جلوگیری از انحراف‌ها، بایستی به معیار و شاخص دقیقی همچون امام خمینی(ره) متوسل شد.

وی شناخت اصول و اندیشه های امام(ره) برای رسیدن به آرمان امام را ضروری ذکر و خاطرنشان ساخت: آرمان‌های مقدس امام راحل و عظم‌الشأن(ره) و شاخص‌های راه ایشان را باید برای نسل جوان تبیین و انتقال داد که نمونه بارز آن وصیت‌نامه حضرت امام (ره) می‌باشد.

حجت‌الاسلام صالحی با بیان اینکه استکبارستیزی یکی از آرمان‌های مقدس حضرت امام(ره) می‌باشد، گفت: هرکجا که از اصول امام(ره) فاصله گرفتیم و به وعده‌های فریبنده کشورهای مستکبر و وابسته به استکبار اعتماد کردیم نتیجه‌ای جز ضرر عاید ملت و کشور نشده است.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌های داخل در راستای توسعه همه جانبه کشور از جمله جوانان و پتانسیل‌های اقتصادی موجود، این امر را خودباوری ذکر و ابراز داشت: آن چیزی که امام عظیم‌الشأن ما به ملت نشان دادند، توانایی‌ها و استعدادهای داخلی بود، ایشان تأکید داشتند که بایستی در حل مشکلات و معضلات به همه آحاد جامعه تکیه داشت تا کشور از توطئه و دست‌اندازی دشمن ایمن باشد چرا که دشمنان انقلاب همواره سعی کرده‌اند تا با القاء روحیه یأس و ناتوانی، خودباوری را از ملت بگیرند اما امروز و پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب می‌بینیم که این نظام مقدس علی‌رغم میل استکبار جهانی، مقتدرتر از گذشته به راه خود ادامه می‌دهد چرا که خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای، همان راه روشن بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را مقتدرانه طی می‌کنند.

امام جمعه موقت الشتر با بیان اینکه خودباوری و ایستادگی دربرابر ظالمان و مستکبرین، بزرگترین درس امام خمینی(ره) است، افزود: برخی افراد در داخل کشور تعامل سازنده را به معنای ورود سرمایه‌های خارجی و ورود به نظم جهانی می‌دانند درحالی که این امر به معنای پذیرش استعمار و از دست دادن استقلال کشور و مخالف سیره امام(ره) است.

وی در ادامه به اهمیت 15خرداد اشاره و با بیان اینکه قیام 15 خرداد امام، کمر استکبار جهانی را شکست، تصریح کرد: حضور مردم در قیام پانزده خرداد نشان دهنده پشتیبانی مردم از انقلاب اسلامی ایران بوده که به گوش همه جهانیان رسانیده شد.

وی خاطرنشان ساخت: بیداری جهان اسلامی نتیجه قیام 15 خرداد امام(ره) است که در پی آن، کمر استکبار جهانی را شکست و شاهد قیام جوانان برومند انقلابی و برومند در منطقه هستیم.

حجت‌الاسلام صالحی با اشاره به برگزاری مراسم مراسم گرامی‌داشت ارتحال امام خمینی(ره) و پانزده خرداد در شهرستان سلسله، گفت: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان و ایام 14 و 15 خرداد، مراسم گرامی‌داشت ارتحال امام خمینی(ره) در روز 14 خرداد در مسجد مصلای امام سجاد(ع) رأس ساعت 12 با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت روز 15 خرداد نیز رأس ساعت 12 در مسجد مصلای امام سجاد(ع) با حضور گسترده مردم برگزار می‌شود، خاطرنشان ساخت: برنامه‌های مختلف و متنوعی از جمله مرثیه‌سرایی و سخنرانی در موضوعات شاخص‌های راه امام(ره) و تبیین واقعه 15 خرداد در این مراسمات تدارک دیده شده است.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر