یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید یادداشت
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید
آرشیو
ویژه‌ها
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند خسارت سرمازدگی به 30 درصد باغات لرستان
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
آرشیو
حوادث
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود رئیس مرکز اورژانس لرستان خبر داد
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود
آرشیو
گزارش
استاندار لرستان خبر داد

استاندار لرستان گفت: برای شهرستان سلسله، ۲۷۱ میلیارد تومان اعتبار با هزار و ۶۱۱ نفر اشتغال در سند تولید و اشتغال پیش‌بینی شده است.

کد خبر: ۲۱۳۷۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹

جلسه کارگروه اشتغال در الشتربه گزارش خبرنگار لرسو؛ «هوشنگ بازوند» در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سلسله، اظهار داشت: مأموریت اصلی کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی برای تحقق شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است.

وی با اشاره به اهمیت تولید و اشتغال در توسعه همه‌جانبه کشور، افزود: هر جامعه‌ای که کار و تولید را عنصر اصلی توسعه بداند، مسیر پیشرفت را به خوبی طی خواهد کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در در این استان با ضعف کار کردن و کمبود فرهنگ کار مواجه هستیم، تصریح کرد: باید فرهنگ کار در سطح استان به صورت جدی پیگیری شود و این فرهنگ را در تمام شاخص‌ها بویژه با ورود بخش‌های خصوصی ارتقاء داد.

وی با اشاره به اجماع سه قوه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: تحقق مقام معظم رهبری پرچم‌دار اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب، بستر رشد و توسعه در کشور است.

بازوند بیان داشت: اقتصاد مقاومتی با اجماع همه توان مسئولان و کارشناسان و با کار کارشناسی‌شده کاملاً علمی محقق خواهد شد.

وی با اشاره به نقش مردم و مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: اقتصاد مقاومتی، واژه‌ای علمی و تجربه شده در دنیا است و با مشارکت مردم و قوا، اجرایی شدن این امر مهم بطور کامل میسر است.

استاندار لرستان با بیان اینکه سندی با بیش از 25 هزار فرصت شغلی در بخش تولید و اشتغال استان لرستان تدارک دیده شده است، گفت: این سند باید در سال جاری تحقق پیدا کند.

وی افزود: بانک‌ها در تحقق سند تولید و اشتغال استان لرستان نقش مهمی دارند‌.

بازوند از بوروکراسی حاکم بر سیستم اداری بانکی انتقاد کرد و ابراز داشت: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید تسهیل‌گر در مسیر اشتغال باشند.

وی ادامه داد: تسهیل استفاده کنندگان از تسهیلات تولیدی و تعدیل سیستم‌های حاکم برای رونق تولید و اشتغال و نیز فراهم کردن شرایط برای سرمایه‌گذاری، از صفات بارز انقلابی بودن است.

استاندار لرستان اضافه کرد: حرکت در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تقویت تولید از شاخص‌های مهم خدمت به کشور و انقلاب است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه شهرستان سلسله در سند تولید و اشتغال استان، بیان داشت: برای شهرستان سلسله، ۲۷۱ میلیارد تومان اعتبار با هزار و ۶۱۱ نفر اشتغال در سند تولید و اشتغال پیش‌بینی شده است.

بازوند افزود: تحقق این مهم نیازمند مشارکت و تلاش عموم مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه هر ۱۵ روز یک بار باید این کارگروه فعالانه جلسات خود را برگزار کرده و ادامه دهد، تصریح کرد: برای تحقق تعداد شغل‌های پیش‌بینی شده در شهرستان سلسله می‌بایست با برنامه‌های دقیق‌تر، زمینه بیشتر شدن این فرصت‌های شغلی را فراهم کرد.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور حماسی مردم در انتخابات، ابراز داشت: حضور گسترده و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین کننده اقتدار ملی و امنیت کشور بود.

وی افزود: مردم در 29 اردیبهشت و با حضور گسترده در انتخابات، بار دیگر با رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی بیعتی مجدد بستند.

بازوند، با اشاره به پیام‌های انتخابات ریاست جمهوری، افزود: رأی مردم، رأی معناداری بود که با وجود معطل شدن در صفوف اخذ آرا، اقتدار ملی کشور را تضمین کرد.

وی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب و مردم، پیروزهای اصلی انتخابات 29 اردیبهشت هستند.

استاندار لرستان اضافه کرد: دولت و برنامه‌ها و دستاوردهایش با قضاوت و رأی مردم به پیروزی رسید که این موضوع نشان اقبال مردم به این برنامه‌هاست.

وی خدمت به مردم و برداشتن موانع از سر راه ملت را رویکرد دولت دانست و خاطرنشان ساخت: باید مردم شیرینی این حضور را در عملکرد اقتصادی مسئولان همچون تولید و اشتغال ببینند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اشتغال در سلسله 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: