ازناخبر
آسوبان
یادداشت و تفسیر
عید فطر پاداش عبودیت و بندگی خالصانه است یادداشت/
عید فطر پاداش عبودیت و بندگی خالصانه است
تمسک به قرآن و اهل بیت در شب‌های قدر راه مقابله با دشمنان است یادداشت/ رحیم رضاخانی
تمسک به قرآن و اهل بیت در شب‌های قدر راه مقابله با دشمنان است
واکاوی سند 2030 در پروژه نفوذ دشمن یادداشت/ رضا آذری
واکاوی سند 2030 در پروژه نفوذ دشمن
آرشیو
ویژه‌ها
 فوت ۲ نفر در تونل برفی ازنا
فوت ۲ نفر در تونل برفی ازنا
بازخوانی دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی پیرامون نقش آرای مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
بازخوانی دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی پیرامون نقش آرای مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
بازخوانی شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره تایید برجام
بازخوانی شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره تایید برجام
41 نفر از عناصر گروهک وهابی داعش دستگیر شدند وزارت اطلاعات خبر داد
41 نفر از عناصر گروهک وهابی داعش دستگیر شدند
آرشیو
حوادث
مرد بوکانی قربانی عکس سلفی شد
مرد بوکانی قربانی عکس سلفی شد
آرشیو
گزارش
کالبد شکافی انتخابات شورای شهر الشتر/ آیا نتیجه انتخابات شورای شهر الشتر تأیید خواهد شد؟ لرسو گزارش می‌دهد
کالبد شکافی انتخابات شورای شهر الشتر/ آیا نتیجه انتخابات شورای شهر الشتر تأیید خواهد شد؟
درخشش دانش‌آموزان الشتری در هشتمین المپیاد فناوری نانو/ الشتر پیشتاز ترویج نانوتکنولوژی در لرستان لرسو گزارش می‌دهد
درخشش دانش‌آموزان الشتری در هشتمین المپیاد فناوری نانو/ الشتر پیشتاز ترویج نانوتکنولوژی در لرستان
بیکاری گریبانگیر بهشت لرستان/ بلاتکلیفی ده‌ساله شهرک صنعتی سلسله با وجود تکمیل زیرساخت‌ها لرسو گزارش می‌دهد
بیکاری گریبانگیر بهشت لرستان/ بلاتکلیفی ده‌ساله شهرک صنعتی سلسله با وجود تکمیل زیرساخت‌ها
انتقاد شدید مردم خرم آباد از عملکرد دولت یازدهم
انتقاد شدید مردم خرم آباد از عملکرد دولت یازدهم
آرشیو
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با لرسو:

تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: اسرائیل تأمین کننده سلاح تروریست‌ها است و علت درگیر نشدن گروهک تروریستی داعش با رژیم صهیونیستی، سندی بر صهیونیست بودن این گروهک تروریستی است.

کد خبر: ۲۱۴۱۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶

دکتر بهروز دریکوندیدکتر «بهروز دریکوند» در گفتگو با لرسو با اشاره به چرایی و چیستی درگیر نشدن گروهک‌های تروریستی همچون داعش با رژیم صهیونیستی و آمریکا، اظهار داشت: با رجوع به آثاری از بزرگان فکری سلفیسم تکفیری و مفتی‌های وهابیون باید گفت که در قالب سه اصل نکایه، توحش و تمکین گروهک‌های تروریستی در منطقه غرب آسیا، باید اولین اقدام را علیه رژیم صهیونیستی انجام می‌دادند چرا که با رجوع به منابع سلفیسم‌ها و وهابیون و تکفیری‌ها نسبت به دشمن نزدیک و دشمن دور مجروح کردن، قتل و تصرف اموال و جان و جنگیدن با دشمنان واجب است.

وی با بیان اینکه نزدیکترین دشمن نزدیک، رژیم صهیونیستی است، افزود: داعشی باید در اولویت یکم خود در این چندین سال خشونت‌گری باید با آنان درگیر می‌شدند، نه مردم عادی و مسلمان شهرهای عراق و سوریه.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به یافته‌های فکری گروهک‌های تروریستی وهابیون و بخصوص داعش در توجیه خشونت و ترور، تصریح کرد: در نوشته‌های «قاضی ابوالوید قرطبی» در کتاب مهم «بدایه المجتهد و نهایت المقتصد» در صفحه 380 این کتاب در مورد تار و مار کردن جان و مال کفار بحث مفصلی کرده است.

وی ادامه داد: از دید او مردان، زنان، کودکان و سالمندان کفار همگی دشمن هستند و کشتارشان یک فریضه است، یعنی افرادی که با تفکر افراطی سلفی‌گری و با رویکرد وهابیون هستند، مختارند مخالفین را یا به بردگی ببرند، یا بکشند و یا مشمول فدیه و جزیه کنند که مصداق بارز آن در عملیات‌های داعش در منطقه سرزمینی عراق و شام به عین مشهود بود.

دریکوند اضافه کرد: سئوالی که در اذهان عمومی مطرح است این است که چرا گروهک‌های تروریستی در منطقه سوریه و عراق در این چند سال با توجه به هم‌جواری با رژیم صهیونیستی و نزدیک بودن به پایگاه‌های آمریکا  که از نظر مفتی‌ها وهابی آنها مصداق اصلی دشمن نزدیک هستند، نمی‌جنگند و صرفاً نگاهشان به مبارزه با ملت‌های مظلوم و بی‌دفاع مسلمان است؟

وی ابراز داشت: اولین تحلیل این است که داعش ساخته‌ی و پروده‌ی خود آمریکایی‌ها برای پیاده‌سازی اهداف راهبردی آمریکا در تأمین منافع و امنیت ملی با تکیه بر دکترین دفاعی و امنیتی است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان داشت: برای اثبات این موضوع با مرور اعتراف هیلاری کلینتون و سخنان ترامپ در مناظره‌ی انتخاباتی با وی می‌توان به آن رسید، به همین خاطر برخی به هیلاری کلینتون لقب «مادر داعش» داده‌اند و همچنانکه از قدیم گفته‌اند داس هیچ وقت دسته‌ی خودش را نمی‌برد، اینگونه گروهک‌ها دست‌پروده و عمله‌های آمریکا برای پیاده‌سازی راهبردهای ژئوپلیتیکی این مداخله‌گر می‌باشد.

وی با اشاره به انحراف فکری داعش، این امر را زمینه‌ساز جنایات این گروهک دانست و افزود: داعش دنیا را به دودسته‌ دشمن تقسیم می‌کند، مسلمانان را دشمن نزدیک یا «عدو قریب» و غربی‌ها را دشمن دور یا «عدو بعید» می‌دانند.

دریکوندی خاطرنشان ساخت: این گروه معتقد است که اولویت در جنگ با مسلمانان بعنوان "عدو قریب" است و جالب این است که عدو نزدیک برای تمامی جهان اسلام، رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

وی فروپاشی گروهک تروریستی داعش را بسیار نزدیک دانست و تأکید کرد: آینده‌ای برای داعش وجود نخواهد داشت چرا که زوال  و شکست تشکیل نظریه دولت این گروه به طور قطع نزدیک و به زودی کلک آنها در منطقه کنده می‌شود.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر