امروز: پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید یادداشت
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید
آرشیو
ویژه‌ها
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
آرشیو
حوادث
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود رئیس مرکز اورژانس لرستان خبر داد
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود
آرشیو
گزارش
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با لرسو:

تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: اسرائیل تأمین کننده سلاح تروریست‌ها است و علت درگیر نشدن گروهک تروریستی داعش با رژیم صهیونیستی، سندی بر صهیونیست بودن این گروهک تروریستی است.

کد خبر: ۲۱۴۱۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶

دکتر بهروز دریکوندیدکتر «بهروز دریکوند» در گفتگو با لرسو با اشاره به چرایی و چیستی درگیر نشدن گروهک‌های تروریستی همچون داعش با رژیم صهیونیستی و آمریکا، اظهار داشت: با رجوع به آثاری از بزرگان فکری سلفیسم تکفیری و مفتی‌های وهابیون باید گفت که در قالب سه اصل نکایه، توحش و تمکین گروهک‌های تروریستی در منطقه غرب آسیا، باید اولین اقدام را علیه رژیم صهیونیستی انجام می‌دادند چرا که با رجوع به منابع سلفیسم‌ها و وهابیون و تکفیری‌ها نسبت به دشمن نزدیک و دشمن دور مجروح کردن، قتل و تصرف اموال و جان و جنگیدن با دشمنان واجب است.

وی با بیان اینکه نزدیکترین دشمن نزدیک، رژیم صهیونیستی است، افزود: داعشی باید در اولویت یکم خود در این چندین سال خشونت‌گری باید با آنان درگیر می‌شدند، نه مردم عادی و مسلمان شهرهای عراق و سوریه.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به یافته‌های فکری گروهک‌های تروریستی وهابیون و بخصوص داعش در توجیه خشونت و ترور، تصریح کرد: در نوشته‌های «قاضی ابوالوید قرطبی» در کتاب مهم «بدایه المجتهد و نهایت المقتصد» در صفحه 380 این کتاب در مورد تار و مار کردن جان و مال کفار بحث مفصلی کرده است.

وی ادامه داد: از دید او مردان، زنان، کودکان و سالمندان کفار همگی دشمن هستند و کشتارشان یک فریضه است، یعنی افرادی که با تفکر افراطی سلفی‌گری و با رویکرد وهابیون هستند، مختارند مخالفین را یا به بردگی ببرند، یا بکشند و یا مشمول فدیه و جزیه کنند که مصداق بارز آن در عملیات‌های داعش در منطقه سرزمینی عراق و شام به عین مشهود بود.

دریکوند اضافه کرد: سئوالی که در اذهان عمومی مطرح است این است که چرا گروهک‌های تروریستی در منطقه سوریه و عراق در این چند سال با توجه به هم‌جواری با رژیم صهیونیستی و نزدیک بودن به پایگاه‌های آمریکا  که از نظر مفتی‌ها وهابی آنها مصداق اصلی دشمن نزدیک هستند، نمی‌جنگند و صرفاً نگاهشان به مبارزه با ملت‌های مظلوم و بی‌دفاع مسلمان است؟

وی ابراز داشت: اولین تحلیل این است که داعش ساخته‌ی و پروده‌ی خود آمریکایی‌ها برای پیاده‌سازی اهداف راهبردی آمریکا در تأمین منافع و امنیت ملی با تکیه بر دکترین دفاعی و امنیتی است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان داشت: برای اثبات این موضوع با مرور اعتراف هیلاری کلینتون و سخنان ترامپ در مناظره‌ی انتخاباتی با وی می‌توان به آن رسید، به همین خاطر برخی به هیلاری کلینتون لقب «مادر داعش» داده‌اند و همچنانکه از قدیم گفته‌اند داس هیچ وقت دسته‌ی خودش را نمی‌برد، اینگونه گروهک‌ها دست‌پروده و عمله‌های آمریکا برای پیاده‌سازی راهبردهای ژئوپلیتیکی این مداخله‌گر می‌باشد.

وی با اشاره به انحراف فکری داعش، این امر را زمینه‌ساز جنایات این گروهک دانست و افزود: داعش دنیا را به دودسته‌ دشمن تقسیم می‌کند، مسلمانان را دشمن نزدیک یا «عدو قریب» و غربی‌ها را دشمن دور یا «عدو بعید» می‌دانند.

دریکوندی خاطرنشان ساخت: این گروه معتقد است که اولویت در جنگ با مسلمانان بعنوان "عدو قریب" است و جالب این است که عدو نزدیک برای تمامی جهان اسلام، رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

وی فروپاشی گروهک تروریستی داعش را بسیار نزدیک دانست و تأکید کرد: آینده‌ای برای داعش وجود نخواهد داشت چرا که زوال  و شکست تشکیل نظریه دولت این گروه به طور قطع نزدیک و به زودی کلک آنها در منطقه کنده می‌شود.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: