ازناخبر
آسوبان
یادداشت و تفسیر
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان نیازمند توجه ویژه استاندار/دومین استان آسیب دیده از جنگ را دریابید یادداشت/سعید سرشار
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان نیازمند توجه ویژه استاندار/دومین استان آسیب دیده از جنگ را دریابید
شانه خالی کردن ترامپ از وعده‌های انتخاباتی / آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست علی حیدرامیری/ کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی
شانه خالی کردن ترامپ از وعده‌های انتخاباتی / آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست
آرشیو
ویژه‌ها
موقوفاتی در دست موقوفه خواران/ تشکیل 75 پرونده موقوفه خواری بروجرد در مراجع قضایی
گزارش؛
موقوفاتی در دست موقوفه خواران/ تشکیل 75 پرونده موقوفه خواری بروجرد در مراجع قضایی
نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد رئیس خانه احزاب ایران:
نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد
آرشیو
حوادث
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت صبح امروز؛
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت
۵ تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی لرستان به کرمانشاه اعزام شد
۵ تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی لرستان به کرمانشاه اعزام شد
نزاع و درگیری مسلحانه در دلفان حوادث/فرماندار دلفان خبر داد؛
نزاع و درگیری مسلحانه در دلفان
آرشیو
گزارش
تبلیغات بی‌شمار کالاهای خارجی تلاش برای افزایش بیکاری! گزارش/
تبلیغات بی‌شمار کالاهای خارجی تلاش برای افزایش بیکاری!
آرشیو
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با لرسو:

تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: اسرائیل تأمین کننده سلاح تروریست‌ها است و علت درگیر نشدن گروهک تروریستی داعش با رژیم صهیونیستی، سندی بر صهیونیست بودن این گروهک تروریستی است.

کد خبر: ۲۱۴۱۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶

دکتر بهروز دریکوندیدکتر «بهروز دریکوند» در گفتگو با لرسو با اشاره به چرایی و چیستی درگیر نشدن گروهک‌های تروریستی همچون داعش با رژیم صهیونیستی و آمریکا، اظهار داشت: با رجوع به آثاری از بزرگان فکری سلفیسم تکفیری و مفتی‌های وهابیون باید گفت که در قالب سه اصل نکایه، توحش و تمکین گروهک‌های تروریستی در منطقه غرب آسیا، باید اولین اقدام را علیه رژیم صهیونیستی انجام می‌دادند چرا که با رجوع به منابع سلفیسم‌ها و وهابیون و تکفیری‌ها نسبت به دشمن نزدیک و دشمن دور مجروح کردن، قتل و تصرف اموال و جان و جنگیدن با دشمنان واجب است.

وی با بیان اینکه نزدیکترین دشمن نزدیک، رژیم صهیونیستی است، افزود: داعشی باید در اولویت یکم خود در این چندین سال خشونت‌گری باید با آنان درگیر می‌شدند، نه مردم عادی و مسلمان شهرهای عراق و سوریه.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به یافته‌های فکری گروهک‌های تروریستی وهابیون و بخصوص داعش در توجیه خشونت و ترور، تصریح کرد: در نوشته‌های «قاضی ابوالوید قرطبی» در کتاب مهم «بدایه المجتهد و نهایت المقتصد» در صفحه 380 این کتاب در مورد تار و مار کردن جان و مال کفار بحث مفصلی کرده است.

وی ادامه داد: از دید او مردان، زنان، کودکان و سالمندان کفار همگی دشمن هستند و کشتارشان یک فریضه است، یعنی افرادی که با تفکر افراطی سلفی‌گری و با رویکرد وهابیون هستند، مختارند مخالفین را یا به بردگی ببرند، یا بکشند و یا مشمول فدیه و جزیه کنند که مصداق بارز آن در عملیات‌های داعش در منطقه سرزمینی عراق و شام به عین مشهود بود.

دریکوند اضافه کرد: سئوالی که در اذهان عمومی مطرح است این است که چرا گروهک‌های تروریستی در منطقه سوریه و عراق در این چند سال با توجه به هم‌جواری با رژیم صهیونیستی و نزدیک بودن به پایگاه‌های آمریکا  که از نظر مفتی‌ها وهابی آنها مصداق اصلی دشمن نزدیک هستند، نمی‌جنگند و صرفاً نگاهشان به مبارزه با ملت‌های مظلوم و بی‌دفاع مسلمان است؟

وی ابراز داشت: اولین تحلیل این است که داعش ساخته‌ی و پروده‌ی خود آمریکایی‌ها برای پیاده‌سازی اهداف راهبردی آمریکا در تأمین منافع و امنیت ملی با تکیه بر دکترین دفاعی و امنیتی است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان داشت: برای اثبات این موضوع با مرور اعتراف هیلاری کلینتون و سخنان ترامپ در مناظره‌ی انتخاباتی با وی می‌توان به آن رسید، به همین خاطر برخی به هیلاری کلینتون لقب «مادر داعش» داده‌اند و همچنانکه از قدیم گفته‌اند داس هیچ وقت دسته‌ی خودش را نمی‌برد، اینگونه گروهک‌ها دست‌پروده و عمله‌های آمریکا برای پیاده‌سازی راهبردهای ژئوپلیتیکی این مداخله‌گر می‌باشد.

وی با اشاره به انحراف فکری داعش، این امر را زمینه‌ساز جنایات این گروهک دانست و افزود: داعش دنیا را به دودسته‌ دشمن تقسیم می‌کند، مسلمانان را دشمن نزدیک یا «عدو قریب» و غربی‌ها را دشمن دور یا «عدو بعید» می‌دانند.

دریکوندی خاطرنشان ساخت: این گروه معتقد است که اولویت در جنگ با مسلمانان بعنوان "عدو قریب" است و جالب این است که عدو نزدیک برای تمامی جهان اسلام، رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

وی فروپاشی گروهک تروریستی داعش را بسیار نزدیک دانست و تأکید کرد: آینده‌ای برای داعش وجود نخواهد داشت چرا که زوال  و شکست تشکیل نظریه دولت این گروه به طور قطع نزدیک و به زودی کلک آنها در منطقه کنده می‌شود.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر