آسوبان
یادداشت و تفسیر
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید
پیرامون حوادث اخیر کشور یادداشت/ مهدی فضائلی
پیرامون حوادث اخیر کشور
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها
نقشه‌های بر باد رفته! یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای
نقشه‌های بر باد رفته!
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار واکاوی ابزارهای نوین مهار ایران اسلامی
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار
اقتصادی که سیاسی می‌شود یادداشت/محمدرضا ملکشاهی‌راد
اقتصادی که سیاسی می‌شود
آرشیو
ویژه‌ها
آیا فرهنگ «یک‌جانشینی» به رأس مدیریت اجرایی کشور بازگشته است؟ گزارشی از شاخص «تحرّک» روحانی در 100 روز اول دولت دوازدهم
آیا فرهنگ «یک‌جانشینی» به رأس مدیریت اجرایی کشور بازگشته است؟
رد صلاحیت‌شدگان از قانون ایراد می‌گیرند آیت‌الله جنتی:
رد صلاحیت‌شدگان از قانون ایراد می‌گیرند
مردم نقص دولت را در زلزله به خوبی جبران کردند/ مشکل بانک‌ها فقط برجام نیست/ مبنای کار ما افزایش یارانه نقدی نیست/ مشکل عربستان شکست‌هایش در منطقه و مسائل داخلی است روحانی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی:
مردم نقص دولت را در زلزله به خوبی جبران کردند/ مشکل بانک‌ها فقط برجام نیست/ مبنای کار ما افزایش یارانه نقدی نیست/ مشکل عربستان شکست‌هایش در منطقه و مسائل داخلی است
هیچ خطری قلعه "فلک الافلاک" لرستان را تهدید نمی‌کند مدیرکل میراث فرهنگی لرستان:
هیچ خطری قلعه "فلک الافلاک" لرستان را تهدید نمی‌کند
آرشیو
حوادث
جزئیات مفقود شدن کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +تصاویر گزارش/
جزئیات مفقود شدن کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +تصاویر
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت صبح امروز؛
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت
آرشیو
گزارش
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد! کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد!
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز گزارش/
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان! کمیت لنگ دولتمردان فرهنگی لرستان؛
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان!
کارکنان عاریتی و اجرای کنسرت های کلیشه ای ماحصل عملکرد مدیرکل پرحاشیه هیاهوهای پر از هیچ یک دستگاه فرهنگی؛
کارکنان عاریتی و اجرای کنسرت های کلیشه ای ماحصل عملکرد مدیرکل پرحاشیه
پشت پرده هجمه های اخیر علیه سنگربان لرستانی تیم ملی فوتبال چرا علیرضا بیرانوند؟
پشت پرده هجمه های اخیر علیه سنگربان لرستانی تیم ملی فوتبال
ضعف مدیریت کمر «فولاد لرستان» را خم کرد/ استاندار ضرب‌الاجل داد زخمی دیگر بر پیکر صنعت لرستان؛
ضعف مدیریت کمر «فولاد لرستان» را خم کرد/ استاندار ضرب‌الاجل داد
نان گران شد/ سفره ها در انتظار نان با کیفیت گزارش/
نان گران شد/ سفره ها در انتظار نان با کیفیت
آرشیو

منتخبان دور پنجم شورای شهر خرم‌آباد به دعوت اعضای قدیم پاسخی ندادند و عدم حضور آنها سبب شد تا جلسه‌ای که برای ارائه عملکرد و تودیع و معارفه در نظر گرفته شده بود بی‌سرانجام بماند.

کد خبر: ۲۱۵۰۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴

به گزارش لرسو؛ بنا بود با حضور معاون عمران استاندار لرستان، اعضای منتخب شورای شهر خرم‌آباد، اعضای قدیم این شورا و شهردار جلسه هماهنگی و به نوعی مراسم تودیع و معارفه‌ای بین اعضای جدید و قدیم شورای شهر برگزار شود اما از آنجا که پس از گذشت یک ساعت خبری از حضور اعضای جدید نشد و تنها "ولی‌الله رستمی" منتخب دور پنجم به این دعوت لبیک گفته بود، حاضران تصمیم گرفتند بدون حضور خبرنگاران جلسه محرمانه‌ای در ارتباط با پروژه برج‌های دو قلوی خرم‌آباد داشته باشند تا شاید اعضای منتخب شورای پنجم شهر خرم‌آباد از راه برسند.

 

عدم حضور اعضای جدید شورای شهر در صحن شورا

جلسه امروز شورای شهر خرم‌آباد بدون حضور منتخبان دور پنجم نیمه‌کاره ماند و در این بین فرصتی شد تا خبرنگاران  سئوالات خود را در مورد آخرین وضعیت پروژه برج‌های دوقلوی خرم‌آباد که پیش از این در مورد روند توقف آنها صحبت شده بود و عدم حضور منتخبان دور پنجم شورا به این جلسه را بپرسند.

 

محمد حسین‌پور رئیس شورای چهارم شهر خرم‌آباد اظهار داشت: یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی واگذاری کار مردم به مردم است و نماد اصلی این کار به وجود آمدن شورای شهر و گنجانده شدن این قضیه در قانون اساسی است.

 

وی افزود: ما به عنوان نماینده شهروندان بر خود واجب می‌دانیم که به رأی مردم احترام بگذاریم، امروز از اعضای جدید شورای شهر دعوت داشتیم، البته به دلایلی همچون تعطیلی 15 روزه اعضای شورا برای انتخابات و دیر تأیید شدن انتخابات این دعوت به تعویق افتاد و نتوانستیم در موعد مقرر در خدمت این اعضا باشیم و آنها را به صحن دعوت کنیم.

 

رئیس شورای چهارم شهر خرم‌آباد عنوان کرد: امروز با توجه به حضور اصلانی معاون عمرانی استاندار فرصت را غنیمت شمردیم و خواستیم قبل از موعد به نوعی تودیع و معارفه‌ای شکل بگیرد  و با توجه به ظرفیت‌های گردشگری شهر خرم‌آباد توضیحاتی در مورد پروژه‌های این شهر ارائه دهیم.

 

وی بیان کرد: در این برنامه بنا بود عملکرد دور چهارم شورا ارائه شد و با توجه با اختیاراتی که اعضای جدید دارند در جریان کار باشند که می‌خواهند این برنامه‌ها را ادامه دهند یا خیر.

 

حسین‌پور ضمن تشکر از حضور رستمی تنها عضو منتخب شورای پنجم که در این جلسه شرکت کرده بود، گفت: جلسه مورد نظر به نوعی هماهنگ شدن شورای جدید و قدیم بود احتمالا این دیدار انجام می‌شود و عدم حضور از آنها پرسیده می‌شود.

 

برج‌های دو قلوی خرم‌آباد یکی از کارهای اساسی دور چهارم شورا

وی در ارتباط با روند کار برج‌های دوقلوی خرم‌آباد نیز اظهار داشت: برج‌های دوقلوی خرم‌آباد کار بزرگی در این دوره بوده است، معتقدم خیلی باید هزینه کنیم تا اعتماد سرمایه‌گذار را جلب کنیم، پروژه برج‌های دو قلو یکی از زحمات اساسی این دوره بود و باید بگویم زحمت اصلی را استاندار و معاونین وی کشیدند که سرمایه‌گذار را دعوت کردند.

 

وی افزود: قرار بود این شرکت با توجه به بنیه مالی که دارد پروژه برج‌های دو قلو را کاملا انجام دهد اما چون به اظهار شرکت رکود در ساخت و ساز و عدم نقدینگی مشکلاتی را در کشور به وجود آورده نتوانستند، البته در قرارداد گنجانده شده که هر وقت شرکت بخواهد می‌تواند وام بگیرد و شهرداری مکلف به همکاری است.

 

رهن املاک برای پرداخت تسهیلات به پروژه برج‌های دو قلو

رئیس شورای چهارم شهر خرم‌آباد عنوان کرد: شهردار برای اخذ تسهیلات به این شرکت چند ملک معرفی کرد که در قبال آن وام برود در رهن شهرداری، به همین جهت ما کارشناسانی از طرف شورا و شهرداری فرستادیم تا املاک مورد نظر را ببییند که در نهایت مصوبه ما بر خلاف پیشنهاد شهردار بود.

 

وی بیان کرد: با توجه به مشاوره‌های قانونی که داشتیم مصوبه ما این بود که املاک به نام شهرداری شوند، این مصوبه ایرادهای قانونی نیز به دنبال داشت چون هر موقع ما بخواهیم این املاک را برگردانیم باید از طریق مذایده باشد.

 

حسین پور تصریح کرد: اختلاف نظر سبب شد در این زمینه چند جلسه داشته باشیم و با توجه به تجریبات گذشته که متاسفانه در بحث جذب سرمایه‌گذار شکست‌هایی داشتیم سعی کردیم با حساسیت خاصی این قضیه را پیگیری کنیم.

 

تصویب تسهیلات به پیمانکار پروژه برج‌های دو قلوی خرم‌آباد

وی گفت: برای پرداخت تسهیلات به پیمانکار پروژه برج‌های دو قلوی خرم‌آباد امروز مصوب شد املاک در رهن برود تا بتواند تسهیلات لازم را بگیرد و سرعت و پیشرفت فیزیکی پروژه برای مردم قابل مشاهده باشد؛ چون ساخت وسازی که انجام گرفته هزینه چشمگیری است دغدغه خاطر را  از ما دور می‌کند که بگوییم انتقال سند شهرداری با مشکل مواجه خواهد شد.

 

رئیس شورای چهارم شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه برای این پروژه یک ملک چهار هزار متر مربعی در خیابان ولیعصر خرم‌آباد در رهن شهرداری می‌رود خاطر نشان کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه ما مرحله‌ای سند را به نامش کنیم اما با اینکه این هزینه انجام شده ‌هنوز درخواستی نداده‌اند وگرنه باید مقداری از سهم شرکت به نامش ثبت شود.

 

وی اظهار داشت: تسهیلات مرحله‌ای پرداخت می‌شود و آن ملکی واگذار شده ‌تا در رهن شهرداری برود قیمتش با وام همخوانی دارد اما این دغدغه را نیز داریم اگر بعد وام گرفته شد و تکمیل نشد چه می‌شود ولی اگر وام  گرفته شود در حد خوبی پیشرفت کند به نوعی بتواند پروژه به اتمام برسد.

 

یکی دیگر از خبرنگاران سئوال خود را به استیضاح شهردار خرم‌آباد اختصاص داد تا صحت یا کذب بودن این موضوع را رئیس شورای شهر پاسخ دهد.

 

استیضاح شهردار حق قانونی شورا

حسین پور در این ارتباط نیز گفت: عملکرد رسانه عملکرد قلبی دارم و می‌گویم پایه و رکن چهارم دموکراسی رسانه است، ما رسانه محلی، پیگیر و بدون غرضی می‌خواهیم اگر ‌از شهردار سئوال کنیم حق قانونی ماست و به معنای استیضاح نیست؛ هر عضوی تکلیف قانونی دارد تا بر عملکرد شهردار نظارت داشته باشد و اگر شهردار پاسخ قانع‌کننده نداشته باشد استیضاح حق قانونی شوراست اما ‌در آرامش این قضایا را سوال می‌کنیم.

 

وی اظهار داشت: چند بار دیگر نیز از شهردار سئوال داشتیم، پاسخ دادند و دوباره به کار خود ادامه دادند و از آنجا که ما نمی‌توانیم در کار اجرایی دخالت کنیم خیلی از مسائل مبهم است و شهردار باید مستندات و دلایل ارائه دهد، البته این قضیه را به رسانه نکشاندیم چون شهرداری به دلایل مختلف مشکلاتش خیلی زیاد است اگر ما هم بخواهیم جو را ناآرام کنیم علاوه براینکه مشکلی حل نخواهد شد مشکل بیشتر می‌شود.

 

تکذیب پرداخت عیدی 400 میلیون تومانی

رئیس شورای چهارم شهر خرم‌آباد صحبت دیگر خبرنگار خرم‌آباد را مبنی بر مصوبه عیدی 400 میلیون تومانی عیدی برای شهردار و معاونانش را تکذیب کرد و افزود: چنین موضوعی نبوده و این قضیه را تکذیب می‌کنم. بر اساس روند عادی کل شهرداری‌ها قبل از عید پاداشی به پرسنل می‌دهند، البته این به پیشنهاد شهردار است و ما دخل و تصرفی نمی‌توانیم در پیشنهاد شهردار داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد: دو مصوبه توزیع کالای رمضان و عیدی روز کارگر داشتیم و چون فرمانداری یا به دلایل انتخابات یا تراکم کاری نتوانست در موعد مقرر جواب دهد بنده به عنوان رئیس شورا آن را ابلاغ کردم.

 

افزایش 300 نیرو به مجموعه خدمات شهری خرم‌آباد

‌یحیی عیدی‌بیرانوند شهردار خرم‌آباد ‌نیز گفت: شهرداری خرم‌آباد برای نظافت شهر از طریق بخش خصوصی حدود 300 نفر را به مجموعه خدمات شهری اضافه کرده ‌چون‌ باید به نظافت شهر اهمیت بدهیم.

 

وی اظهارداشت:  این 300 نیرو از طریق بخش خصوصی اضافه شده‌اند و پیمانکاران نیز متعهد‌ند دو ماه حقوق بدهند البته این نیز بستگی به منابع درآمدی شهرداری دارد، هرچه قدر منابع درآمدی شهرداری  بیشتر باشد پرداخت حقوق و مزایا نیز زودتر انجام می‌شود.

 

کاهش 60 درصدی صدور پروانه در خرم‌آباد

شهردار خرم‌آباد افزود: سال گذشته 60 درصد کاهش صدور پروانه داشتیم اما با این حال با پیمانکاران توافق کردیم که به جای مطالبات، یک سری املاک به آنها بدهیم، پیمانکاران نیز چون در قبال کارگر متعهدند باید پول کارگر را بدهند.

 

وی عنوان کرد: خوشبختانه در قرار‌داد امسال یک بند اضافه شده ‌تا از این پس شهرداری پولی را که پرداخت می‌کند با امضا مدیر منطقه و پیمانکار در حساب مشتری منظور شود ‌و با توجه به منابع درآمدی شهرداری که با برنامه‌ریزی در حال انجام است می‌تواند جوابگوی حقوق کارگران باشد.

 

عیدی‌بیرانوند بیان کرد: ‌باید کمک کنیم تا مردم عوارض خود را پرداخت کنند، حقیقتا مشارکت 5 درصدی مردم‌ برای مجموعه شهرداری رضایت‌بخش نیست.

 

وی تصریح کرد: 175 هزار ملک  در شهر خرم‌آباد وجود دارد اما میانگین  پرداخت عوارض سالانه 7 هزار و 500 متر است و ‌از مردم انتظار داریم عوارضات خود را پرداخت کنند.

 

شهردار خرم آباد اظهارداشت: مصوبه تخفیف عوارضی که از شورا دریافت کرده‌ایم به خاطر این است  که به مردم در راستای پرداخت عوارض و وصول مطالبات کمک کنیم.

 

هزینه 26 میلیارد تومانی شهرداری برای احداث پارک شاپوری

وی افزود:  شهرداری کارهای بزرگی انجام داده ‌که ماندگار می‌شوند، یکی از این کارهای بزرگ پارک شاپوری است که برای اجرای آن شهرداری 26 میلیارد تومان هزینه کرده است.

 

عیدی‌بیرانوند عنوان کرد: پروژه برج‌های دو قلوی خرم‌آباد یکی از افتخارات شورای دور چهارم است که معادل دو سال کل پروانه شهر خرم‌آباد سرمایه‌گذاری انجام شده ‌به طوری که این مشارکت 300 میلیارد تومانی نمونه زیادی در سایر  استان‌ها ندارد.

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: تسنیم

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تودیع و معارفه‌ 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر