ازناخبر
آسوبان
یادداشت و تفسیر
عید فطر پاداش عبودیت و بندگی خالصانه است یادداشت/
عید فطر پاداش عبودیت و بندگی خالصانه است
تمسک به قرآن و اهل بیت در شب‌های قدر راه مقابله با دشمنان است یادداشت/ رحیم رضاخانی
تمسک به قرآن و اهل بیت در شب‌های قدر راه مقابله با دشمنان است
واکاوی سند 2030 در پروژه نفوذ دشمن یادداشت/ رضا آذری
واکاوی سند 2030 در پروژه نفوذ دشمن
آرشیو
ویژه‌ها
 فوت ۲ نفر در تونل برفی ازنا
فوت ۲ نفر در تونل برفی ازنا
بازخوانی دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی پیرامون نقش آرای مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
بازخوانی دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی پیرامون نقش آرای مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
بازخوانی شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره تایید برجام
بازخوانی شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره تایید برجام
41 نفر از عناصر گروهک وهابی داعش دستگیر شدند وزارت اطلاعات خبر داد
41 نفر از عناصر گروهک وهابی داعش دستگیر شدند
آرشیو
حوادث
مرد بوکانی قربانی عکس سلفی شد
مرد بوکانی قربانی عکس سلفی شد
آرشیو
گزارش
کالبد شکافی انتخابات شورای شهر الشتر/ آیا نتیجه انتخابات شورای شهر الشتر تأیید خواهد شد؟ لرسو گزارش می‌دهد
کالبد شکافی انتخابات شورای شهر الشتر/ آیا نتیجه انتخابات شورای شهر الشتر تأیید خواهد شد؟
درخشش دانش‌آموزان الشتری در هشتمین المپیاد فناوری نانو/ الشتر پیشتاز ترویج نانوتکنولوژی در لرستان لرسو گزارش می‌دهد
درخشش دانش‌آموزان الشتری در هشتمین المپیاد فناوری نانو/ الشتر پیشتاز ترویج نانوتکنولوژی در لرستان
بیکاری گریبانگیر بهشت لرستان/ بلاتکلیفی ده‌ساله شهرک صنعتی سلسله با وجود تکمیل زیرساخت‌ها لرسو گزارش می‌دهد
بیکاری گریبانگیر بهشت لرستان/ بلاتکلیفی ده‌ساله شهرک صنعتی سلسله با وجود تکمیل زیرساخت‌ها
انتقاد شدید مردم خرم آباد از عملکرد دولت یازدهم
انتقاد شدید مردم خرم آباد از عملکرد دولت یازدهم
آرشیو
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با لرسو:

تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: افسران جنگ نرم بایستی با آگاهی از قواعد و اصول جنگ نرم و با اتخاذ یک تصمیم دقیق، راه‌های نفوذ دشمن را ببندند و از استقلال کشور، هویت فرهنگی و ارزشها دفاع کنند.

کد خبر: ۲۱۵۰۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹

دکتر بهروز دریکونددکتر «بهروز دریکوند» در گفتگو با خبرنگار لرسو با اشاره به اهمیت آتش‌به‌اختیار در پیشرفت فرهنگی کشور، اظهار داشت: به لحاظ نظامی و در جنگ سخت، معنی وقتی بکار برده می‌شود که فرمانده دچار بی‌کفایتی شده و در این هنگام، سربازان بدون دستور گرفتن و بنا به صلاح‌دید خود می‌توانند شلیک کنند.

وی افزود: تأکیدات رهبر معظم انقلاب در موضوع آتش به اختیار روی مسائل فرهنگی کشور است لذا جوانان مؤمن و انقلابی باید با کار فرهنگی خودجوش و بر پایه قانون، منویات معظم‌له را پیگیری و محقق سازند.

دریکوند آتش به اختیار را مانع نفوذ فرهنگی در کشور دانست و ادامه داد: آتش‌به‌اختیار کارکردهای مهمی در جنگ نرم و در مقابله‌سازی با تهدیداتی دشمنان، فریب‌خوردگان و سست عناصر داخلی  که علیه جبهه نرم کشور دارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: آتش‌به‌اختیار یعنی فرد انقلابی و دلسوز به اسلام و کشور در شرایط تهاجم تمام عیار، هر مدافعی  که در جبهه خودی است به تناسب مقدورات و توانمندی‌های شخصی خود، دربرابر دشمن  تهدیدکننده جنگ‌ نرم باید مقاومت کند و برای دفاع منتظر دستورات و ابلاغ از سوی فرمانده قرارگاه فرماندهی نماند.

وی با بیان اینکه پایه‌های فرهنگی و اعتقادی کشور باید تقویت شوند، ادامه داد: با این تعریف، فرمایشات رهبر انقلاب ناظر بر اختلال در جبهه نرم متصل به سیستم‌های وابسته به دولت هستیم و بعضاً باید گفت از کارافتادگی قرارگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم و مقاومت فرهنگی است و ناظر این امر عدم تشخیص اولویت‌های کشور بخصوص در بحث فرهنگی است.

دریکوند با اشاره به ازکارافتادگی در عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز صدا و سیما، ابراز داشت: نیروهای مؤمن به انقلاب به ویژه دانشجویان به عنوان افسران جوان در مقابله‌ی با تهدیدات جنگ نرم در شرایط آتش به اختیار از یک سو وظیفه دارند با همه مقدورات و توانمندی‌های خود به مقابله با جنگ نرم بشتابند و از سوی دیگر مطالبه جدی برای کارآمدسازی قرارگاه‌های فرهنگی کشور را در دستور کار قرار دهند.

وی تلاش فرهنگی برای لغو سند 2030 یونسکو را یکی از اولویت‌ها و مصادیق آتش‌به‌اختیار توصیف و خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود ذکر کرده اند که «… از آزادی‌های مخرب باید جلوگیری شود. و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامی و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است به طور قاطع اگر جلوگیری نشود، همه مسئول می‌باشند و مردم و جوانان حزب‌اللهی، اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند به دستگاه‌های مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند.»

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه اندیشه سیاسی-الهی امام(ره) هیچ‌گاه رنگ کهنگی نمی‌گیرد، تأکید کرد: از آنجا که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران سیره اسلام ناب و دستورات قرآن را در جامعه پیاده‌سازی کردند، این اندیشه متکی به دین بوده و هرگز رنگ کهنگی به رخسار نمی‌گیرد بلکه هر روز که می‌گذرد می‌بینیم که مصادیق سخنان و اندیشه آن بزرگ‌مرد الهی، بیش از پیش کارکرد دارد و راه را به رهروان راستینش می‌شناساند.

وی استفاده از اصطلاح آتش به اختیار را نشانه ناکارآمدی قرارگاه‌های فرهنگی دانست و ادامه داد: سیره رهبر معظم انقلاب، همان سیره و روش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران است و نشر گفتمان آتش‌به‌اختیار نیز برگرفته از اندیشه پاک و الهی امام خمینی(ره) است.

دریکوند با بیان اینکه آتش به اختیار فرهنگی به معنای تقویت پایه‌های فکری است، خاطرنشان ساخت: آتش به اختیار مد نظر امام خمینی(ره) در موضوعات تهدیدات نرم، خطاب به جوانان است و این یعنی بدانیم که امام خمینی(ره) متعلق به امروز و تهدیدات امروز هم می‌باشد.

وی در پایان تصریح کرد: افسران جنگ نرم بایستی با آگاهی از قواعد و اصول جنگ نرم و با اتخاذ یک تصمیم کاملاً دقیق، راه‌های نفوذ دشمن را ببندند و از استقلال کشور، هویت فرهنگی و ارزش‌ها دفاع کنند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر