امروز: پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید یادداشت
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید
آرشیو
ویژه‌ها
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
آرشیو
حوادث
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود رئیس مرکز اورژانس لرستان خبر داد
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود
آرشیو
گزارش
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با لرسو:

تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: افسران جنگ نرم بایستی با آگاهی از قواعد و اصول جنگ نرم و با اتخاذ یک تصمیم دقیق، راه‌های نفوذ دشمن را ببندند و از استقلال کشور، هویت فرهنگی و ارزشها دفاع کنند.

کد خبر: ۲۱۵۰۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹

دکتر بهروز دریکونددکتر «بهروز دریکوند» در گفتگو با خبرنگار لرسو با اشاره به اهمیت آتش‌به‌اختیار در پیشرفت فرهنگی کشور، اظهار داشت: به لحاظ نظامی و در جنگ سخت، معنی وقتی بکار برده می‌شود که فرمانده دچار بی‌کفایتی شده و در این هنگام، سربازان بدون دستور گرفتن و بنا به صلاح‌دید خود می‌توانند شلیک کنند.

وی افزود: تأکیدات رهبر معظم انقلاب در موضوع آتش به اختیار روی مسائل فرهنگی کشور است لذا جوانان مؤمن و انقلابی باید با کار فرهنگی خودجوش و بر پایه قانون، منویات معظم‌له را پیگیری و محقق سازند.

دریکوند آتش به اختیار را مانع نفوذ فرهنگی در کشور دانست و ادامه داد: آتش‌به‌اختیار کارکردهای مهمی در جنگ نرم و در مقابله‌سازی با تهدیداتی دشمنان، فریب‌خوردگان و سست عناصر داخلی  که علیه جبهه نرم کشور دارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: آتش‌به‌اختیار یعنی فرد انقلابی و دلسوز به اسلام و کشور در شرایط تهاجم تمام عیار، هر مدافعی  که در جبهه خودی است به تناسب مقدورات و توانمندی‌های شخصی خود، دربرابر دشمن  تهدیدکننده جنگ‌ نرم باید مقاومت کند و برای دفاع منتظر دستورات و ابلاغ از سوی فرمانده قرارگاه فرماندهی نماند.

وی با بیان اینکه پایه‌های فرهنگی و اعتقادی کشور باید تقویت شوند، ادامه داد: با این تعریف، فرمایشات رهبر انقلاب ناظر بر اختلال در جبهه نرم متصل به سیستم‌های وابسته به دولت هستیم و بعضاً باید گفت از کارافتادگی قرارگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم و مقاومت فرهنگی است و ناظر این امر عدم تشخیص اولویت‌های کشور بخصوص در بحث فرهنگی است.

دریکوند با اشاره به ازکارافتادگی در عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز صدا و سیما، ابراز داشت: نیروهای مؤمن به انقلاب به ویژه دانشجویان به عنوان افسران جوان در مقابله‌ی با تهدیدات جنگ نرم در شرایط آتش به اختیار از یک سو وظیفه دارند با همه مقدورات و توانمندی‌های خود به مقابله با جنگ نرم بشتابند و از سوی دیگر مطالبه جدی برای کارآمدسازی قرارگاه‌های فرهنگی کشور را در دستور کار قرار دهند.

وی تلاش فرهنگی برای لغو سند 2030 یونسکو را یکی از اولویت‌ها و مصادیق آتش‌به‌اختیار توصیف و خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود ذکر کرده اند که «… از آزادی‌های مخرب باید جلوگیری شود. و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامی و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است به طور قاطع اگر جلوگیری نشود، همه مسئول می‌باشند و مردم و جوانان حزب‌اللهی، اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند به دستگاه‌های مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند.»

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه اندیشه سیاسی-الهی امام(ره) هیچ‌گاه رنگ کهنگی نمی‌گیرد، تأکید کرد: از آنجا که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران سیره اسلام ناب و دستورات قرآن را در جامعه پیاده‌سازی کردند، این اندیشه متکی به دین بوده و هرگز رنگ کهنگی به رخسار نمی‌گیرد بلکه هر روز که می‌گذرد می‌بینیم که مصادیق سخنان و اندیشه آن بزرگ‌مرد الهی، بیش از پیش کارکرد دارد و راه را به رهروان راستینش می‌شناساند.

وی استفاده از اصطلاح آتش به اختیار را نشانه ناکارآمدی قرارگاه‌های فرهنگی دانست و ادامه داد: سیره رهبر معظم انقلاب، همان سیره و روش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران است و نشر گفتمان آتش‌به‌اختیار نیز برگرفته از اندیشه پاک و الهی امام خمینی(ره) است.

دریکوند با بیان اینکه آتش به اختیار فرهنگی به معنای تقویت پایه‌های فکری است، خاطرنشان ساخت: آتش به اختیار مد نظر امام خمینی(ره) در موضوعات تهدیدات نرم، خطاب به جوانان است و این یعنی بدانیم که امام خمینی(ره) متعلق به امروز و تهدیدات امروز هم می‌باشد.

وی در پایان تصریح کرد: افسران جنگ نرم بایستی با آگاهی از قواعد و اصول جنگ نرم و با اتخاذ یک تصمیم کاملاً دقیق، راه‌های نفوذ دشمن را ببندند و از استقلال کشور، هویت فرهنگی و ارزش‌ها دفاع کنند.

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: