یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید یادداشت
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید
آرشیو
ویژه‌ها
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند خسارت سرمازدگی به 30 درصد باغات لرستان
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
انجام یک‎هزار و 826 ماموریت توسط اورژانس لرستان
آرشیو
حوادث
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
یک باب مغاز در خرم‌آباد در آتش سوخت+تصاویر
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود رئیس مرکز اورژانس لرستان خبر داد
سقوط مرد الیگودرزی از آبشار دره اسپر دورود
آرشیو
گزارش

تایید یا رد نهایی صحت انتخابات پلدختر برعکس ابطال انتخابات شهرستان ساری به معمای قانونی تبدیل شده که تاکنون هیچ ماده واحده یا مسئول لرستانی نتوانسته آن را پاسخ دهد.

کد خبر: ۲۱۵۱۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵

به گزارش لرسو؛ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر وروستا 29اردیبهشت 96با حضور گسترده مردم در شهرها وروستاهای مختلف با میزان مشارکت65درصدی برگزار شد وبه نوعی برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی در این روز به دلیل حماسه آفرینی ملت ورق خورد.

 

این انتخابات بر عکس سایر انتخابات همراه با تخلفات آشکار دولتمردان و با استفاده از بوق های رسانه ای و سوء استفاده از فرصت مدیریتی برای طرفداری از حجت الاسلام روحانی به عنوان رئیس جمهور فعلی برگزار شد.

 

اما در این میان برنامه اصلاح طلبان هم برای پیروزی روحانی با رایزنی و حتی بستن پارچه بنفش به دست نمایندگان کاندیدا در شعب اخذ رای وارد میدان شدند.

 

سناریوی پیروزی کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر در کنار موفقیت رئیس جمهور برنامه ای بود که به صورت همزمان و با برنامه ریزی  از قبل توسط ستادهای انتخاباتی مشخص شده بود.

 

حالا در این میان ،مدیریت نمایندگان فرمانداری ها در شعب اخذ رای و هنرنمایی استانداران،فرمانداران وبخشداران در امر برگزاری انتخابات به شکلی که کوچکترین حاشیه ای رخ ندهد در دستور کار قرار گرفت.

 

قانون در خصوص تخلفات انتخاباتی ومصادیق آن به روشنی مسائل را مشخص کرده است به طوری که مسئولان برگزاری انتخابات استان مازندران در اقدامی شجاعانه نسبت به ابطال انتخابات ساری اقدام کرده اند و نیاز است که مسئولان برگزاری انتخابات لرستان در خصوص تخلفات انتخاباتی این شجاعت را داشته باشند اگر تخلفی صورت گرفته بر اساس قانون با متخلفین برخورد شود.

 

سیستم تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و فشارهای برخی از مسئولین ارشد باعث شد تا اولین گاف انتخاباتی در این خصوص آشکار شود.

 

کاندیداهایی که در شهرها رد صلاحیت شدند و با رایزنی چهره های اصلاح طلب به میدان برگشتند و شق دیگر این داستان پر غصه شامل بازگشت کاندیداهای وابسته به اصلاح طلبان بود که فقط با مراجعه به تهران با قول شفاهی توانستند به عرصه تبلیغات انتخابات برگردند.

 

حالا جای سوال اینجاست اگر کاندیدایی بتواند با قول شفاهی به عرصه تبلیغات برگردد پس چرا قانون به صراحت اعلام کرده که کاندیداها باید در موعد مقرر برای گرفتن تاییدیه صلاحیت خود به فرمانداری ها وبخشداری ها مراجعه کنند؟

 

فرمانداری براساس چه تبصره قانونی اقدام به این کار کرده اند که کاندیدایی اگر نامه مکتوب تایید صلاحیت نداشته باشد چگونه می تواند کد بگیرد و در تبلیغات قانونی شرکت کند؟

 

چرا دستگاه های متولی نظارتی بر انتخابات در خصوص تایید نهایی انتخابات شورای شهر پلدختر روزه سکوت در پیش گرفته اند؟این حق مردم هست که بدانند در اعتمادی که به مجریان وناظران انتخاباتی داشته اند بحث صیانت از آرا چه شد؟

 

در شق دیگر داستان حاشیه دار انتخابات پلدختر ،اعتراض برخی کاندیداها به شمارش آرا هست و در این خصوص هم اگر تخلفی صورت گرفته چه افرادی در آن دست داشته اند و نیاز که مردم پس از برخورد قانونی با متخلفین آنها را بشناسند.

 

یک بام و دوهوای دولت در اعلام نتایج نهایی انتخابات برخی شهرها باعث ضربه زدن به اعتماد مردم می شود که نیازمند تدبیر و تسریع در اعلام نتیجه نهایی تایید یا رد صحت انتخابات می باشد.

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: بیان روز

مطالب مرتبط:
برچسب ها: انتخابات پلدختر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: