ازناخبر
آسوبان
یادداشت و تفسیر
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان نیازمند توجه ویژه استاندار/دومین استان آسیب دیده از جنگ را دریابید یادداشت/سعید سرشار
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان نیازمند توجه ویژه استاندار/دومین استان آسیب دیده از جنگ را دریابید
شانه خالی کردن ترامپ از وعده‌های انتخاباتی / آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست علی حیدرامیری/ کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی
شانه خالی کردن ترامپ از وعده‌های انتخاباتی / آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست
آرشیو
ویژه‌ها
موقوفاتی در دست موقوفه خواران/ تشکیل 75 پرونده موقوفه خواری بروجرد در مراجع قضایی
گزارش؛
موقوفاتی در دست موقوفه خواران/ تشکیل 75 پرونده موقوفه خواری بروجرد در مراجع قضایی
نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد رئیس خانه احزاب ایران:
نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد
آرشیو
حوادث
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت صبح امروز؛
تصادفات رانندگی در جاده های بروجرد یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد
مسمومیت 63 لرستانی در هفت ماهه گذشته امسال/ مسمومیت با قرص برنج، بیشترین عامل مسمومیت
۵ تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی لرستان به کرمانشاه اعزام شد
۵ تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی لرستان به کرمانشاه اعزام شد
نزاع و درگیری مسلحانه در دلفان حوادث/فرماندار دلفان خبر داد؛
نزاع و درگیری مسلحانه در دلفان
آرشیو
گزارش
تبلیغات بی‌شمار کالاهای خارجی تلاش برای افزایش بیکاری! گزارش/
تبلیغات بی‌شمار کالاهای خارجی تلاش برای افزایش بیکاری!
آرشیو

تایید یا رد نهایی صحت انتخابات پلدختر برعکس ابطال انتخابات شهرستان ساری به معمای قانونی تبدیل شده که تاکنون هیچ ماده واحده یا مسئول لرستانی نتوانسته آن را پاسخ دهد.

کد خبر: ۲۱۵۱۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵

به گزارش لرسو؛ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر وروستا 29اردیبهشت 96با حضور گسترده مردم در شهرها وروستاهای مختلف با میزان مشارکت65درصدی برگزار شد وبه نوعی برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی در این روز به دلیل حماسه آفرینی ملت ورق خورد.

 

این انتخابات بر عکس سایر انتخابات همراه با تخلفات آشکار دولتمردان و با استفاده از بوق های رسانه ای و سوء استفاده از فرصت مدیریتی برای طرفداری از حجت الاسلام روحانی به عنوان رئیس جمهور فعلی برگزار شد.

 

اما در این میان برنامه اصلاح طلبان هم برای پیروزی روحانی با رایزنی و حتی بستن پارچه بنفش به دست نمایندگان کاندیدا در شعب اخذ رای وارد میدان شدند.

 

سناریوی پیروزی کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر در کنار موفقیت رئیس جمهور برنامه ای بود که به صورت همزمان و با برنامه ریزی  از قبل توسط ستادهای انتخاباتی مشخص شده بود.

 

حالا در این میان ،مدیریت نمایندگان فرمانداری ها در شعب اخذ رای و هنرنمایی استانداران،فرمانداران وبخشداران در امر برگزاری انتخابات به شکلی که کوچکترین حاشیه ای رخ ندهد در دستور کار قرار گرفت.

 

قانون در خصوص تخلفات انتخاباتی ومصادیق آن به روشنی مسائل را مشخص کرده است به طوری که مسئولان برگزاری انتخابات استان مازندران در اقدامی شجاعانه نسبت به ابطال انتخابات ساری اقدام کرده اند و نیاز است که مسئولان برگزاری انتخابات لرستان در خصوص تخلفات انتخاباتی این شجاعت را داشته باشند اگر تخلفی صورت گرفته بر اساس قانون با متخلفین برخورد شود.

 

سیستم تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و فشارهای برخی از مسئولین ارشد باعث شد تا اولین گاف انتخاباتی در این خصوص آشکار شود.

 

کاندیداهایی که در شهرها رد صلاحیت شدند و با رایزنی چهره های اصلاح طلب به میدان برگشتند و شق دیگر این داستان پر غصه شامل بازگشت کاندیداهای وابسته به اصلاح طلبان بود که فقط با مراجعه به تهران با قول شفاهی توانستند به عرصه تبلیغات انتخابات برگردند.

 

حالا جای سوال اینجاست اگر کاندیدایی بتواند با قول شفاهی به عرصه تبلیغات برگردد پس چرا قانون به صراحت اعلام کرده که کاندیداها باید در موعد مقرر برای گرفتن تاییدیه صلاحیت خود به فرمانداری ها وبخشداری ها مراجعه کنند؟

 

فرمانداری براساس چه تبصره قانونی اقدام به این کار کرده اند که کاندیدایی اگر نامه مکتوب تایید صلاحیت نداشته باشد چگونه می تواند کد بگیرد و در تبلیغات قانونی شرکت کند؟

 

چرا دستگاه های متولی نظارتی بر انتخابات در خصوص تایید نهایی انتخابات شورای شهر پلدختر روزه سکوت در پیش گرفته اند؟این حق مردم هست که بدانند در اعتمادی که به مجریان وناظران انتخاباتی داشته اند بحث صیانت از آرا چه شد؟

 

در شق دیگر داستان حاشیه دار انتخابات پلدختر ،اعتراض برخی کاندیداها به شمارش آرا هست و در این خصوص هم اگر تخلفی صورت گرفته چه افرادی در آن دست داشته اند و نیاز که مردم پس از برخورد قانونی با متخلفین آنها را بشناسند.

 

یک بام و دوهوای دولت در اعلام نتایج نهایی انتخابات برخی شهرها باعث ضربه زدن به اعتماد مردم می شود که نیازمند تدبیر و تسریع در اعلام نتیجه نهایی تایید یا رد صحت انتخابات می باشد.

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: بیان روز

مطالب مرتبط:
برچسب ها: انتخابات پلدختر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار الشتر
اخبار لرستان
بیان روز
فلیم و کلیپ
لرستان خبر