یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
قهرمان پارالمپیک دوومیدانی کار لرستانی:

رقابت‌های پارالمپیک را باید به نظاره نشست و لذتش را برد، چرا که این مسابقات پر است از آدم‌هایی که ناشدنی‌هایی را که روزگار جلوی پایشان گذاشته، پشت سر نهاده و با تمام تفاوت‌ آمده‌اند تا توانایی‌هایشان را به رخ بکشند.

کد خبر: ۲۱۵۴۲
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹

به گزارش لرسو؛ رقابت‌های پارالمپیک را باید به نظاره نشست و لذتش را برد، چرا که این مسابقات پر است از آدم‌هایی که ناشدنی‌هایی را که روزگار جلوی پایشان گذاشته، پشت سر نهاده و با تمام تفاوت‌ آمده‌اند تا توانایی‌هایشان را به رخ بکشند.

المپیک و پارالمپیک برایشان فرقی نداشته و همیشه با ادعای ما می‌توانیم، داشته‌های خود را در گوش دنیا فریاد می‌زنند.

این قهرمانان به خاطر ویژگی‌های خاص خود، مشکلات بزرگی را پشت سر گذاشته، مشکلاتی که بایستی قبل از حضور در رقابت‌ها، آن‌ها را به زانو در می‌آوردند.

در زیر با قهرمانی به گفت‌وگو می‌نشینیم که با وجود مشکلات، اما به ندای قهرمان درون خود گوش سپرده و به افتخارآفرینی برای استان و میهنش پرداخته و امید دارد این مسیر با حمایت مسئولین بیش از پیش هموار گردد.

سجاد محمدیان دوومیدانی‌کار34 ساله از دیار آبشارها و از شهرستان خرم‌آباد است. وی با وجود معلولیت، اما در زندگی شخصی خود محدودیت‌ها را نادیده گرفته و اکنون رشد ثمره‌های ازدواج‌اش را به همراه بانوی صبورش به نظاره نشسته است.

چطور شد که به رشته دوومیدانی علاقه‌مند شدید؟

قبل از اینکه ورزش حرفه‌ای را شروع کنم شغلم تاسیسات بود، مسابقات مختلف ورزشی را پیگیر بودم تا اینکه یک روز برنامه مستندی از قهرمانان هم‌استانی در رشته دوومیدانی دیدم و علاقه زیادی به این ورزش پیدا کردم، اما چون هیچ پایگاه استعداد یابی در استان وجود نداشت، نمی‌دانستم از کجا و چگونه شروع کنم.

روزی که برای انجام کار لوله‌کشی برای آقای عالی‌پور، قهرمان تیراندازی رفتم ایشان با شنیدن علاقه‌مندی من و مشاهده فیزیک بدنی، مرا به دکتر بهرامی معرفی کردند.

آقای بهرامی، آقای خاص دوومیدانی ایران در استان، کسی که تا قبل از من شاگردان زیادی را به پارالمپیک برده بود و کارنامه خوبی در امر مربیگری معلولان جهان داشت، من را به ورزش علاقمند وامیدوار کرد.

دقیقا آن زمان 9 ماه تا بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی فرصت داشتیم و در این مدت کم تقریبا کار غیر ممکنی بود که عضو تیم ملی شوم اما با تلاش‌های زیاد، به این امر مهم دست یافتم.

نقش خانواده در راستای حمایت از شما چگونه بود؟

خانواده‌ام در تمام مراحل زندگی با تحمل سختی‌های فراوان، همواره مشوق و حامی من بودند، ناراحتم از اینکه پدرم قهرمان شدن من را ندید و سال‌ها قبل به رحمت ایزدی پیوستند.

با شروع ورزش حرفه‌ای اما، این همسرم بود که با صبر و بردباری به من روحیه می‌دادند و در تمامی روزهای سخت و دشوار همراه و حمایت‌گر من بودند.

امیدوارم بتوانم جبران زحمات خانواده‌ام را با برافراشته‌شدن پرچم مقدس ایران در میادین بین المللی بدهم.

تا کنون چه مقام‌هایی را در این رشته به دست آورده‌اید؟

بیش از 10 بار در مسابقات تیمی و انفرادی کشوری شرکت و مدال طلای این مسابقات را کسب کردم، طلای مسابقات بین‌المللی و طلا مسابقات آسیایی اینچئون کره‌جنوبی را در کارنامه ورزشی خودم دارم، همچنین مدال نقره مسابقات جهانی قطر، مدال نقره مسابقات پارالمپیک ریو و مدال نقره مسابقات جهانی لندن را کسب کردم.

مشکلات ورزش دوومیدانی در لرستان چیست و حمایت مسئولین از شما چطور بوده است؟

متاسفانه از سه ماه پیش زمین چمنی که در آن فعالیت می‌کردیم بنا به دلایل نامعلوم شخم زده شده و این روزها شاهد طوفان‌های شن در ورزشگاه تختی، جایی که محل تمرین بیش از 20 ورزشکار معلول است، هستیم.

گلایه‌ای که از مسئولان ورزش استان داریم این بوده که ورزشکارانی که از استان‌های همجوار یعنی کرمانشاه و اهواز برای تمرین زیر نظر آقای بهرامی به استان ما آمدند، از طرف مسئولین استان خود به شهرهایشان دعوت شدند تا در روز پاراالمپیک مورد تجلیل قرار گیرند، اما دریغ از یک پیامک تبریک خشک و خالی از طرف مسوولین لرستانی.

متاسفانه یکی از ضعیف‌ترین هیات‌های استان، هیات دوومیدانی است، حتی من که یک ورزشکار پارالمپیکی هستم نمی‌دانم که دفتر هیات کجاست و رئیس هیات هستند به ندرت به ما سر می‌زنند.

مگر استان ما چند ورزشکار المپیکی وپارالمپیکی دارد؟ با اینکه 4 ماه از بازگشت ما از مسابقات جهانی لندن گذشته، اما هنوز مورد تجلیل قرار نگرفتیم.

انتظارتان از مسوولین استان چیست؟

امیدوارم که مسئولان حداقل از این به بعد امکاناتی در اختیار ما قرار دهند چرا که مسابقات خیلی مهمی در پیش‌رو داریم، مهمترین آنها بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی است و اگر شرایط همین‌گونه ادامه یابد، مطمئنا ما نیز نتیجه لازم رو نمی‌توانیم به دست بیاوریم و شرمنده خانواده و همشهری‌ها و تمام ملت ایران خواهیم شد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: