امروز: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع):

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) از برپایی قرارگاه سپاه لرستان برای خدمت رسانی به 7روستای زلزله زده از توابع دهستان جگیران استان کرمانشاه خبر داد.

کد خبر: ۲۱۵۴۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲

سرهنگ علی بیرانوند، مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در گفت وگو با خبرنگار  سفیر افلاک اظهار داشت: به هرکدام از سپاه های استانی ماموریت خدمت رسانی به چند روستا محول شده است که سپاه لرستان خدمت رسانی به هفت روستای دهستان جگیران را برعهده دارد.

 

وی افزود:  قرارگاه سپاه لرستان در2بخش کمیته ساخت و ساز و کمیته خدمت رسانی در دهستان جگیران استان کرمانشاه برپا می شود.

 

بیرانوند با بیان این که کمیته ساخت و ساز کار بررسی و شناسایی ساختمان های آسیب دیده را انجام می دهد،اظهار داشت:در صورت تخصیص اعتبار توسط بنیاد مسکن کار ساخت و تامین سرپناه دائم  هم طی دوماه آغاز می شود.

 

 مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) تصریح کرد: کمیته خدمات رسانی هم کار تأمین نیازمندی های این هفت روستا از قبیل تأمین غذا،اسکان موقت و... را برعهده دارد.

 

به گفته وی تیم بهداشت و درمان هم اکنون در مناطق زلزله زده مستقر است و 10تیم نیز با برپایی قرارگاه در کرمانشاه برای خدمت رسانی اعزام می شوند.

 

وی با اشاره به ارسال هشت کامیون محموله کمک های مردمی طی روزهای گذشته گفت: کار خدمات رسانی و ارسال کمک های مردمی هر روز در حال انجام است و امروز هم کمک های مردمی شهرستان رومشکان شامل هزارتخته پتو، هزار مترمکعب موکت،هفت هزارو500قوطی کنسرو،چهار هزار و 500آب معدنی، 65 کیسه برنج و210 کارتن خرما ارسال شده است.

 

بیرانوند ادامه داد: 200 کیلو روغن، 150کارتن قند،400 دست لباس،25قوطی روغن نباتی، 1350کارتن بسکوییت خشک ، 300بسته ماکارونی و30 رشته آشتی 30بسته از دیگر اقلام محموله های ارسال شده بوده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) گفت: 155دستگاه چراغ نفتی آترا ، 500تخته پتو،130تخته لحاف و تشک،55تخته فرش، گلیم و زیلو، 10کیلوگرم چای، 50بسته شامپو ولوازم بهداشتی، 50کارتن تاید رختشویی، سه تخته چادرمسافرتی،30 بسته پوشاک بچه و لوازم بهداشتی بانوان و 150عدد بالش نیز ارسال شده است.

 

به گفته وی 10کارتن سویا و ماکرونی،80کارتن قند،100 بسته آب معدنی،200 جفت کفش و 10کیلو عدس از دیگر اقلام کمک های مردمی برای زلزله زدگان بوده است.

 

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: