یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید یادداشت
اگر ما نباشیم دو هفته هم دوام نمی‌آورید
آرشیو
ویژه‌ها
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند خسارت سرمازدگی به 30 درصد باغات لرستان
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
آرشیو
حوادث
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
سقوط تریلرکشنده به دره در پلدختر
آرشیو
گزارش
در هم اندیشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مجتمع کشت و صنعت مطرح شد؛

نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت لرستان برگزار شد.

کد خبر: ۲۱۵۹۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴

به گزارش لرسو؛ نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت لرستان به منظور همکاری و تعاملات دو جانبه این دو مجموعه برگزار شد.

کشت و صنعت لرستان ظرفیت جهانی دارد

در این جلسه ی هم اندیشی دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، دکتر سرچشمه پور مدیر عامل مجتمع کشت، صنعت و گردشگری فجر لرستان و سایر حاضرین در مورد راه اندازی دهکده سلامت و مراکز فرعی بحث و تبادل نظر کردند.

محوریت بحث های مطرح شده در خصوص راه اندازی دهکده سلامت، مراکز تفریحی و گردشگری برای بیماران، لابراتوار داروهای گیاهی ومراکز بیماربستر بین راهی و خیریه بود.

همچنین در این نشست در خصوص استفاده از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی در زمینه مرکز تحقیقات دارویی، ظرفیت رای زنی و استفاده از سرمایه گزاران خارجی صحبت شد.

ضمن این که مقرر شد تفاهم نامه ای تنظیم و به امضای دو طرف برسد و همچنین دکتر نظری به عنوان رابط دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مجتمع کشت و صنعت لرستان برای برقراری هماهنگی های لازم و برگزاری جلسات آتی انتخاب شد.

گفتنی است خانم دکتر شادابفر رئیس گروه سرمایه گزاری خارجی لرستان به عنوان هماهنگ کننده ی اولیه دو مجموعه جهت برقراری تعاملات لازم نیز در این نشست حضور داشت.

کشت و صنعت لرستان ظرفیت جهانی دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جلسه هم اندیشی و تعامل با مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت لرستان گفت: خوشبختانه در این مجتمع ظرفیت ها و امکانات خوبی وجود دارد.

دکتر ساکی عنوان کرد: با پتانسیلی که در اینجا وجود دارد اگر یک تفکر خوب وجود داشته باشد می توان با هدایت و حمایت درست آن یک مرکز بین المللی ایجاد کرد.

دکتر کورش ساکی راه اندازی دهکده ی سلامت در این منطقه را ایده ای فوق العاده توصیف کرد و گفت: مجموعه ی کشت و صنعت لرستان فضای بسیار مناسبی برای پیاده کردن این برنامه دارد. وی ادامه داد: برای عملی شدن این برنامه باید پیش بینی ها و مطالعات لازم به خوبی صورت گیرد و پس از آن برنامه ریزی های مورد نیاز صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه هایی از این دست باید دو عامل فضا و تفکر مناسب وجود داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز گیاهان دارویی در مجتمع کشت و صنعت لرستان گفت: برای این کار یک مرکز کشت و صنعت تخصصی مورد نیاز است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: این مرکز آزمایشگاه خاص و نیروی متخصص می خواهد.

ساکی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان را پشتوانه ای مناسب برای راه اندازی این مرکز قلمداد کرد و گفت: سود و بهره ی این قبیل کارها در نهایت متوجه مردم استان لرستان خواد شد و برای این کار سازما های ذیربط باید امکانات خود را وارد کار کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین نحوه ی اتصال و تعامل دو مجموعه را مهم دانست و گفت: برای همکاری دو طرفه باید ابتدا تفاهم نامه ای تنظیم شود که در آن نوع و نحوه ی تعامل دو مجموعه با همدیگر مشخص شود.

وی در مورد راه اندازی مرکز درمانی بین راهی خاطر نشان کرد: ما آمادگی این را داریم که تا حد امکان بتوانیم برای راه اندازی این مرکز همکاری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همچنین ابراز داشت: برای انجام این گونه برنامه ها استفاده از تجربیات و دانش متخصصین اجتناب ناپذیر است و بدون این مهم موفقیت به دست نخواهد آمد.
کاظمی ذهابی/وبدا
انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: