یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
در هم اندیشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مجتمع کشت و صنعت مطرح شد؛

نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت لرستان برگزار شد.

کد خبر: ۲۱۵۹۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴

به گزارش لرسو؛ نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت لرستان به منظور همکاری و تعاملات دو جانبه این دو مجموعه برگزار شد.

کشت و صنعت لرستان ظرفیت جهانی دارد

در این جلسه ی هم اندیشی دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، دکتر سرچشمه پور مدیر عامل مجتمع کشت، صنعت و گردشگری فجر لرستان و سایر حاضرین در مورد راه اندازی دهکده سلامت و مراکز فرعی بحث و تبادل نظر کردند.

محوریت بحث های مطرح شده در خصوص راه اندازی دهکده سلامت، مراکز تفریحی و گردشگری برای بیماران، لابراتوار داروهای گیاهی ومراکز بیماربستر بین راهی و خیریه بود.

همچنین در این نشست در خصوص استفاده از ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی در زمینه مرکز تحقیقات دارویی، ظرفیت رای زنی و استفاده از سرمایه گزاران خارجی صحبت شد.

ضمن این که مقرر شد تفاهم نامه ای تنظیم و به امضای دو طرف برسد و همچنین دکتر نظری به عنوان رابط دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مجتمع کشت و صنعت لرستان برای برقراری هماهنگی های لازم و برگزاری جلسات آتی انتخاب شد.

گفتنی است خانم دکتر شادابفر رئیس گروه سرمایه گزاری خارجی لرستان به عنوان هماهنگ کننده ی اولیه دو مجموعه جهت برقراری تعاملات لازم نیز در این نشست حضور داشت.

کشت و صنعت لرستان ظرفیت جهانی دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جلسه هم اندیشی و تعامل با مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت لرستان گفت: خوشبختانه در این مجتمع ظرفیت ها و امکانات خوبی وجود دارد.

دکتر ساکی عنوان کرد: با پتانسیلی که در اینجا وجود دارد اگر یک تفکر خوب وجود داشته باشد می توان با هدایت و حمایت درست آن یک مرکز بین المللی ایجاد کرد.

دکتر کورش ساکی راه اندازی دهکده ی سلامت در این منطقه را ایده ای فوق العاده توصیف کرد و گفت: مجموعه ی کشت و صنعت لرستان فضای بسیار مناسبی برای پیاده کردن این برنامه دارد. وی ادامه داد: برای عملی شدن این برنامه باید پیش بینی ها و مطالعات لازم به خوبی صورت گیرد و پس از آن برنامه ریزی های مورد نیاز صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه هایی از این دست باید دو عامل فضا و تفکر مناسب وجود داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز گیاهان دارویی در مجتمع کشت و صنعت لرستان گفت: برای این کار یک مرکز کشت و صنعت تخصصی مورد نیاز است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: این مرکز آزمایشگاه خاص و نیروی متخصص می خواهد.

ساکی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان را پشتوانه ای مناسب برای راه اندازی این مرکز قلمداد کرد و گفت: سود و بهره ی این قبیل کارها در نهایت متوجه مردم استان لرستان خواد شد و برای این کار سازما های ذیربط باید امکانات خود را وارد کار کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین نحوه ی اتصال و تعامل دو مجموعه را مهم دانست و گفت: برای همکاری دو طرفه باید ابتدا تفاهم نامه ای تنظیم شود که در آن نوع و نحوه ی تعامل دو مجموعه با همدیگر مشخص شود.

وی در مورد راه اندازی مرکز درمانی بین راهی خاطر نشان کرد: ما آمادگی این را داریم که تا حد امکان بتوانیم برای راه اندازی این مرکز همکاری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همچنین ابراز داشت: برای انجام این گونه برنامه ها استفاده از تجربیات و دانش متخصصین اجتناب ناپذیر است و بدون این مهم موفقیت به دست نخواهد آمد.
کاظمی ذهابی/وبدا
انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: