آسوبان
یادداشت و تفسیر
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری
تأملی چند در ماهیت فتنه جدید
پیرامون حوادث اخیر کشور یادداشت/ مهدی فضائلی
پیرامون حوادث اخیر کشور
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی
چیستی و کیستی ناآرامی‌ها
نقشه‌های بر باد رفته! یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای
نقشه‌های بر باد رفته!
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار واکاوی ابزارهای نوین مهار ایران اسلامی
فتنه و تحریم دو لبه الگوی مقراضی مهار
اقتصادی که سیاسی می‌شود یادداشت/محمدرضا ملکشاهی‌راد
اقتصادی که سیاسی می‌شود
آرشیو
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد! کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛
روند طولانی پروژه های عمرانی/ پل نیمه کاره ای که ترافیک را تشدید کرد!
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز گزارش/
بی توجهی به مرغوب ترین گندم تولیدی کشور / گندم "سرخه" طلای از دست رفته الیگودرز
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:
بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان! کمیت لنگ دولتمردان فرهنگی لرستان؛
دستگاه های فرهنگی لرستان نیازمند جراحی مدیریتی؟!/ حذف ذکر اذان و اقامه از کتب درسی شاهکار دستگاه تعلیم وتربیت در لرستان!
آرشیو
گزارش/ از شهادت در راه خدا تا کمک به ساخت مسجد؛

پدر شهید عیسی سالاری مغازه لوازم ساختمانی دارد و وقتی از ساخت مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در روستای جعفرآباد اولادقباد شهرستان کوهدشت مطلع شد...

کد خبر: ۲۱۶۱۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲

به گزارش لرسو؛ فرهنگ ایثار فرهنگی ست غنی که در وجود مردم لرستان از دوردست ها نهفته است و هر کجا که لازم باشد با عشق از همه چیز می گذرند خواه گذشتن از جان در دفاع از وطن باشد خواه سال ها پس از جنگ و در دفاع از ارزش های دین...

و اما خانواده های فراوانی در این استان هستند که ایثار و از خودگذشتگی را با عشق در دل خانواده می پرورانند مانند حاج محمد سالاری که روزی فرزند دلبند و تازه جوانش در جبهه های جنگ حق علیه باطل به شهادت رسید و اکنون خود در حد وسعش بانی خیری می شود برای برپایی واجب خدا!

 

شهید عیسی سالاری یکی از هزاران رزمنده دلاورمرد لرستانی است که در هشت سال دفاع مقدس مردانه در مقابل دشمن متجاوز ایستادند؛ شهید سالاری در 24 دی ماه سال 1365 و در سن 18 سالگی در عملیات کربلای5 به فیض شهادت نائل آمد.

محمد سالاری پدر شهید عیسی سالاری مغازه لوازم ساختمانی دارد و وقتی از ساخت مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در روستای جعفرآباد اولادقباد شهرستان کوهدشت مطلع شد تمام لوازم بهداشتی و لوله ها و خلاصه آنچه در مغازه اش پیدا می شد که مناسب مسجد بود را خالصانه در اختیار گذاشت تا انتظار طولانی مردم روستا با سرعت بیشتری به پایان برسد.

اسماعیل حقی زاده رئیس هیات امنای این مسجد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک می گوید: ساخت مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) روستای جعفرآباد اولادقباد سال 86 آغاز شده اما چند سال متوقف شده و سال 94 عملیات احداث آن مجددا آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مساحت این مسجد 700 مترمربع است، ادامه می دهد: هزینه ساخت این مسجد 250 میلیون تومان بود که از کمک های جزیی و کم مردمی آن را تهیه کردیم.

 

حقی زاده می گوید: کمک حاج محمد سالاری بسیاری از هزینه های مسجد را کاهش داد و ساخت آن را تسریع بخشید؛ در حال حاضر مردم روستا در مسجد نماز اقامه می کنند اما به دلیل مشکلات مالی هنوز بخش هایی از آن تکمیل نشده که امیدواریم با کمک خیرین به پایان برسد.

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
فلیم و کلیپ
لرستان خبر