امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
طی هشت ماه گذشته توسط نیروی انتظامی لرستان؛

فرمانده انتظامی لرستان گفت: جمع کل دستگیری های کلیه جرائم مانند سرقت،درگیری وتیراندازی در هشت ماه گذشته 28هزار و 749 نفربوده است.

کد خبر: ۲۱۶۲۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹

به گزارش لرسو؛ سردار محمد مهدیان نسب در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستادفرماندهی انتظامی لرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته وحدت و تبریک فرارسیدن پیامبرگرامی اسلام(ص) گفت: نیروی انتظامی لرستان برای اولین بار در اجرای طرح ها و اقدامات ابتکارانه در هفته ناجا و برنامه های پیش بینی شده در اتاق های اندیشه ورز،عملیات های اجرایی پلیس و پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه های مختلف رتبه اول را در کشور بدست آورده است.

28هزار و 749 مجرم دستگیر شد / شناسایی چهار هزار و 100سایت متخلف

وی با بیان این که در طی سه ماه گذشته شاهد کاهش 9درصدی سرقت ها بوده ایم،گفت: این کاهش ها حاصل اجرای 16طرح پیشگیرانه و چهار طرح عملیاتی و پاکسازی بوده و همین هفته گذشته نیز یک طرح تجمیعی عملیات مشترک در سطح استان اجرا شد.

فرمانده انتظامی لرستان اظهار داشت: در این عملیات مشترک 357نفر از اراذل اوباش، مزاحمان خیابانی،متهمان متواری،حاملان سلاح غیرمجاز، فروشندگان مواد مخدر و تجهیزات ماهواره طی یک روز در 11نقطه از استان دستگیر شدند.

سردار مهدیان نسب با بیان این که در هشت ماه نخست امسال 972بار با فوریت های پلیسی تماس گرفته شده است،گفت: از این تعداد291هزار و 475 مورد یعنی 71درصد عملیاتی شده و 29درصد آن نیز تقاضای مشاوره و راهنمایی از پلیس بوده است.

به گفته وی برای اجرای 9طرح عملیات مشترک در سطح استان بیش از سه هزارو 500نفر شرکت کرده اند و 800دستگاه موتورسیکلت و خودرو نیز استفاده شده است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به این که در هشت ماه گذشته سه تن و 280کیلو مواد مخدر کشف شده است،عنوان کرد: 56باند موادمخدر منهدم، 13هزار و 125 قاچاقچی دستگیر، 65هزار و 523 قرص غیرمجاز کشف،153 دستگاه خودرو و 39 موتورسیکلت حامل موادمخدر توقیف شده است.

سردار مهدیان نسب با تأکید بر این که در حوزه مبارزه با قاچاق موادمخدر محورهای مواصلاتی استان به شدت کنترل می شود،تصریح کرد: میزان سرقت های امسال در مقایسه با سال گذشته سه درصد کاهش و 6درصد افزایش کشف داشته ایم و از همه سرقت ها 89درصد آن ها کشف شده که قدرت کشف پیش دستانه قابل تحسین است.

وی با بیان این که جمع کل دستگیری های کلیه جرائم مانند سرقت،درگیری وتیراندازی در هشت ماهه امسال 28هزار و 749 نفربوده است،گفت: که این میزان در مقایسه با سال گذشته 22درصد افزایش داشته که نشان دهنده کنترل بیش تر است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به وقوع 56فقره قتل در سال گذشته، تصریح کرد: امسال 46فقره قتل رخ داده است که 18درصد کاهش داشته است و از مجموعه 46فقره قتل 32فقره یعنی 70درصد آن ها دستگیر شده اند و در حوزه قتل های معوقه نیز 102درصد کشف داشته ایم.

سردار مهدیان نسب اظهار داشت:29فقره قتل به وسلیه سلاح گرم، هفت فقره توسط سلاح سرد و 10فقره نیز با سایر آلات مانند سنگ و چوب بوده رخ داده است که 19درصد به دلیل اختلافات خانوادگی و مابقی درگیری های ملکی و نزاع های قومی و قبلیه ای بوده است.

وی با اشاره به دستگیری 2هزار و 300نفر و منهدم شدن 49باند قاچاق کالا اظهار داشت: در موضوع قاچاق کالا 2هزارو 431 پرونده تشکیل ،60میلیاردتومان کالای قاچاق کشف و 14 درصد افزایش کشف کالای قاچاق بوده است.

فرمانده انتظامی لرستان به وقوع هشت هزار و 91فقره تصادف اشاره کرد و گفت: تصادفات امسال 21درصد افزایش و تصادفات منجر به مرگ سه درصد کاهش داشته است.

به گفته سردار مهدیان نسب استان لرستان دارای 182 نقطه حادثه خیز است که از این تعداد 48نقطه از اولویت اول برخوردار هستند.

وی با اشاره به تشکیل 217پرونده جرائم اینترنتی گفت: چهارهزارو 100سایت مجرمانه شناسایی و212 مجرم اینترنتی با 99درصد افزایش دستگیر شده است.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: