یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی لرستان:

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی لرستان گفت: یارانه ۳۴میلیون نفر با ارزش ۱۹هزار میلیاردتومان دربودجه سال ۹۷ قطع وبه افراد نیازمند به منظور حذف فقر مطلق تعلق خواهد گرفت.

کد خبر: ۲۱۶۶۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹

به گزارش لرسو؛ علی هادی چگنی، رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تبیین ویژگی های لایحه بودجه سال ۹۷ پرداخت.

بودجه ۹۷ یارانه ۳۴ میلیون نفر را حذف می کند

وی گفت:یارانه ۳۴میلیون نفر با ارزش ۱۹هزار میلیاردتومان دربودجه سال ۹۷ قطع وبه افراد نیازمند به منظور حذف فقر مطلق تعلق خواهد گرفت.

چگنی با اشاره به شرایط نیازمندان دریافت یارانه گفت: حدود چهار میلیون و۷۰۰هزار مددجوی مستمری بگیر کمیته امداد در کشور وجود دارد که از این تعداد سه میلیون و۹۰۰ هزار نفر به صورت دائم مستمری می گیرند و سه میلیون و۶۰۰ هزار نفرمددجوی بهزیستی درکشور می باشند.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی لرستان گفت:۴/۸میلیون نفر بازنشسته دارای حقوق زیر یک میلیون در کشور وجود دارد و حدود هشت میلیون نفر در دهستان ها بر اساس سطح برخورداری با ضریب ۶ تا ۹ ساکن هستند.

چگنی با اشاره به تعدادافراد یارانه بگیران گفت: در حال حاضر ۷۶ میلیون و۳۰۰ هزارنفریارانه می گیرند که بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ وضعیت پیشنهادی به این گونه است که این تعدادبه ۴۱ میلیون و۸۰۰ هزار نفر برسد.

وی افزود: با این کاهش افراد یارانه بگیر حدود۱۹ میلیارد تومان بین افراد نیازمند و۴۵۰ هزار خانوار پشت نوبت کمیته امداد ، بهزیستی ،توسعه مراکز بهداشتی ودرمانی تقسیم می شود.

رییس سازمان برنامه ریزی وبودجه لرستان با بیان اینکه تمرکز زدایی در خصوص بودجه جاری از ۴ به ۲۶درصد افزایش یافته است گفت:بودجه عمرانی استانی حدود۳۰ درصد افزایش یافته اماهنوزلایحه به دست ما نرسیده است.

وی با اشاره به تعداد پروژه های نیمه تمام اظهار داشت:۷۱ پروژه ناتمام در دست دولت است که از این تعداد۶ هزار پروژه ملی و۶۵ هزار پروژه استانی می باشند.

چگنی افزود: دولت برای پروژه های عمرانی ۴۸ هزار میلیارد تومان اعتبار گذاشته است که با اضافه شدن سایر منابع به این بخش حدود ۱۲۰ تا۱۳۰ هزار میلیارد تومان میرسد.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی لرستان گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ بالغ بر سه میلیون و۲۰۳ هزار نفر بیکار داریم که پیش بینی می شود در سال ۹۷حدود۹۸۰ هزار شغل ایجاد شود وبخش صنعت با ۲۵۴ هزار نفر بیشترین اشتغال را خواهد داشت.

وی گفت: دربودجه سال ۹۷ به صادرات غیرنفتی،مشارکت عمومی، خصوصی و بحث عدالت اجتماعی توجه ویژه ای شده است.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: بودجه 97 یارانه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: