یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
امام جمعه الشتر:

امام جمعه الشتر با اشاره به تقدیم لایحه بودجه 97 از سوی دولت به مجلس گفت: امروز رفع معضل بیکاری و کاهش تورم، اصلی ترین خواسته مردم است.

کد خبر: ۲۱۶۷۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱

به گزارش لرسو؛ حجت الاسلام موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به تقدیم لایحه بودجه 97 از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی جهت تصویب، اظهار داشت: دولتمردان و نمایندگان مجلس نباید فراموش کنند که دغدغه اصلی مردم، موضوع اشتغال است.

بیکاری و تورم اصلی ترین دغدغه مردم است

وی با اشاره به تورم و بیکاری، افزود: امروز بسیاری از خانواده ها شرمنده فرزندانشان هستند.

خطیب جمعه الشتر ضمن تاکید بر اینکه برنامه بودجه باید به نفع مردم باشد، تصریح کرد: قوای مجریه و مقننه باید برای افزایش آنچه در جیب مردم است تلاش کنند، چرا که مردم به پای صندوق های رای رفتند تا با انتخاب شما، گره ای از گره های آنان باز شود.

وی ادامه داد: تحمیل گرانی و تورم بر مردم، آب به آسیاب دشمن ریختن است زیرا دشمن از هر فرصتی جهت ضربه زدن به کشور استفاده می کند. امام جمعه الشتر با بیان اینکه مسئولین باید به دنبال رضایت مردم با برنامه ریزی صحیح باشند و از گرانی جلوگیری کنند، ابراز داشت: اینکه از جیب ملت، خرج ملت شود، جیز جالبی نیست.

امام جمعه الشتر تاکید کرد: همه مسئولان باید طوری برنامه ریزی کنند تا میزان بیکاری، تورم، آسیب های اجتماعی و بالا رفتن سن ازدواج در جامعه کاهش یابد؛ بخصوص نمایندگان مجلس مراقبت کنند تا با تصویب قوانین مربوط به تسهیل تحقق اقتصاد مقاومتی، درصدد رفع مشکلات مردم باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: این موضوع خدمت ناخواسته آمریکا به ملتهای مسلمان بود چرا که موجب وحدت مسلمانان برای دفاع از فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام شد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: