یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
شهردار خرم‌آباد:

شهردار خرم‌آباد از تلاش‌ها برای احیاء شهربازی کیو خبر داد.

کد خبر: ۲۱۶۹۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹

به گزارش لرسو؛ وحید رشیدی در مورد آخرین وضعیت شهربازی کیو بیان کرد: سال‌های گذشته قراردادی با یک سرمایه گذار  منعقد و اکنون یک سری اختلافات با این فرد بر سر نحوه واگذاری آن به شهرداری وجود دارد.

وی افزود: از لحاظ حقوقی امور به‌خوبی در حال انجام بوده و شهربازی در حال تحویل به شهرداری است اما نوع پرداخت‌ها به پیمانکار و اینکه بابت چه دستگاه‌هایی باید پرداختی داشته باشیم هنوز اختلافاتی وجود دارد.

وحید رشیدی گفت: یکی از اختلافات ما با سرمایه‌گذار شهربازی این است که ما اعتقاد داریم یک سری از لوازم این مجموعه غیراستاندارد بوده و قابلیت استفاده ندارند و لذا شهرداری نباید بابت آن‌ها مبلغی پرداخت کند.

وی ادامه داد: به نتیجه رسیدن این موضوع نیز به یک پروسه قضایی نیاز دارد که مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شهردار خرم‌آباد اظهار کرد: در آینده نزدیک با پیمانکار مربوطه و شورای شهر جلسه‌ای برگزار می‌کنیم تا شاید بر اساس وضعیت عقلانی و شرایط روز به توافقاتی در این زمینه دست پیدا کنیم.

رشیدی گفت: اصرار ما بر این است که پس از واگذاری کامل شهربازی کیو از سوی پیمانکار شهرداری خرم‌آباد خود اقدام به راه‌اندازی این مجموعه کند.

وی افزود: با این ‌وجود سرمایه‌گذاران زیادی نیز وجود دارند که مایل به سرمایه‌گذاری در شهربازی کیو هستند اما از آنجایی‌که این مجموعه می‌تواند به یک منبع درآمد خوب برای شهرداری تبدیل شود اولویت کار را بر احیا مجموعه توسط شهربازی خواهیم گذاشت اما در صورت عدم توان مالی شهرداری بابت این موضوع از بخش خصوصی برای راه‌اندازی و احیاء شهربازی کیو استفاده خواهیم کرد.

شهردار خرم‌آباد تأکید کرد: در هر صورت با توجه به قدیمی و غیراستاندارد بودن وسایل موجود در شهربازی کیو برای راه‌اندازی مجدد آن حتماً از وسایل جدید و به‌روز استفاده خواهد شد.

وی عنوان کرد: حدود 60 درصد وسایل موجود در شهربازی کیو فرسوده و دمدِ شده‌اند و باید وسایل جدید جایگزین آن‌ها شود.

رشیدی به وضعیت بدهی شهرداری خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر شهرداری خرم‌آباد حدود 250 میلیارد تومان بدهی ثبت‌شده دارد و این در حالی است که کل درآمد وصولی شهرداری در سال گذشته 130 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: اگر شرایط مالی شهرداری به همین وضعیت باشد و بدهی‌ها کاهش پیدا نکند برای احیاء شهربازی از بخش خصوصی توانمند استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: