یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان:

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان از وجود ٨۶ هزار و ۳۹۴ بی‌سواد مطلق در استان خبرداد و گفت: نمی‌توانیم بگوییم به‌طور کامل پرونده بی‌سوادی بسته شده است.

کد خبر: ۲۱۶۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵

به گزارش لرسو؛ هاشم دالوند در جمع خبرنگاران با بیان این که تاکنون ۱۷ هزار و ۷۰۰نفر را در سطح استان تحت پوشش بر نامه های سوادآموزی قرار داده ایم،گفت: ٨۶ هزار و ۳۹۴ بی‌سواد مطلق در استان وجود دارد و نمی‌توانیم بگوییم به‌طور کامل پرونده بی‌سوادی بسته شده است.

بیش از 86هزار لرستانی بی سواد مطلق هستند

وی با بیان این‌که ۹۲.۵ درصد جمعیت استان باسواد هستند و ٨۶ هزار و ۳۹۴ بی‌سواد مطلق هستند، گفت: از این میزان آمار بی‌سواد ۳۱ هزار و ۶۹۶ نفر مرد و ۵۴ هزار و ۶۹۷ نفر نیز زن هستند.

معاون آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که سیاست‌های آموزش و پرورش را به‌خوبی اجرایی کردیم، درباره مراکز یادگیری محلی ، بیان کرد: این مراکز در کشور و استان نوپاست و در استان هم تاکنون 14مرکز یادگیری محلی راه اندازی شده که در آن مهارت های زندگی هم به سوادآموزان آموزش داده می شود.

دالوند یکی‌از برنامه‌های نهضت سوادآموزی را واگذاری سوادآموزی به بخش خصوصی برشمرد و گفت: این مؤسسات براساس میزان سرانه از ما حقوق می‌گیرند؛ براساس هر قبولی در دوره سوادآموزی ۱۲۰هزار تومان ؛ دوره انتقال ٨۴۰ هزار تومان و دوره تحکیم ۱۳۰ هزار تومان پاداش تعیین شده است و به‌عنوان تشویقی به هر سوادآموزی که موفق به اخذ مدرک شود ۱۴۴هزار تومان پاداش پرداخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: حدود 5 هزار و 500 آموزش دهنده نهضت در آزمون اینترنتی توانمندسازی آموزش دهندگان شرکت کردند که 2 هزار و 800 نفر آنها توانستند نمره قبولی از آزمون بگیرند که هدف از آن ارتقا توانمندی مربیان بوده و هیچ تعهدی برای استخدام افراد در این راستا وجود ندارد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: در هفته سوادآموزی 19 برنامه مختلف در سطح استان برگزار می‌شود که از جمله آن می‌توان به تجلیل از خانواده شهدا، تجلیل از چهره‌های موفق، غبار روبی قبور شهدا و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: