یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
مدیر کل شعب پست بانک لرستان:

مدیر کل شعب پست بانک لرستان گفت: 200 میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید و اشتغال در روستاهای لرستان در نظر گرفته شده که ظرف 2 هفته آینده این کار عملیاتی می شود و در چهار حوزه پرداخت خواهد شد.

کد خبر: ۲۱۷۰۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹

به گزارش لرسو؛ "فرزاد رستمی" مدیر کل شعب پست بانک لرستان در جمع خبرنگاران بروجردی در فرمانداری بروجرد گفت: پست بانک به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی از سال گذشته کار خود را آغاز کرد و این برنامه در اختیار شهرستانها قرار گرفت اما بروجرد کمتر از این برنامه استقبال کرد اما امسال این تسهیلات با نرخ 10 درصد در چهار حوزه کشاورزی، مکانیزاسیون ادوات کشاورزی، انتقال و بهره برداری آب و منابع طبیعی و زیست محیطی اعطا می شود.

200 میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید و اشتغال در روستاها

وی اضافه کرد: برای استان لرستان 200 میلیارد تومان اعتبار به عنوان تسهیلات برای اجرای این طرح ها در حوزه های مذکور در نظر گرفته شده اما در صورت عملکرد مناسب این مبلغ افزایش می یابد.

رستمی اظهار داشت: با توجه به 1.5 میلیاردی که مجلس برای رونق تولید و اشتغال در مناطق محروم و روستاها در نظر گرفت این برنامه اجرا می شود و ظرف 2 هفته آینده عملیاتی خواهد شد.

به گفته وی چهار بانک برای تسهیلات در نظر گرفته شده و سهم هر یک از بانکها مشخص شده است و حدود 90 درصد از طرح ها در حوزه کشاورزی است و به طرح هایی که در روستاها خدمات لازم را ارائه دهند این تسهیلات پرداخت می شود.

وی بیان کرد: مبلغ تسهیلات برای هر یک از طرح ها 2 میلیارد تومان است اما در تلاش هستیم تا سقف این تسهیلات افزایش یابد.

رستمی با اشاره به نصب پنل های خورشیدی در روستاها افزود: یکی از برنامه برای ارائه تسهیلات نصب پنل های خورشیدی در روستاها است که تلاش داریم تا پایان سال 200 پنل در روستاها نصب شود.

مدیر کل شعب پست بانک لرستان تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون 258 طرح شامل ارائه شده که در مجموع 143 میلیارد تومان به آنها تسهیلات پرداخت شده و در حال حاضر 25 طرح نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: