امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
نماینده ولی فقیه در لرستان:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مردم لرستان یکپارچه به صحنه آمدند و اعلام کردند لرستان جای اغتشاشگران نیست وثابت کردند پای رهبر و انقلاب ایستاده اند.

کد خبر: ۲۱۷۳۱
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵

به گزارش لرسو؛ آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان خرم آباد با اشاره به حوادث تلخ روزهای اخیر در تمام کشور و استان لرستان گفت: به دنبال فراخوان یک کانال تلگرامی عده ای اجتماع کردند و بهانه ای داشتند که مشکل اقتصادی و گرانی وجود دارد.

لرستان جای اغتشاشگران نیست/ مسئولان مشکلات مردم را حل کنند

وی افزود: به دنبال اجتماع شکل گرفته شده دشمن موج سواری را آغاز کرد و بر اجتماعات تسلط پیدا کرد.

خطیب جمعه خرم آباد اظهار داشت: آمریکا،رژیم صهیونیستی و انگلیس در کمین هستند و می خواهند به هرروشی که امکان دارد به مردم ضربه بزنند و از طریق فضای مجازی و شبکه هایی که در اختیار داشتند نوع شعارها،عکس العمل ها و برخوردها را به مردم آموزش می دادند.

وی تصریح کرد: تجمعات با شعارهای ساختارشکنانه،آتش زدن پرچم ایران و تخریب اموال عمومی شکل تازه ای به خود گرفت، به اموال شخصی مردم رحم نکردند با غارت و سوزاندن ماشین های مردم و اینها معلوم شد که از طرف جریان خاصی سازماندهی می شوند

آیت الله میر عمادی به نقش دستگاه های خدمات رسان اشاره کرد و گفت: در تمام دنیا دستگاه های آتش نشانی و آمبولانس باید کار خدمات رسانی انجام دهند ولی در شهرستان دورود اغتشاشگران ماشین آتشنشانی که در حین انجام وظیفه بود گرفتند و رها کردند و آن مصیبت را به وجود آوردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان ریشه اغتشاشات اخیر کشور رامثلث شوم آمریکا،رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی دانست و گفت: از همان اول شروع به حمایت کردند واقعا برای جامعه جهانی آمریکاننگ است، مردم آمریکا باید رئیس جمهور آمریکا را محاکمه کنند رئیس جمهوری که ورود مردم ایران را به این کشور ممنوع کرد،مردم ایران را گرسنه خطاب کرد حالا از اغتشاشات حمایت می کند و این نشان می دهد مکر،حیله و دروغگو بودن این دشمنان است.

وی به هوشیاری و بصیرت مردم اشاره کرد و گفت: مردم به سرعت صف خودشان را از اغتشاشگران جدا کردند با وحود اینکه در ابتدای امر به وضعیت اقتصادی شان معترض بودند ولی هنگامی که عده ای اغتشاشگر که بومی استان نبودند وارد میدان شدند مردم صفشان را جدا کردند.

به گفته وی نیروهای انتظامی و امنیتی ابتدا مدارا و خویشتن داری کردند ولی مردم احساس کردند موجی نیاز است که کف روی آب را کنار بزنند و مهربطلان بر چهره اغتشاشگران بزنند.

خطیب جمعه خرم آباد با تأکید بر این که 13دی ماه به عنوان یوم الله دیگر و برگ زرینی در تاریخ استان لرستان ثبت شد، تصریح کرد: مردم ایران به ویژه مردم لرستان روز چهارشنبه 13 دی ماه علیه اغتشاشگران حماسه عظیمی را خلق کردند وهمه ی آحاد مردم پای انقلاب ایستادند .

آیت الله میر عمادی با اشاره به حضور چشمگیرمردم گفت: مردم لرستان یکپارچه به صحنه آمدند و اعلام کردند لرستان جای اغتشاشگران نیست وثابت کردند مدال افتخار ولایت مداری را برای همیشه حفظ خواهند کرد و پای رهبر و انقلاب ایستاده اند.

وی با بیان این که مردم 13دی ماه سیلی محکمی به صورت آمریکا و اغتشاشگران زدند،تصریح کرد: مردم اجازه ندادند عده ای با نظام و ولایت بازی کنند چراکه انقلاب و رهبر در دل مردم جای دارند و مردم جانشان برای رهبر می دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که خداوند بسیج را سرمایه عظیم برای ما قرار داده است،گفت: بسیجی ما خواب را از چشمان آمریکا،رژیم صهیونیست و آل سعود تازه به دوران رسیده می گیرد.

آیت الله میرعمادی ملت ایران را حماسه ساز و افتخار آفرین دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان باید قدر این مردم را بدانند به این مردم خدمت کنند و در حل مشکلات مردم تلاش کنند.

وی تصریح کرد: مردم به خیابان آمدند حرفشان را زدند حال نوبت مسئولان است مشکلات مردم را حل کنند،به مردم اعتمادکنند نه بیگانگان و از عناصر نفوذی که در تصمیم گیری ها دخالت می کنند دوری کنند.

به گفته وی مردم خودشان بیدارند و حافظ انقلاب هستند،اعتراض حق مردم است ما باید پاسخگو باشیم و مشکلات مردم راحل کنیم ما هرچه داریم از مردم است باید به معیشت مردم توجه کنیم جلوی اشرافی گری و حقوق های نجومی گرفته شود .

امام جمعه خرم آباد پیشرفت کشور را در گرو نصب العین قرار دادن رهنمودهای حکیمانه رهبری دانست وگفت: مقام معظم رهبری فرمودند حل مشکلات اقتصادی در توجه به اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله میرعمادی به 16دی سالروز حماسه شهدای هویزه اشاره کرد و گفت: این روز به نام شهدای دانشجو نامگذاری شده ،در عملیات هویزه تعدادی از دانشجویان با شجاعت فداکاری کردند و خونشان برای استقلال و ایران اسلامی ریخته شد.

وی با اشاره به 17دی سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضاخان یادآور شد: مسئله حجاب بسیار مهم است ما مسئله حجاب را یک باید و نباید تکلیفی نبینیم چراکه مسئله حجاب یه امر الهی است وحجاب نمادی از دینداری که باعث سلامت روح،روان فردی ،استحکام خانواده و عفت عمومی در جامعه است.

خطیب جمعه خرم آباد به وضعیت نابسامان حجاب در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه روز به روزحجاب کمرنگ تر می شود امیدواریم برای این دستور دین و حکم خدا ارزش قائل شویم و بدانیم مهمترین عامل تهدید بی حجابی است.

وی آغاز شکل گیری انقلاب اسلامی را قیام خونین مردم قم درسال 56در اعتراض به مقاله ساواک علیه امام خمینی (ره) دانست و اظهار داشت: قیام 19دی از لحاظ موقع شناسی، دشمن شناسی و مجاهدت و فداکاری مردم بود بسیار عظیم بود ما حادثه 19دی را باید به رخ دشمنان بکشیم و الگو شود که دشمنان بدانند انقلاب چه مراحلی را پشت سر گذاشته است.

امام جمعه خرم آباد همچنین به روز پنج شنبه21دی ماه سالروز ترور شهید احمدی روشن اشاره ای داشت و گفت: ترور دانشمندان هسته ای ایران به دست منافقین ننگی به دامن آمریکا است که دانشمندان هسته ای ما را مورد هدف قرار داد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اغتشاشگران فتنه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: