یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
کلنگ زنی هایی که هنوز افتتاح نشده اند؛

پل شهدای دانش آموز"پل رودکی" با گذشت چهار سال همچنان نیمه کاره مانده و نه تنها بار ترافیکی را در این قسمت از شهر کاهش نداده بلکه ترافیک با وجود این پل نیمه کاره تشدید هم شده است.

کد خبر: ۲۱۷۳۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۹

به گزارش لرسو؛ کم نیستند پروژه های نیمه کاره ای در شهرستان بروجرد که سالها از کلنگ زنی آنها می گذرد و نه تنها در زمان مقرر افتتاح نمی شوند بلکه چندین سال باید منتظر ماند تا به مرحله راه اندازی برسند، پروژه هایی که برای رفع مشکلات و برای خدمت به مردم کلنگ زنی می شوند اما طولانی شدن هر یک از پروژه ها سبب نارضایتی شهروندان می شود.

 

از پروژه های نیمه کاره سد آبسرده، پروژه های ورزشی، کتابخانه های نیمه تمام و بیمارستانی که بالاخره در ایستگاه افتتاح قرار دارد به پروژه ای می رسیم که به عنوان بزرگترین پل روگذر شهری استان لرستان است که در بروجرد قرار است احداث شود.

 

پل

 

این پل که به نام پل شهدای دانش آموز نامگذاری شده در سال 92 کلنگ زنی شد و قرار بود این پروژه با 11 میلیارد تومان اعتبار ظرف مدت 18 ماه به بهره برداری برسد اما با گذشت بیش از چهار سال از این ماجرا این پروژه نیمه کاره مانده است.

 

پل رودکی با طول 300 متر که با هدف کاهش بار ترافیکی قرار است بلوار45 متری بسیج را به 45 متری شهرداری متصل کند تا شاهد سهولت در رفت و آمد بود اما نیمه کاره ماندن این پل سبب شده تا ترافیک در این مسیر به دلیل حجم بالای تردد بسیار افزایش یابد و این امر سبب نارضایتی شهروندان شده است.

 

از ابتدا این پل در اختیار شهرداری قرار گرفت تا ساخته و تکمیل شود اما شهرداری به دلیل مشکلات مالی توان ساخت را نداشت و رسما استانداری وارد عمل شد و ساخت این پروژه نیمه کاره به استان سپرده شد تا به عنوان بزرگترین پل روگذر استان هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

 

پل

 

اما جای جایی از این پل به پارکینگ تبدیل شده و برخی از افراد به دلیل کم عرض بودن خیابان و ترفیک شدید ترجیح می دهند از این پروژه نیمه تمام به جای پارکینگ هم استفاده کنند تا حداقل این فضا و پروژه تا زمان افتتاح بدون استفاده نماند.

 

نیمه کاره ماندن این پل، ترافیک را خصوصا در روزهای پنج شنبه به دلیل حجم بالای تردد در گلزار شهدا در این مسیر و در دیگر روزها در هنگام ظهر و عصر افزایش داده که نیاز است هر چه سریعتر این پل به بهره برداری برسد.

 

پل

 

گرچه تا کنون بازدیدهایی مکرر از این پروژه توسط مسئولین صورت گرفته، چندی پیش وعده هایی داده شده بود که تا پایان سال به بهره برداری می رسد اما مدتی بعد وعده افتتاح به سال آینده موکول شد به طوری که خادمی استاندار لرستان در بازدید از این پل گفت: این پروژه یکی از پروژه های خاص استان لرستان است که با مشکلاتی همراه است اما برای ادامه روند پروژه امسال 4 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده و در تلاش هستیم تا با اعتبارات بیشتر این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

 

اما چندی پیش "علی کورانی فر" فرماندار بروجرد در خصوص ادامه روند ساخت این پل افزود: 50 درصد سازه فلزی این پل در اراک ساخته و آماده شده و یک میلیارد و 200 میلیون تومان هم از طریق اسناد خزانه برای رفع مشکلات مالی این پل در نظر گرفته شده که به پیمانکار واگذار خواهد شد تا هر چه سریعتر این پروژه ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد که مهمترین هدف از ساخت این پل کاهش بار ترافیکی در این قسمت از شهر است.

 

پل

کورانی فر پل رودکی را یکی از پروژه های اولویت دار بروجرد دانست و افزود: پیگیری های لازم برای تزریق اعتبار و تکمیل آن در حال انجام است تا هر چه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

حالا این پروژه نیمه تمام در این قسمت شهر با مشکلاتی همراه است که نیاز است با تزریق اعتبارات مورد نیاز هر چه سریعتر این پل به بهره برداری برسد چرا که این پروژه نیمه کاره نمایی نامناسب را در این قسمت شهر ایجاد کرده و سبب گلایه شهروندان ساکن در این منطقه شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: