یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
آرشیو
ویژه‌ها
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند خسارت سرمازدگی به 30 درصد باغات لرستان
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
آرشیو
حوادث
گزارش
آیت الله میرعمادی:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:خریدهای دولتی می‌بایست از کالای تولید داخل بوده و تهیه کالای خارجی از سوی ادارات ممنوع باشد.

کد خبر: ۲۱۷۵۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی صبح امروز در جلسه شورای اداری لرستان بیان کرد: ماه رجب ماه ولادت سه امام معصوم و عید مبعث است و باید در این ماه بهره لازم را برد.

وی ادامه داد: امسال شاهد آرامش در استان هستیم و زمینه برای افزایش چشم‌گیر مسافران نوروزی مهیا شده است و باید از افرادی که در این راستا زحمات لازم را کشیده‌اند تقدیر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: امسال با سال سیر و سلوک معنوی تقارن پیدا کرده است و رجب ماه سیر و سلوک معنوی بوده و از مزیتی زیادی برخوردار است و این ماه به‌عنوان ماه ریزش سرشار از رحمت الهی، خودسازی است.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: آنچه باقی می‌ماند معنویت است و اگر بتوانیم این مهم را تحقق بخشیم به موفقیت دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: ماه‌های رجب و شعبان زمینه برای ماه رمضان هستند و رجب ماه گرفتن دعوت‌نامه الهی است و قبل از اینکه دیگران را بسازیم ابتدا خود را موعظه کرده و به خودسازی برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری دارای مزیت‌های مختلفی بوده که اولین اثرش حفظ انقلاب از خطرات دشمن است و ناکام ماندن تحریم‌های دشمن به دلیل همین موضوع است.

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: باید بر این باور باشیم که بر تمام مشکلات غلبه پیدا کرده و کلید حل موانع در دستان مسوولان استان است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم به‌کارگیری از همه توان برای تحقق شعار سال، عنوان کرد: مسوولان، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان سه ضلع تحقق شعار سال هستند که برای تحقق آن نیازمند به همت، انگیزه و باور دوچندانی هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: بی‌انگیزگی ناامیدی را به دنبال دارد و اگر اعتمادبه‌نفس و انگیزه باشد امید به آینده وجود دارد و لذا رهبر انقلاب همواره آینده درخشانی را برای کشور پیش‌بینی می‌کند.

وی تصریح کرد: برای تحقق شعار سال آحاد مختلف وظایفی دارند و اولین قدم این است که سیاست‌گذاری و جهت‌دهی کارها به سمت کالای ایرانی باشد و خریدهای دولتی می‌بایست از کالای تولید داخل بوده و تهیه کالای خارجی از سوی ادارات ممنوع باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به اهمیت تشویق و ترویج استفاده از کالای ایرانی بیان کرد:باید یارانه را به سمت تولیدکننده برده و خرید کالای ایرانی را ترغیب کنیم و شرایط را برای کیفیت‌بخشی کالای ایرانی مهیا شود.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: اگر به سمت کالای ایرانی همراه باکیفیت بخشیدن قدم برداریم‌مطمنا به موفقیت دست خواهیم یافت و می‌توان به استقلال اقتصادی مدنظر برسیم و زمینه‌ساز این موضوع حمایت از کالای ایرانی است.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی در راستای حفظ استقلال اقتصادی است.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت در استان، افزود: برخی از مدیران خود در طرح شمیم خدمت شرکت نمی‌کنند که مردم نسبت به این موضوع اعتراض دارند و انتظار دارند مدیران خود در محل نماز جمعه حضور پیدا کنند و بهترین محل برای عرضه خدمات در محل نماز جمعه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:در بحث سرویس نماز جمعه و جابه‌جایی نمازگزاران مشکلاتی وجود دارد که که انتظار می‌رود تمام دستگاه‌ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کالای خارجی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: