امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
آیت الله میرعمادی:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:خریدهای دولتی می‌بایست از کالای تولید داخل بوده و تهیه کالای خارجی از سوی ادارات ممنوع باشد.

کد خبر: ۲۱۷۵۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی صبح امروز در جلسه شورای اداری لرستان بیان کرد: ماه رجب ماه ولادت سه امام معصوم و عید مبعث است و باید در این ماه بهره لازم را برد.

وی ادامه داد: امسال شاهد آرامش در استان هستیم و زمینه برای افزایش چشم‌گیر مسافران نوروزی مهیا شده است و باید از افرادی که در این راستا زحمات لازم را کشیده‌اند تقدیر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: امسال با سال سیر و سلوک معنوی تقارن پیدا کرده است و رجب ماه سیر و سلوک معنوی بوده و از مزیتی زیادی برخوردار است و این ماه به‌عنوان ماه ریزش سرشار از رحمت الهی، خودسازی است.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: آنچه باقی می‌ماند معنویت است و اگر بتوانیم این مهم را تحقق بخشیم به موفقیت دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: ماه‌های رجب و شعبان زمینه برای ماه رمضان هستند و رجب ماه گرفتن دعوت‌نامه الهی است و قبل از اینکه دیگران را بسازیم ابتدا خود را موعظه کرده و به خودسازی برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری دارای مزیت‌های مختلفی بوده که اولین اثرش حفظ انقلاب از خطرات دشمن است و ناکام ماندن تحریم‌های دشمن به دلیل همین موضوع است.

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: باید بر این باور باشیم که بر تمام مشکلات غلبه پیدا کرده و کلید حل موانع در دستان مسوولان استان است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم به‌کارگیری از همه توان برای تحقق شعار سال، عنوان کرد: مسوولان، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان سه ضلع تحقق شعار سال هستند که برای تحقق آن نیازمند به همت، انگیزه و باور دوچندانی هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: بی‌انگیزگی ناامیدی را به دنبال دارد و اگر اعتمادبه‌نفس و انگیزه باشد امید به آینده وجود دارد و لذا رهبر انقلاب همواره آینده درخشانی را برای کشور پیش‌بینی می‌کند.

وی تصریح کرد: برای تحقق شعار سال آحاد مختلف وظایفی دارند و اولین قدم این است که سیاست‌گذاری و جهت‌دهی کارها به سمت کالای ایرانی باشد و خریدهای دولتی می‌بایست از کالای تولید داخل بوده و تهیه کالای خارجی از سوی ادارات ممنوع باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به اهمیت تشویق و ترویج استفاده از کالای ایرانی بیان کرد:باید یارانه را به سمت تولیدکننده برده و خرید کالای ایرانی را ترغیب کنیم و شرایط را برای کیفیت‌بخشی کالای ایرانی مهیا شود.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: اگر به سمت کالای ایرانی همراه باکیفیت بخشیدن قدم برداریم‌مطمنا به موفقیت دست خواهیم یافت و می‌توان به استقلال اقتصادی مدنظر برسیم و زمینه‌ساز این موضوع حمایت از کالای ایرانی است.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی در راستای حفظ استقلال اقتصادی است.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت در استان، افزود: برخی از مدیران خود در طرح شمیم خدمت شرکت نمی‌کنند که مردم نسبت به این موضوع اعتراض دارند و انتظار دارند مدیران خود در محل نماز جمعه حضور پیدا کنند و بهترین محل برای عرضه خدمات در محل نماز جمعه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:در بحث سرویس نماز جمعه و جابه‌جایی نمازگزاران مشکلاتی وجود دارد که که انتظار می‌رود تمام دستگاه‌ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کالای خارجی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: